zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Sexsymbol Olga Schoberová: Dotáhla až do Hollywoodu. Kdo byli její milenci a co dělá dnes?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka , Vydáno: 07.10.2021
Byly doby, kdy jejímu šarmu neodolal žádný muž a mohla mít každého, na koho si ukázala. Česká herečka, hvězda šedesátých let Olga Schoberová, si zahrála ve dvaadvaceti českých, amerických, italských a německých filmech. Pro svou krásu byla často přirovnávaná k Brigitte Bardott. Pyšnila se také tím, že byla první ženou z Československa, která se objevila v časopise Playboy na titulní straně. Není divu, že její milostný život byl velmi bouřlivý.

reklama

Stačilo pár filmů, aby atraktivní blondýnka s dlouhýma nohama a okouzlujícíma očima Olga Schoberová vstoupila do mužských snů a dotáhla to až do Hollywoodu. Objevil ji režisér Antonín Kachlík, který ji obsadil do filmu Bylo nás deset. „Potřeboval jsem herečku, která by byla ochotná ukázat prsa. Žádná nechtěla. Pak mi jeden novinář přivedl Schoberovou. Když jsem jí pomalu vysvětloval, oč mi jde, začala se svlékat a najednou byla nahoře bez. Chtěla mi dokázat, že je to pro ni brnkačka. Ňadra měla taková kulaťoučká, pěkný pohled... Olinka byla úplně bez zábran,“ popsal v rozhovoru pro Aha! režisér. 

Herečka Olga Schoberová
Autor: CTK Herečka Olga Schoberová

Olga Schoberová mezi hvězdami amerického showbyznysu

Brzy po ní sáhly i zahraniční produkce. Při natáčení v Německu se seznámila s americkým hercem a kaskadérem Bradem Harrisem, který se posléze stal jejím prvním manželem. Právě on ji dovedl až do Hollywoodu. Manželství jim sice vydrželo pouhé dva roky, ale vzešla z něj krásná dcera Sabrina, která se dnes živí jako stylistka a kostymérka slavných filmových hvězd, jako je například Angelina Jolie. 

Druhým manželem byl americký filmový producent John Calley, kterého poznala na večírku u Barbry Streisandové, kam ji pozval Miloš Forman. Calley se následně stal prezidentem společnosti Warner Brothers, která patřila k největším světovým producentům filmových a televizních děl. Sňatek vynesl Schoberovou do nejvyšších pater amerického showbyznysu. Pro svoji kariéru z toho ale příliš nevytěžila. Spokojila se s luxusem rezidence v Beverly Hills, kam jezdíval na návštěvu například Robert Redford, Paul Newman nebo Clint Eastwood. Manželství vydrželo dvacet let. 

Olga Schoberova nebo také Olinka Bérova, Její pomsta, 1968
Autor: profimedia Olga Schoberova nebo také Olinka Bérova, Její pomsta, 1968

Milenecký azyl jí zajišťovala Marta Kubišová

Jak s odstupem let vyšlo najevo, věrnost Olze nikdy moc neříkala. Mezi její milence patřil například kreslíř Kája Saudek, psychiatr Miroslav Plzák či režisér Juraj Jakubisko. „Ano, začali jsme si spolu, ale neměla bych o tom moc mluvit. Juraj byl svobodný, ale já v tu dobu byla už vdaná. Pobláznil se a bylo to moc milé,“ prozradila o románku s Jakubiskem. Chodili spolu tři roky, stýkali se tajně na chalupě na Slapech, kterou jim ochotně zapůjčila společná kamarádka, zpěvačka Marta Kubišová. „Vzpomínám na Olinku a na ta léta moc rád. Miloval jsem ji a nemám důvod to tajit,“ potvrdil Blesku režisér Jakubisko. 

Herectví Olga Schoberová pověsila na hřebík už ve svých čtyřiceti letech a podle svých slov toho nikdy ani na okamžik nezalitovala. Od té doby si naplno užívá života. Střídavě žije v USA a v Praze. „Hraní mi nechybí vůbec. Nikdy jsem se necítila být herečkou. A proto jsem také nikdy nešla za kariérou, nikdy jsem, co se filmu týká, nebyla cílevědomá. Byla jsem jen hezká, a to je všechno. A proto si teď také spokojeně v klidu mohu žít. A věřte, že mi vůbec nic nechybí,“ svěřila se před devíti lety v rozhovoru pro Blesk.

Herečka nyní žije sama: Žít s chlapem je pro mladé

O muže prý nouzi nemá, ale se žádným by žít už nechtěla. „Žiju sama. Chlapa v domácnosti už ale nechci, jinak ale jo. Žít s chlapem, to je jen pro mladé,“ uvedla s úsměvem letos osmasedmdesátiletá bývalá herečka. 

V plné kráse si Olgu Schoberovou můžeme připomenout v nesmrtelné komedii Václava Vorlíčka Pane, vy jste vdova! 

Marta Kubišová pro ZOOM.

Marta Kubišová: Emigrovat? Tehdy mě to ani nenapadlo. To až teď

reklama

Související témata: Olga Schoberová , pane vy jste vdova , herecka

reklama

Přečtěte si také

reklama