Seriály a filmy

29. listopadu 2021 06:05

Veronika Žilková měla románek s hercem Michalem Peškem: Jednou zavolal, že umírá

Hvězdy nad hlavou (3): Semetrika Šímová

Herečka Veronika Žilková, kterou nyní můžeme vídat v seriálu FTV Prima Hvězdy nad hlavou, ve vzpomínkové knize Dělte dvěma odhalila pikantnosti ze svého milostného života. Upřímností rozhodně nešetřila a došlo na překvapivá odhalení.

Manželství s reklamním režisérem Jiřím Hanychem, kterého si Veronika brala v roce 1984 a s nímž měla dcera Agátu, příliš dlouho nefungovalo. Útěchu a porozumění proto hledala jinde. Během natáčení filmu Stopy zločinu: Otmar čeká spojku, který se natáčel v roce 1986 se intimně sblížila s kolegou Michalem Peškem. „Byl to takový kamarád taky rád. Byli jsme si blízcí, ale na vztah to nebylo. Tehdy jsem Hanycha načapala při nevěře, jemu (Peškovi, pozn. red.) to doma taky skřípalo, a tak jsem zvažovala, že se rozvedu. Jenže on se rozvést nechtěl. Moje manželství krizi nevydrželo a jeho ano. Za pár let se stejně rozvedl,“ prozradila herečka.

Ze vzpomínek na poslední hovor s Peškem Veroniku Žilkovou mrazí

Pak se dlouhých třicet let neviděli a každý se vydal jinou cestou. Pešek po revoluci pověsil herectví na hřebík a začal podnikat, díky čemuž se z něj stal velký boháč. Sešli se až po letech, když Veronika se svým třetím manželem Martinem Stropnickým sháněli herce pro zájezdová představení. „Michal už vůbec nehrál, ale Martin ho měl rád, tak mu zavolal. On řekl, že s námi dvěma do toho půjde. Pak se odstěhoval do Holandska, kde onemocněl a zemřel,“ přiblížila Žilková.

Michal Pešek skonal 7. května 2012 v důsledku rakoviny plic. Bylo mu pouhých třiapadesát let. Na poslední hovor herečka do smrti nezapomene. Ještě dnes jí z toho běhá mráz po zádech. „Zrovna jsme natáčeli seriál Vyprávěj, moji svatbu, musela se stihnout chvilka, kdy nesněžilo. Běžela jsem na místo a zazvonil mi telefon. Vidím, že volá Michal Pešek. Zvedla jsem to a řekla: „Tak co, už jsi zase v Praze?“ A on jen řekl: „Já umírám, tak se s tebou chci rozloučit.“ Odpověděla jsem: „To si děláš p..del, ne?“ A on prý, že ne, že fakt umírá a ať vyřídím Agátě a Martinovi, ať nekouřej. A dodal jen: „Ahoj.“ Vyšlo ze mě jen, že mě to strašně mrzí, a pořád jsem nevěděla, jestli si nedělá srandu. Bylo to ve chvíli, kdy na mě čekali před kamerou, netrpělivě na mě volali, třicet lidí na mě koukalo a řvalo, ať už jdu. Bylo mi strašně blbý mu na tohle říct, že natáčím a že nemůžu mluvit. Hned potom jsem mu ještě volala zpět, ale už nikdy nezvedl telefon. Asi za týden zemřel,“ popsala Veronika Žilková.

Ve veselejší poloze si můžete Veroniku Žilkovou užít coby semetriku Šímovou v seriálu Hvězdy nad hlavou, který Prima vysílá každé pondělí večer.