Celebrity

5. listopadu 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Zpěvačka Marta Jandová otevřeně o druhém dítěti. Bude?

Porotkyně televizní show TV Prima Česko Slovensko má talent Marta Jandová vždycky toužila po velké rodině. Roky ovšem nemohla najít toho pravého, se kterým by ji mohla založit. První miminko přivedla na svět až ve svých devětatřiceti letech. Naděje na další dítě se nevzdává, má to však háček.

Zpěvačka Marta Jandová v životě na muže příliš štěstí neměla. Prvním manželem byl Thorsten Mewes, kytarista německé kapely Die Happy, v níž zpívala. Po pěti letech bylo manželství rozvedeno. Poté navázala vztah s dalším členem kapely, baskytaristou Ralphem Riekerem, ale ani s ním láska neměla dlouhého trvání. Dalším v pořadí byla popová hvězda a německý idol Sasha a po něm český podnikatel Viktor Mráz.

Čas plynul a Marta už začínala být zoufalá, že životní lásku snad nikdy nenajde. A právě v ten okamžik jí osud do cesty přihrál gynekologa Miroslava Vernera. Ze začátku od vztahu nic neočekávala, ale brzy zjistila, že je v tom až po uši. Většina lidí se domnívá, že se museli seznámit na lékařské prohlídce, tak to ovšem nebylo. Dohromady je před deseti lety dali jejich společní přátelé. „Naše první rande bylo naslepo, protože nás dohodili kamarádi. Mně řekli, že se chce Míra se mnou setkat, Mírovi zase řekli, že jsem ho potkala v nemocnici a že jsem jim podstrčila telefonní číslo, ať mi určitě zavolá. Oba jsme si mysleli, že nás balí ten druhý. Po první schůzce následovaly další, ale stále to bylo platonické. Když jsem byla v Německu na festivalu, napadlo mě, že bych za Mírou přiletěla do Chorvatska. Tak jsem mu to nabídla a on mi napsal zprávu: „Jestli chceš, budu moc rád, když přiletíš.“ A tak jsme si 27. června 2011 dali naši první pusu. O tři roky později, v ten samý den, jsme se vzali,“ prozradila zpěvačka v rozhovoru pro Marianne.

V srpnu 2013 se jim narodilo vytoužené miminko, dcera Maruška, a z Marty se v tu chvíli stala snad ta nejšťastnější žena na světě. „Už jsem si myslela, že mi mateřství nebude dopřáno. Po dětech jsem toužila celý život, ale prostě jsem si musela počkat na toho pravého,“ sdělovala nadšeně. Za další rok se s Vernerem v kostele sv. Martina v Třebotově u Prahy vzali a pokoušeli se o další miminko. „Snažili jsme se dlouho, ale nevyšlo to. Maruška se nám pak přiznala, že zničila mapu, která vede z nebe ke mně do břicha, protože nechtěla, aby přišel někdo jiný,“ popsala s úsměvem.

Uvažuje o pěstounské péči

S myšlenkou na druhé dítě si ovšem v hlavě pohrává stále. „Strašně moc bych si to přála, ale mám už nějaký věk, s tím se nedá nic dělat. Druhé miminko ode mě už nebude, to je jasná věc. Ale pořád přemýšlím o adopci. Už jsme docela staří na to, aby nám děťátko mohli dát. Naštěstí existuje možnost, že si člověk může vzít někoho na pěstounskou péči, ale když jsem o tom přemýšlela, myslím, že by to měla být holčička nebo chlapeček, kteří jsou mladší než Maruška. Tak jsem se na to dcerky ptala, a ona nechce. (smích) Jsem šťastná alespoň za to jedno děťátko, které mám,“ uvedla pokorně Marta Jandová, která prý dokáže být stejně tak rozmazlující jako přísná maminka. „Je to tak půl na půl. Dokážu zvýšit hlas, když si to situace vyžádá. Také Marušku vedeme k šetrnosti a nenakupujeme jí všechno, na co si ukáže. Myslím, že děti by měly umět toužit. Když to nedostanou hned, ale až po nějakém čase, váží si těch věcí daleko více. Marušku zbožňuju a snažím se s ní užívat každý den na plné pecky. Uvědomuju si totiž čím dál víc, že tohle už asi v životě nezažiju,“ prohlásila zpěvačka.

A jaký je dědeček její otec, hvězda skupiny Olympic Petr Janda? „On už má dva dospělé vnuky, Maruška byla jeho první vnučkou a musím říct, že je úplně úžasnej děda. Takovej ten legrační. Pořád s ní dělá nějaké blbosti, což Marušku samozřejmě baví,“ přiblížila Marta, kterou nyní můžete pravidelně vídat každý pátek na Primě v porotě show Česko Slovensko má Talent či v show Inkognito.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.