Celebrity

31. prosince 2021 06:00

David Laštovka

Pavel Soukup bojuje s vážnou nemocí a ztrácí se před očima: Nemám už moc času, šokuje

Známý herec a dabér, který se narodil na Silvestra a letos oslaví třiasedmdesáté narozeniny, bojuje s vážnou nemocí. Před sedmi lety na své chalupě zkolaboval, několik hodin krvácel do břicha a podstoupil náročnou operaci. Od té chvíle už není nic jako dřív.

Pavlovi Soukupovi tehdy praskl žaludeční vřed. Ve vážném stavu ho na chalupě našla manželka Isabela s dcerou Patricií. Přijely doslova za minutu dvanáct. Herec byl v tu chvíli v ohrožení života. Naštěstí se mu dostalo rychlé lékařské pomoci a dostal se z nejhoršího. Následná vyšetření odhalila, že má v těle nádor.

Pavel Soukup: Všechno jsem rozdal. Nic nepotřebuji

Vážná diagnóza na něm zanechala trvalé následky, má velmi nemocný žaludek a doživotně už bude muset držet přísnou dietu. Z toho důvodu výrazně zhubl na váze. On ale vše bere s nadhledem. Nejdůležitější pro něj je, že žije a může dál dělat svoji práci. „Ten ‚prohoz‘, který se mi stal, mě strašně moc poučil. Nemám už moc času, tak si ten zbylý potřebuji naplno užít. Nemyslím dopředu a nic neplánuji. Není ani žádný sen. Naopak se minimalizuji a nechci mít žádný majetek ani konta. Všechno jsem rozdal. Dětem jsem koupil byty a sám nic nepotřebuji. Minimalismus je můj veškerý plán do budoucna,“ svěřil se Pavel Soukup deníku Aha! „Můj zdravotní stav je dnes výborný. S celým svým tělem vycházím v dobrém. A že jsem kost a kůže? Toto mi řekl tuhle řezník, ale já se cítím skvěle,“ dodal s úsměvem.

Jakou má po tom všem, co za poslední roky prožil, s českým zdravotnictvím zkušenosti? „Celkem slušné. Občas i výjimečné. Při rozdrcené patě. Při perforaci žaludečního vředu. Při nečekané zástavě srdce. Rozhodně lepší, než když mého otce nechali zemřít v sanitce na infarkt před poliklinikou v šestapadesáti letech,“ prozradil v rozhovoru pro Deník.

S první manželkou Zuzanou Geislerovou má syna Adama, v tom současném s Isabelou Soukupovou-Siegelovou, kterou si bral v roce 1989, syna Pavla a dcery Patricii a Pamelu. Obě holky se věnují herectví. S Patricií dokonce točil seriál TV Prima Cesty domů. „Bylo to pro mě hodně zvláštní. Hrála nezvladatelnou dceru, kterou odmítám přijmout za svou. Hrála to dobře. Ale já jsem trpěl trémou,“ přiblížil Pavel Soukup, jehož hlasem v českých filmech promlouvá například Arnold Schwarzenegger či Robert Redford.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.