Celebrity

7. prosince 2021 14:55

Anna Kopečková

Veronika Žilková mohla být paní Menzelová. Režisér by si ji vzal, kdyby mu o dítěti řekla

Žilková a Menzel

Herečka Veronika Žilková odhalila ve své biografické knize Dělte dvěma své velké životní tajemství. V 80. letech čekala dítě s oscarovým režisérem Jiřím Menzelem. Kdyby před ním těhotenství, které nakonec skončilo potratem, netajila, možná by si ji býval i vzal. O tom, že spolu čekali dítě mu herečka řekla až po letech. Oscarový režisér se jí totiž svěřil, že se obává, že nemůže mít děti.

O hereččině tajemství v podobě těhotenství a následného potratu věděl jen málokdo. Až do vydání autobiografie Veroniky Žilkové s názvem Dělte dvěma, jejímž autorem je spisovatel Petr Macek a kterou si herečka nadělila ke svým 60. narozeninám.

S Jiřím Menzelem se Žilková seznámila během filmového festivalu v Karlových Varech, kde ji tehdy už slavný režisér oslovil. I když svou pozornost upíral na více žen, herečka jím byla naprosto okouzlena. „Chvíli jsem si myslela, že jsem jediná. Říkal mi Pampeliško, vozil mě tou sierrou a já byla absolutně šíleně zamilovaná,“ popsala v knize podle deníku Blesk Žilková. V té době se jí rozpadalo manželství s Jiřím Hanychem.

Veronika Žilková nechtěla Menzelovi komplikovat život

Krizi se nažila vyřešit vztahem s režisérem, jehož pozornost jí lichotila. Jejich románek trval půl roku a skončil velkým traumatem. S Jiřím Menzelem totiž otěhotněla, dítě si ale nechat nechtěla a šla na potrat. V té době o tom prý neřekla ani Menzelovi, kterému nechtěla zbytečně komplikovat život. Ona sama se se svým rozhodnutím jen velmi těžko vyrovnávala. „Od té doby jsem už nikdy neměla ten klidný pocit, že se o mě Bůh stará a že jsem hodná holka,“ svěřila se v knize.

Menzel si myslel, že nemůže mít děti

Dlouhé roky o jejím těhotenství a potratu nic netušil ani otec nenarozeného dítěte Jíří Menzel. „Asi po deseti, patnácti letech jsme se potkali při natáčení seriálu Hospoda. Byla jsem zrovna v osmém měsíci těhotenství s Vincentem. Vzal si mě do šatny a začal mi vyprávět o jednom velkém rodinném problému a došel až k tomu, že vlastně nebude mít pokračovatele rodu. A já na to: Vidíš, a my jsme spolu čekali dítě, a já, paličatá, ti nikdy nedala na výběr, jestli bys ho chtěl, nebo ne. On úplně zkoprněl,“ svěřuje se podle deníku Blesk Žilková ve své knize.

Jiří Menzel se totiž domníval, že děti mít nemůže. „Nějaký doktor mu kdysi dal papír o neplodnosti, když na něj nějaká holka chtěla hodit rodičovství,“ vysvětlila Žilková. „Stál v šatně a říkal: Ku*va, proč jsi mi to neřekla? Vždyť to všechno mohlo být jinak, samozřejmě bych si tě vzal.“

Žilková ho nechtěla uhánět přes dítě

Jenže Veronika Žilková chtěla být tehdy hrdá. Nechtěla na známého režiséra tlačit, aby si nemyslel, že ho uhání přes dítě. „Strašně holek si v podobné situaci zničí život, vědí, že otec toho dítěte není partner na celý život, on je taky tak nebere, ale dítě je k sobě spoutá. A já věděla, že Menzel má holek víc. Navíc jsem byla děsně spálená životem. Také jsem nechtěla dalším otěhotněním riskovat, že zase ztratím veškerou práci." Přestože to pro ni bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě, nakonec usoudila, že bude lepší, když půjde svou cestou.

„Tím to skončilo. Když jsme se pak potkávali, vždycky mě objal a držel aspoň o deset vteřin déle, než je společensky běžné,“ svěřila se herečka, která ve své biografii také vysvětlila, proč se rozhodla tajemství odhalit až po tolika letech. „Dokud byl naživu, nikdy bych to neprozradila. Teď už tím nikomu neublížím. V době, kdy jsme spolu byli, jeho současná manželka snad ještě nebyla ani na světě,“ uzavřela Žilková.

Menzel měl s Olgou velmi netradiční manželství

Jiří Menzel zemřel začátkem září loňského roku ve věku 82 let. Sužovaly ho vážné zdravotní problémy, ale osudným se mu stal nakonec covid. Ačkoli ženy miloval, ženatý byl pouze jednou. V říjnu 2004 si ve svých šestašedesáti letech vzal v Thajsku po pětileté známosti o čtyřicet let mladší Olgu. Prožili spolu krásných dvaadvacet let, jejich manželství bylo ale poměrně netradiční. Dělilo je od sebe čtyřicet let a děti, které se jim během jejich soužití narodily, měly jiné biologické otce.

Jiří Menzel prý vzhledem ke svému věku nejdříve děti nechtěl, proto prvorozenou Aničku počala Menzelová s režisérem Jaroslavem Brabcem, který byl předtím ženatý s herečkou Veronikou Freimanovou. Po ní přivedla na svět Evičku, jejímž tátou měl být Menzel. A měsíc před režisérovou smrtí, v srpnu 2020 porodila v přísném utajení na Mallorce syna Alberta, jehož otcem je egyptolog Miroslav Bárta. „Jiří o něm celou dobu věděl, s profesorem Bártou mě sám seznámil, což je na tom trochu bizarní,“ svěřila se v talk show Face to Face Olga.

Veronika Žilková byla vdaná třikrát a má celkem pět dětí – Agátu Hanychovou (36), syny Vincenta (24) a Cyrila (32) Kordulku (16) a Melichara, který se ale narodil v roce 2007 s vrozenou vadou a žil jen 198 dní. Z tragické smrti syna se dodnes nevzpamatovala.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.