Celebrity

8. prosince 2021 14:00

Petra Kloidová

Petr Čtvrtníček o výchově dcery: Dal jsem jí svobodu a dělal si z ní legraci

Show Jana Krause - Petr Čtvrtníček

Herec a komik Petr Čtvrtníček si našel další nezvyklý koníček. Je z něj uzenář. O celém světě dokáže mluvit s nadsázkou, ale když se zeptáte na jeho talentovanou dceru Annu, zjihne jako správný otec.

  • Jste muž mnoha profesí, komik, herec, režisér reklam, nově i uzenář. Existuje však nějaká profese, která vás něčím překvapila nebo vás něco zajímavého naučila?

Tak profese nenaučí člověka, tu se musí člověk nejdřív naučit. A pak si v tom libuje, pak si v tom žije. Buď ho to přestane bavit hned, nebo třeba za třicet let jako třeba film, televize a tak dále… Ale myslím si, že ta uzenařina je dobrá volba, uzenina se bude jíst pořád. Když to těm lidem chutná, tak to je nejlepší.

  • Existuje v umělecké branži něco, co byste ještě chtěl zakusit?

Co se týče umění? Nevím. Písničku napsat umím, to jsem si ověřil, symfonie to není, spíš takové kratší věci. Sochařina, na to už jsem starý. Zkoušel jsem neurochirurgii, ale to mi pak vzali skalpel z ruky, to zase s uměním nemá moc společného, i když… Nevím, nechám se překvapit!

Ne, to určitě ne. Život je skvělý, ale já na něm zase tolik netrvám. Já jsem se těšil, že mi bude líp a doufal jsem, že to bude co nejdříve.

Čtvrtníček: Na covid mi umřel táta, sám jsem měl namále. Už bych to nechtěl zažít

  • Vy jste očkovaný. Bavil jste se o očkování i s dětmi?

Moje dcera Andulka je samozřejmě očkovaná, má na to podobný náhled jako já. Já jsem dostal předevčírem třetí dávku. To je můj názor na očkování, já tomu prostě věřím.

  • Vaše talentovaná dcera Anna nedávno oslavila osmnáctiny. K čemu jste ji vedl ve výchově?

Dal jsem jí svobodu a hodně jsem si z ní dělal legraci, totéž jsem vyžadoval od ní. A byl jsem za to rád. Byli jsme takoví vzájemní komici.

  • Anička s největší pravděpodobností půjde ve vašich profesních šlépějích. Jste rád, nebo patříte mezi rodiče, kteří by si přáli opak?

Já jsem zjistil, že vůbec nekráčí v mých šlépějích, protože ona se ráda učí. Když ji všichni přemlouvali, aby šla na střední školu na konzervatoř, tak říkala, že není blbá, že nechce mít konzervu, že se chce něco naučit. Takže si vybere třeba něco úplně jiného. Zatímco mně to bylo všechno jedno, ke mně to tak nějak přišlo, já jsem se nikdy o nic nesnažil. Myslím si, že ona je daleko cílevědomější. I tak máme hodně společného, kromě krevní skupiny je to i velmi podobný smysl pro humor.

  • Co chystáte do budoucna?

No, samozřejmě ty vynikající klobásky.

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Petr Čtvrtníček, cukrářka Mirka van Gils Slavíková a odborník na udržitelnou mobilitu Jan Macek. Premiéru uvidíte ve středu 8. prosince ve 21:35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.