Celebrity

21. května 2021 05:59

David Laštovka

Ondřej Brzobohatý vzpomíná na tátu. Nestihl mu vyplnit jeho velké přání

Hudebník a herec Ondřej Gregor Brzobohatý zavzpomínal na svého otce Radoslava Brzobohatého. Jeho táta si přál vnouče, které talentovaný hudebník sice nestihl, ale jednou věcí si je zcela jistý. Miloval by jeho ženu, bývalou Miss World Taťánu Gregor Brzobohatou.

Radoslav Brzobohatý byl známý nejen jako skvělý herec, ale také pro svůj charakter. Jako otec uměl být na svého syna pěkně přísný. Speciálně ve chvíli, kdy se jednalo o hraní na housle.

„Já jsem musel hrát na housle, to byla ambice mého otce, který byl lidový šumař a chtěl ze mě mít druhého Hudečka, ale mně to nešlo, nesnášel jsem housle. Táta to nesl těžce. Do sedmnácti jsem u houslí zůstal a učil jsem se pár opusů, které táta chtěl, abych hrál. Ale pak jsem mu řekl, že je to marný,“ řekl Ondřej G. Brzobohatý v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Nakonec se z Ondřeje stal uznávaný hudebník, skladatel, herec, ale i scénárista.

Před smrtí měl Radoslav Brzobohatý jedno přání

Radoslav Brzobohatý se z nulové houslové kariéry svého syna nakonec oklepal, ke stáří měl ale na syna jednu prosbu. „Táta si přál vnuka. Ale to na něj šlo až těsně před smrtí. Měl zvláštní období, kdy začal vyrukovávat s věcmi, o kterých nikdy předtím nemluvil. Zděsil jsem se, co se děje. A pak najednou přišla zubatá,“ vzpomíná Ondřej. K roli otce se zatím nepropracoval, ale je si jistý tím, že z jeho manželky Taťány by měl jeho táta velkou radost.

Táta by se před mou ženou čepýřil

Svou ženu potkal Ondřej těsně po smrti svého otce, ale Radoslavovi se tehdejší Miss World líbila i bez tak osobní spojitosti.

„Když bylo vyhlášení Miss World 2006, byl jsem u našich a táta mě zavolal a říkal: Představ si, že Češka vyhrála Miss World. Táta byl pyšný. Nevěděl, že ji jednou přivedu domů, hrozně mě mrzí, že se nepotkali, měl by ji obrovsky rád. O tom jsem přesvědčený. Čepýřil by se před ní,“ myslí si hudebník.

Ondřej Brzobohatý se nově dal na vývoj deskových společenských her a knih. Vychází mu nyní společenská hra COVID-19: Jsme v tom spolu, ksakru! a dopisuje knihu Hudbologie.

„Tahle knížka si klade za cíl, aby rodiče, kteří se rozhodují dát dítko na nějaký hudební nástroj, to nezmrvili a nerealizovali si jen svoje skryté ambice, na které sami nedosáhli,“ vysvětluje Ondřej s tím, že on sám s tím má bohaté zkušenosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.