Celebrity

12. září 2021 06:00

Zuzana Schneidewind

Tatiana a Vojtěch Dykovi: Další dítě na cestě? Dočkají se vytoužené holčičky?

Herečka Tatiana Dyková má z prvního manželství s producentem Pavlem Čechákem dva syny: šestnáctiletého Františka a třináctiletého Cyrila. Se svým současným mužem, zpěvákem a hercem Vojtěchem Dykem pak osmiletého chlapečka Lojzíka. Společně tak vychovávají tři kluky. Jak jim soužití pod jednou střechou klape a jaké metody při výchově svých dětí uplatňují? A pořídí jim ještě jednoho sourozence?

Když si spolu začali, jejich vztahu mnozí příliš šancí nedávali. O sedm let starší herečka však Vojtu okouzlila a stala se jeho životní láskou. Před osmi lety se jim narodil syn Alois a v roce 2019 si symbolicky prvního máje řekli „ano“. Vojta si padl do oka i s vyženěnými syny, které bere jako vlastní a rozdíl mezi nimi a svým potomkem nedělá. Rodinné soužití si nemůže vynachválit. „Upřímně musím říct, že naše rodina se dokáže zabydlet během pěti minut úplně všude. Ve výzkumném, biologickém, literárním ústavu, knihovně, v divadle, prostě kdekoliv,“ prozradil s úsměvem Vojta v Rozpravách Milana Heina.

Vychova dětí podle Vojtěcha a Tatiany Dykových

Co se týče výchovy, dětem prý dopřávají naprostou volnost. „Každý ze synů potřebuje něco jiného, což je na tom nejsložitější. Nejstarší má v sobě klidnou moudrost, prostřední potřebuje vymezit určité hranice, nejmladšímu občas musíme dodávat sebevědomí, aby se nebál sdělit svůj názor a projevit se. Ale přísní, akurátní nejsme. V podstatě jim všechno povolujeme,“ uvedl Dyk.

Podívejte se na manžele Dykovy ve speciální Show Máme rádi Jiřinku:

Jestli některé z dětí půjde v jejich šlépějích, se podle Vojty a Tatiany ještě s jistotou říci nedá. Vše tomu ale nasvědčuje. „Prostřední syn Cyril ten dar improvizace v sobě má, z fleku pobaví celou společnost. Je také obrovsky pohybově nadaný. Tvrdí, že kdyby bylo nejhůř, ale opravdu nejhůř, tak by hercem byl. Nejstarší říká, že možná by se jednou viděl někde za kamerou, ale rozhodně ne před ní. Dělal přijímačky na gymnázia, vybral si ta nejtěžší, baví ho se učit, vzdělávat a získávat nové informace. Jde si svým směrem a je strašně zajímavé ho sledovat. Nejmladšího Lojzíka baví všechno, hraje také úžasně na klavír,“ přiblížila herečka. „Prostřední syn měl na chalupě kamaráda a Táňa ho zastihla, jak zrovna odcházeli ze stodoly se sadou nožů, které normálně používáme na krájení chleba, cibule, prostě na vaření. A on říkal: „My jsme pitvali, myšičku, maminko.“ Tak třeba bude jednou veterinář,“ přidal usměvavou příhodu Dyk.

Pokud bude další miminko, bude to holčička

Přestože děti od sebe dělí jistý věkový rozdíl a dva z nich mají jiného tatínka, vycházejí spolu skvěle. „Nejstarší už má samozřejmě svoje kamarády, partu, už má i holku a trochu jiné zájmy. Zároveň je ale velmi tolerantní a s nejmladším Lojzíkem si občas pořád hraje a věnuje mu svou pozornost,“ prohlásila Dyková, která nevyloučila, že by si s Vojtou pořídili ještě jedno miminko. Ideálně vytouženou holčičku. „Jestli se rozhodneme jít do toho znovu, tak myslím, že ji mít budeme. Mateřství je pro mě v životě zásadní,“ prozradila v rozhovoru pro Magazín DNES. Ženský element by si v domě velmi přála. Čtyři „chlapi“ jsou na ni občas moc. Dokonce přiznala, že od nich ráda utíká pryč. „Trpím, když alespoň jednou do týdne nemůžu být sama. Myslím absolutně sama,“ překvapila Tatiana.

Charismatického Vojtěcha Dyka můžeme na televizních obrazovkách vidět 12. 9. na TV Prima v novém českém filmu Přes prsty, za kterým stojí osvědčený scenárista Petr Kolečko, známý svými seriály Most! Okresní přebor či komedií Padesátka. Kromě něj se ve filmu představí také Jakub Prachař, Jiří Langmajer, či Petra Hřebíčková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.