Celebrity

26. května 2021 16:00

Petra Kloidová

Martina Formanová po smrti manžela zase randí: Slušní muži problém s MeToo nemají

Spisovatelka a scenáristka Martina Formanová už tři roky žije bez svého charismatického a svéhlavého muže, režiséra Miloše Formana. Po více jak dvaceti letech vztahu musela začít znovu. Přiznala, že už se snaží randit, ale je to prý těžké. Formanová prozradila i to, jací jsou Američané muži a jaký typ žen vyhledávají.

Martina Formanová nedávno vydala novou knihu Nalakuj to narůžovo a konečně mohla přiletět z Ameriky. Další z řady knížek, které vystudovaná scenáristka napsala, tentokrát reflektuje její život „po Milošovi“, respektive poté, co z tohoto světa před třemi lety odešel její manžel, oscarový režisér Miloš Forman. „Čím víc jsem psala, tím víc jsem se vracela i k těm zábavným a krásným věcem, které jsme společně zažili,“ popisuje a dodává, že to původně ani nebyl koncept, spíše potřeba vypsat se ze svého smutku.

Vzpomínky na Miloše Formana

„Jak mi tak naskakovaly různé historky, docházelo mi, že to byl vlastně báječný život a že bych měla být šťastná, že jsem s ním mohla prožít více než třiadvacet let.“ Když se Martiny zeptáte na to, jakou maličkost na svérázném Milošovi nesnášela, odpoví bez váhání. „Kousal párátka. Nevadilo mi, když to dělal v mé přítomnosti, ale když s někým mluvil. A teď, když přijdu do restaurace a vidím párátka, tak si říkám, proč mi to vadilo,“ říká s úsměvem, ale zároveň se smutkem v očích.

Randění se zásadně změnilo, muži chtějí mladší ženy

Krásná blondýnka s Milošem Formanem žila dvacet tři let. Nedávno ale přiznala, že se pokouší znovu chodit na rande. Momentálně často pendluje mezi New Yorkem, kde vlastnila byt s manželem přímo u Central Parku, a farmou v Connecticutu. Problém nevidí ani tak v randění během pandemie, jako v její životní situaci.

„Rozdíly v randění jsou, těch skoro třicet let je znát. Když to vezmeme jen z logistického hlediska, tak svobodných mužů v mém věku není tolik a ti, co jsou, tak chtějí podstatně mladší partnerky. Já nevím, jestli pro mě ještě někdo je,“ zamýšlí se.

Martina Formanová žila většinu života s Formanem, jak hodnotí muže Američany? „Žila jsem jen s Čechem. Můžu to tedy posuzovat jen z druhé ruky. Stýkám se pouze se slušnými a galantními muži. Ti muži například s žádným MeToo problém nemají, protože se k ženám chovali vždy slušně,“ říká.

Stand-up comedy pomáhá v překonávání smutku

V rámci své terapie a překonávání smutku se ovšem Martina vrhla také na kurz stand-up comedy v New Yorku. „Já totiž miluju stand-up i jako divák a tohle jsem měla v plánu již před lety, jen jsem to pořád odsouvala,“ vysvětluje s tím, že ji nakonec přesvědčila její sestra, aby to konečně zkusila. „V době, kdy jsem přemýšlela, jestli mám vůbec sílu jít se vysprchovat, to byl naprosto šílený nápad.“

Nicméně odjela do New Yorku a začala chodit do kurzu. „Mně to strašně pomohlo v tom, že jsem se začala dívat na věci kolem sebe tak, jestli by z toho nešlo vyrazit něco vtipného, což byl velký posun.“ Nyní již se svými čísly vystupuje po newyorských klubech. „Teď se otevřely kluby, a než jsem odjela sem, měla jsem vystoupení a bylo to úplně bezvadný,“ libuje si Martina, na jejíž vystoupení se chodí dívat její česko-američtí i američtí přátelé.

Martinu Formanovou můžete vidět v pořadu Show Jana Krause ve středu ve 21:35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.