Celebrity

13. listopadu 2021 05:50

Žaneta Dernerová

Napsala píseň pro otce a dojala tím nejen Jasminu Alagič. Tuto dívku obdivuje i Marta Jandová

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT IX (10) – Ester vzpomíná na otce

S ranami osudu se každý vyrovnává jinak. Někdo o svých bolestech nedokáže mluvit ani s nejbližšími, někomu pomůže se z nich vypsat a někdo o tom složí třeba i píseň. Právě to udělala sympatická mladá slečna, která přišla v útlém věku o otce. Svou osobní skladbou si vysloužila nejen obdiv poroty, ale rozplakala i moderátorku talentové show Jasminu Alagič.

Milá a skromná dívčina Ester si jde své vystoupení v talentové soutěži především užít. V zákulisí se totiž svěří, že se odmítavých červených křížů od porotců nebojí, protože se snaží nad negativními věcmi moc nepřemýšlet. Není se co divit, osud se s ní vůbec nemazlil.

O tatínka Ester přišla, když jí bylo pouhých sedm let. „Celý život cítím, že mi chybí táta, že nemám v životě takovou tu mužskou roli,“ svěřuje se Ester. „Hrozně by mě zajímalo, jak by se třeba dneska tvářil na to, že taky hraju na kytaru, zpívám a píšu vlastní písničky,“ přemítá mladá slečna z Brna.

Ester doufá, že svému zesnulému otci plní sny

„Mrzí mě, že se to nikdy nedozvím,“ říká s nalomeným hlasem Ester, která se se svým otcem cítí spjata alespoň prostřednictvím tvorby písní a lásky k hudbě obecně. I když se svým tatínkem strávila jen málo času, věří, že cestou, jíž se vydala, mu plní jeho sny a byl by na ni proto hodně pyšný.

Porotce Jara Slávika ihned zaujme její neobvyklé umělecké jméno. Sympatická dívka totiž vystupuje jako Ester Gerson. Jak vysvětlí, její otec byl písničkář a říkal si Bob Gerson, proto na jeho počest převzala tento umělecký pseudonym.

Jaro ocení toto krásné gesto a navíc přizná: „Čtyři roky toužím, aby tuto show vyhrála dívčina s kytarou,“ netají se svým přáním, když vidí Ester s kytarou v rukou. Ta o jeho touze prý slyšela a s úsměvem připouští, že doufala, že jí tento fakt bude hrát do karet.

Smutnou písničku, kterou sama napsala a jež vypráví o nejniternějších pocitech mladinké zpěvačky, zvládla nádherně zazpívat i přesto, že chvílemi bylo znát, jak se jí třese hlas. Promlouvala v ní ke svému zesnulému otci a ptala se ho, jaké je to v nebi nebo kdo ji místo něho povede k oltáři.

Marta Jandová ji obdivuje, sama by to nedokázala

To, že takto niternou píseň dokázala zazpívat, aniž by se rozplakala, ocenila především Marta Jandová, která má bohužel podobnou osobní zkušenost. „Já jsem přišla o maminku, pak o pár let později o bráchu a napsala jsem pro ně taky písničku. Nedokázala jsem ji ale nikdy dozpívat, vždycky mě to hrozně moc bolelo,“ říká Marta roztřeseně.

I ostatní porotci jsou z jejího výkonu nadšení a pozitivně hodnotí hlavně její autenticitu, přirozenost a pokoj, který z ní vyzařuje. Nejenže se dočkala standing ovation celé Incheba Expo arény, ale moderátorka Jasmina Alagič jí přiznala, že se neubránila slzám. Na celé vystoupení talentované Ester se podívejte v archivu na iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.