Měla jsem holčičí fantazie. Jako muž bych se musela zabít, přiznala trans žena Lenka Králová

Lenka Králová se narodila v mužském těle, ve svých 37 letech se však rozhodla k zásadní změně. Věděla totiž, že jako muž už nadále nedokáže žít. „Měla jsem pocit, že bych se musela zabít,“ řekla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Králová. Že je něco jinak, přitom pocítila už jako malé dítě. O svých fantaziích se však styděla mluvit.

„Měla jsem holčičí fantazie. Byly velmi intenzivní, ale já se za ně styděla. Strašně jsem se bála, o tom někomu říct. Myslela jsem, že jsem divná,“ svěřila se softwarová vývojářka. Těmto myšlenkám proto nepřidávala velký význam. „Byla jsem pohledný muž, vtipná a zkrátka takový bavič společnosti. O pozornost žen jsem neměla nouzi, spíše naopak. To je možná jeden z důvodů, proč mi trvalo tak dlouho si svou identitu uvědomit,“ pokračovala.

Partnerky měla jako projekční plátno

Králová po většinu svého života žila v dlouhodobých vztazích. Single byla jen půl roku, a to asi ve 20 letech. „Teprve když jsem byla sama a neměla vedle sebe tu barbínu na hraní, se u mě poprvé objevily myšlenky na změnu pohlaví. Pak jsem ale zase spadla do vztahu a tyto myšlenky zakopala hluboko pod koberec,“ uvedla trans žena.

Ve svých partnerkách se prý vzhlížela. „Měla jsem je jako projekční plátno. Byla jsem šťastná skrze ně,“ vysvětlila. Zlom nastal po narození syna. Vztah s její manželkou ochladl a dostavila se krize. Králová se tak opět uchýlila ke svým představám o tom, jaké by to bylo být ženou.

„Ztratila jsem smysl života, který pro mě představovala má manželka. Snažila jsem se to vykompenzovat různými způsoby,“ uvedla. Kreslila obrazy na iPadu, díky kterým vyjadřovala svou ženskou duši, nebo se identifikovala s různými zpěvačkami. „Pořád jsem to měla v hlavě. Byl to život, o kterém jsem snila,“ doplnila Králová.

Pět let si potají hrála na ženu

Časem se to ovšem začalo stupňovat. Na ženu si prý i začala potají hrát. Objednávala si dámské oblečení z internetu, a když nikdo nebyl doma, zkoušela si ho. S těmito tajnostmi žila dalších pět let. Pak už to začalo být neudržitelné. Svěřila se s tím i manželce. Reakce však nebyla dobrá. „Bála se, aby se mi to nevymklo. Já jsem ji ale ujišťovala, že nejsem trans. Pořád jsem věřila tomu, že je to jen hra,“ řekla softwarová vývojářka.

Postupem času jí však začalo vadit, že žije ve lži. Svěřila se s tím dvěma kamarádkám, které ji poté i vzaly poprvé do společnosti jako ženu. „Vzaly to hrozně hezky,“ vzpomínala Králová s tím, že to byl pro ni jeden z nejtěžších momentů.

„Když jsem však poprvé zažila chvíli, kdy mě okolí vnímalo jako ženu, byla to úplná exploze. Bylo to něco nepopsatelného. Měla jsem výbuchy emocí. Byla jsem nejvíc šťastná,“ řekla. „Pochopila jsem, že to není jen hra. Nechtěla jsem od života nic jiného než to co nejdříve udělat,“ popsala Králová chvíli, kdy si uvědomila, že je připravená na radikální změnu.

Pokračovat v mužském životě už nedokázala

„Ty pocity byly dvojznačné. Cítila jsem obrovskou záplavu štěstí, že jsem na to konečně přišla a můžu s tím něco dělat. A na druhou stranu jsem měla obrovský strach to říct manželce. Věděla jsem, že o ni přijdu,“ doplnila Králová. „Mrzí mě to, ale musela jsem to udělat. Měla jsem pocit, že bych se musela zabít. Pokračovat v mužském životě už bych nedokázala,“ vysvětlila. Své proměně obětovala manželství, rodinu a domov. „Byla to paradoxní situace. Zažívala jsem ty nejkrásnější chvíle, ale zároveň i ty nejsmutnější,“ dodala.

Teď už je to dva roky, co Králová podstupuje hormonální léčbu. Změnu pohlaví však neplánuje. „Kdyby ke mně přišla Arabela s kouzelným prstýnkem a jako zázrakem mi to tam dole změnila, budu happy. Ale nikdy jsem nebyla v nemocnici a neměla žádný zdravotní problém. Pohybuji se v transgender komunitě a vím, že to není žádná sranda,“ vysvětlila s tím, že jí šlo hlavně o to žít běžný ženský život. „A to se mi vlastně povedlo,“ uzavřela.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.