Celebrity

6. prosince 2021 18:55

Gabriela Kolinová

Matouš Rajmont vzpomíná na divoké devadesátky: Byl jsem darebák. Kdyby děti dělaly co já, zabiju je

POVÍDEJ (13)

Že se Matouš Rajmont vydal uměleckou dráhou, asi nikoho moc nepřekvapí. Pochází totiž z rodiny herečky a výtvarnice Ivy Hüttnerové a režiséra Ivana Rajmonta. V posledních době však získává hlavně role padouchů. Prý se ale není čemu divit. „Vyrůstal jsem totiž v divokých devadesátkách a ta ruská čeština mi naskakuje sama,“ uvedl Rajmont v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Vyrůstat v rodině slavných rodičů je podle něj velké stigma. „Není to tak, že by mi to vždycky otevíralo dveře. Často jsem se setkával s názorem, že mi rodiče pomohli, přitom to není vůbec pravda,“ svěřil se Rajmont v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Dětství trávil ve Vokovicích, když mu byly tři roky, jeho rodiče se rozvedli.

„Dětství jsem trávil na baru v divadelním klubu. Bavilo mě to. Byl jsem mezi herci, kteří byli zábavní a dělali si ze mě legraci,“ zavzpomínal Rajmont. Vyrůstal v uměleckém prostředí, není proto divu, že ho herectví lákalo už odmala. Role ve filmech získával už jako teeanger. Když se však hlásil na DAMU, nepřijali ho. Nepomohlo mu tehdy ani to, že v porotě seděl jeho otec.

Matouš Rajmont: Na DAMU mě nevzali, nepomohl ani slavný táta. S tím jsem nepočítal

„Byl jsem pitomec. Myslel jsem si, že když nosím toto příjmení, tak se vůbec nemusím připravovat. Už jsem měl nějaké herecké role, takže jsem nečekal, že po mě budou chtít, abych něco předvedl,“ zavzpomínal Rajmont. Musel proto improvizovat. „Odehrál jsem nějakou etudu. Poté jsem se ptal táty, jestli to bylo dobrý. Říkal, že ne a že mě nevzali. Vůbec jsem s touhle variantou nepočítal. Urazil jsem se a šel dělat kulisáka do Vinohradského divadla, abych zůstal v oboru,“ řekl.

Pak přišla sametová revoluce a vše se rázem změnilo. „Po divokých devadesátkách mě už nenapadlo, abych šel zase na DAMU. Začal jsem podnikat. Denně jsem vydělával víc než máma,“ uvedl Rajmont. Čím vším se přesně živil, však odmítl vyjmenovat. „Kdybych byl jenom rebel, tak je to v pořádku. Byl jsem ale darebák. Kdyby moje děti dělali jen třetinu z toho, co já, tak je zabiju,“ zavtipkoval Rajmont. Z tohoto období si odnesl pár „jizviček a zlomených kloubů“.

I když se ke studiu už znovu nevrátil, herectví se věnuje dodnes. Objevil se v epizodních rolích seriálu Dvojka na zabití, Modrý kód, filmu Kvaska anebo také Veterán. V poslední době však dostává převážně role padouchů.„Hrají se mi dobře. Vyrůstal jsem v těch devadesátkách a ta ruská čeština mi tak nějak naskakuje sama,“ zavtipkoval.

Kromě herectví se Rajmont věnuje také své produkční agentuře a organizování boxerských zápasů. Právě on stojí za vznikem legendárního Galavečera boxu a K1 v pražské Lucerně. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.