Celebrity

3. července 2021 06:05

David Laštovka

Oldřich Vlach přiznal, že myslel na sebevraždu: Pokud žena zemře dřív než já, balím to

Oldřicha Vlacha zdobí neskutečná skromnost, pokora, slušnost a také desítky nezapomenutelných rolí a hlášek, které se staly nesmrtelnými. Mezi nejznámější patří rostlinář Jaromír z komedie Vesničko má středisková. Oslavenec si během života prožil doslova peklo. Lékaři mu sdělili, že trpí rakovinou a zbývá mu jen pár týdnů života. V tu dobu přemýšlel i o sebevraždě. 

Byly doby, kdy se herec Oldřich Vlach loučil se životem. Všechno odstartovalo v roce 1997, kdy začal mít obrovské problémy s krční páteří. Trpěl nesnesitelnými bolestmi a nemohl v podstatě nic. Sebemenší pohyb byl pro něj doslova utrpením. Jenom bezmocně ležel a přepadaly ho ty nejtemnější myšlenky.

„Přestával jsem věřit, že se to někdy zlepší. Byl jsem ochrnutý s vidinou maximálně na invalidní vozík. Kdybych se tehdy mohl nějak dostat k oknu, vyskočil bych z něj. Takové utrpení to bylo. Když vidíte, že nezmůžete vůbec nic, že se bez cizí pomoci nenajíte, nedojdete si ani na záchod, je to hrůza. První diagnóza zněla: Metastázy v páteři. Dávali mi půl roku. Volali mé ženě Janě, že je to konečná,“ zavzpomínal herec na nejtěžší období ve svém životě.

Strach z rakoviny

Další testy ovšem ukázaly, že se nejedná o rakovinu, ale naštěstí jen zanedbaný zánět. „Podstoupil jsem operaci, při níž mně vysekli kus kosti z páve a dali to k těm obratlům. Byl jsem dočasně ochrnutý, učil jsem se jíst, pít, sedět. Jakmile jsem se postavil, byla to neskutečná radost. Za záchranu vděčím doktorům a manželce Janě. To je prostě nejlepší ženská na světě! Ani nevíte, jak jsem šťastný, že ji mám. Je to poklad. Říkám si, že kdyby nedej bože odešla dříve než já, byl by to můj konec. Život bez ní by mě netěšil,“ uvedl Oldřich Vlach. Jejich manželství je bezdětné, mají jen sebe. O to více se milují a jsou na sobě citově závislí.

Tragická smrt bratra

Po tom, čím si prošel, má čerstvý osmdesátník největší strach ze stárnutí a nemohoucnosti. Děsí se toho, aby jednou neskončil v domově důchodců a nebyl nikomu na obtíž. „Sám sebe si tam představit neumím. Kdybych byl ještě při vědomí a byl nucený tam být, těžko bych to snášel. Vůbec nevím, jak bych se s tím vyrovnal. Skončil by tím asi pro mě svět,“ svěřil se Oldřich.

Předpoklad dožít se ve zdraví vysokého věku ovšem má. Otec měl ještě v šestadevadesáti letech svůj byt a byl plně soběstačný. Tátova sestra, tedy Vlachova teta, zemřela v úctyhodných čtyřiadevadesáti letech. „Obávám se ale, že jsem všechny ty negativní záležitosti vytáhl z matky. Ta zemřela v osmašedesáti,“ postěžoval si herec, který se dodnes nemůže smířit s tragickou smrtí svého bratra, který byl lékařem. Zemřel v pouhých šestapadesáti letech. „Jel zrovna na kole k pacientovi a švihlo to s ním. Byl to přitom sportovec, žil zdravě, měl skvělou kondici,“ uvedl Oldřich Vlach, kterého od září uvidíme v novém seriálu TV Prima nazvaném Hvězdy nad hlavou, kde hraje vesnického starousedlíka Karáska. Tak trochu tím naváže na svou nejslavnější roli rostlináře Jaromíra z komedie Vesničko má středisková. Přidá díky své roli další nesmrtelnou hlášku?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.