Celebrity

11. ledna 2022 06:00

David Laštovka

Michal Tučný by oslavil 75 let. Když umíral, nevážil ani 60 kilo, prozradila jeho dcera

Hvězda české country Michal Tučný zemřel v pouhých osmačtyřiceti letech. Příčinou byla rakovina jater. Zdravotní problémy ho ale provázely téměř celý život. Na jeho konci prožíval velké utrpení.

Báječná ženská, Tam u nebeských bran, Všichni jsou už v Mexiku, Snídaně v trávě – to je jen stručný výčet hitů, které během kariéry Michal Tučný nazpíval. A nebýt zdravotních problémů, které ho trápily, mohlo jich být daleko více. Přestože zemřel poměrně mladý – nebylo mu ani padesát – smrt pro něj byla svým způsobem vysvobozením.

Zdraví Michala Tučného trápilo celý život

„Táta byl dost těžce nemocný celý život. Už když jsem se narodila, měl velké zdravotní problémy a hrozilo, že nepřežije. Komplikovaný zánět pobřišnice a takové. Skoro každý rok byl s něčím v nemocnici. Břicho už měl samou jizvu, doktoři ho neměli ani kam říznout. Kvůli tomu vlastně začal nosit lacláče. Věděli jsme, že je to hodně zlé. Když zemřel, vážil ani ne šedesát kilo. Měl rakovinu jater, do toho se přidala slinivka,“ povzdechla si jeho dcera Michaela, která má dodnes v hlavě chvíli, kdy milovaného otce viděla naposledy.

„Přijeli s mámou z chalupy do Prahy, táta se navečeřel, pak se podíval na detektivku a šel si lehnout. V noci se probudil, bylo mu strašně zle, tak jsme zavolali záchranku. Nenechal se nést od saniťáků, šel sám, koukala jsem na něj ze dveří, jak zase někam odjíždí. Naposledy,“ zavzpomínala. „Víte, táta dost koncertoval, někdy měl třicet čtyřicet koncertů do měsíce, takže byl stále na cestách. Když zemřel, přišlo mi, že je někde na šňůře a že se zase vrátí domů. Nemohla jsem uvěřit tomu, že už ho nikdy neuvidím. A zemřel vlastně dost mladý, osmačtyřicet let… Vždyť já budu za chvíli ve věku, kdy zemřel on. Je to strašný,“ dodala Michaela.

Svou dceru rozmazloval, dokázal ale být i přísný

Legendární hudebník byl v soukromí tak trochu svéráz. „Měli mě s mamkou docela pozdě, takže mě trošku rozmazloval, ale dokázal být i přísný, takže jsem občas schytala i nějaký ten pohlavek. Aby mě ale seřezal, to ne. Byl to takový medvídek,“ poodhalila dcera Tučného střípky ze svého dětství.

„Ač se to nezdá, táta byl cholerik. Nejvíc se rozčiloval v autě. Dokázalo ho vytočit, když nějaký řidič nekoukal do zpětného zrcátka. Vozíval v autě kladívko. Byl schopen zastavit, vyběhnout a to zrcátko mu rozbít, aby věděl, na co ho má. Ale to je spíš taková rodinná legenda. Sledoval zprávy a už tehdy ho dokázala pěkně rozzlobit politika,“ popsala Michaela, která se vydala v otcových šlépějích a věnuje se hudbě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.