Celebrity

21. listopadu 2021 05:45

Žaneta Dernerová

Prý je ostudou Romů. V talentové soutěži ale Daniel sklidil nadšení

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT IX (12) – Daniel Koki o kritice

Odlišná sexuální orientace, než je ta většinová, nebo jakékoliv jiné rozdílnosti mnohdy budí různé předsudky. Tento Rom se ale rozhodl postavit vůči hanlivým komentářům své komunity unikátním způsobem. Vřelých slov se pak od poroty dočkal nejen za svůj postoj, nýbrž i za skvělý výkon.

Když vstoupí Daniel Koki na pódium nalíčený s umělými řasami a v černých botách na vysokém podpatku, nedá to porotkyni Dianě Mórové, aby se nezeptala, zda to nějak souvisí s jeho vystoupením. „Potýkám se teď s takovou kritikou, že jsem hanba všech Romů. A když už mi řekli, že jim jako chlap dělám ostudu, tak ať ji mají i takto,“ rozesměje celou porotu svým vysvětlením.

Přitom je ale očividné, že i když to podal vtipně a s nadhledem, je to pro něho citlivé téma. „Mám to takové těžké, protože mi naši Romové říkají, že jsem cikán, gay a že jim dělám ostudu. A chci tady nejenom našim, ale všem lidem dokázat, že i gayové jsou lidi,“ svěřuje se svým záměrem Daniel, který nestojí v botách na tak vysokém podpatku poprvé.

Daniel Koki miloval vysoké podpatky už odmalička

„Mně se to vždycky líbilo, malovat se, dělat si nehty, nosit vysoké boty. Takže jsem je jako malý mámě vždycky kradl,“ netají se svou zálibou Dan, který by si v nich troufl i na nějaký ten čardášek. A přestože do talentové show nepřišel s žádným svižným songem, i tak ukáže, že několikacentimetrové podpatky mu rozhodně nedělají problém a zvládne v nich tancovat levou zadní.

Daniel se netají tím, že hudba je pro něho nesmírně důležitá, nepopírá ale, že má rozhodně nějaké dostatky a taktéž tréma u něho hraje nemalou roli. „Myslím si, že bych mohl ještě trochu víc trénovat, ale potřeboval bych někoho, aby mě pořádně odpíchl,“ říká originální Daniel, jehož snem je zazpívat si před mnoha lidmi, pobavit je a slyšet pak jejich aplaus.

Porotkyni Dianě Mórové Dan popravdě odpoví, že se už účastnil jedné pěvecké soutěže, v níž obsadil třetí místo. Když ale po doplňující otázce Jakuba Prachaře řekne, že soutěžících bylo jen pět, následuje výbuch smíchu a nikdo od něj asi žádný skvostný výkon nečeká.

Nejen Jasmina Alagič je z Daniela nadšená

Jak moc se mýlí, jim Daniel předvede vzápětí, kdy během prvních několika tónů zvedne ze židle Dianu Mórovou i Martu Jandovou, ke kterým se zanedlouho přidají i diváci v sále. „Úplně ho žeru,“ povídá nadšeně v zákulisí moderátorka Jasmina Alagič kolegovi Davidu Gránskému.

Sympatický Daniel se tak dočká od poroty nejen povzbudivých slov ohledně svého stylu a orientace, ale vychválí ho i za jeho výkon. „Já se ti musím omluvit, já jsem tě ošklivě podcenil,“ přiznává Jakub Prachař. „A buď úplně v klidu. To, co říkají ostatní lidi, se tě vůbec netýká, vůbec,“ podpoří ho. V podobném duchu se vyjádří i Jaro Slávik, který nechápe, kdo mohl v dotyčné soutěži obsadit dvě místa před Danielem. Na jeho skvělé vystoupení se podívejte v archivu na iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 6. 2024

Jak uchováváte rodinnou historii, Berane? Uchováváte památky v krabici, vystavujete je nebo si vytváříte výstřižky? Pravděpodobně si uvědomujete hodnotu rodinné historie, ale možná ji neuchováváte tak dobře, jak byste měli. Podnikněte kroky k zaznamenání a uchování cenných předmětů a vzpomínek po rodičích, prarodičích, sourozencích a dalších. Nezapomínejte také na svou vlastní historii. Jednou budete rádi, že jste to udělali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.