Celebrity

17. října 2021 15:54

Intimní zpověď Olgy Menzelové rok po smrti manžela: Urna putuje z knihovny na hřbitov

Olga Menzelová o smrti manžela

Už je to více než rok, co zemřel držitel Oscara Jiří Menzel. Jeho manželka Olga Menzelová si nechala urnu s popelem u sebe doma. Přišel ale čas, aby ji uložila na místo, kde budou moci uctít režisérovu památku všichni jeho příznivci.

„Jirka si přál být na Mallorce,“ vzpomíná Olga Menzelová v exkluzivním rozhovoru pro pořad Showtime magazín. Manželé tam roky jezdili trávit chvíle volna do domku, který si pronajímali. Olga Menzelová tam dokonce vzala urnu s manželovým popelem. Jenže majitelé se rozhodli, že dům budou pronajímat i jiným zájemcům. A Olga nechtěla, aby v domě urna byla, když tam budou bydlet jiní nájemníci a ona tam nebude moci jít. „Cestovali jsme s urnou sem a tam. Seděl na sedačce samozřejmě,“ vypráví Menzelová.

Fanoušci budou moci uctít režisérovu památku

Zatím má urnu uloženou v knihovně, ale brzy by se měla přesunout na místo, kam budou moci za režisérem oscarových Ostře sledovaných vlaků přijít všichni, kteří chtějí uctít umělcovu památku. „Bude to místo, kam budou moct chodit lidi, kteří měli Jirku rádi a budou mu tam moc dát svíčku nebo kytičku,“ vysvětluje Olga Menzelová s tím, že se jí ptá i hodně lidí ze zahraničí, kam mohou přijít uctít památku jejího manžela. „Nemůžu je zvát do knihovny,“ dodává. Urna se tak přestěhuje během několika měsíců na Vyšehrad. Pomník navrhl architekt David Vávra.

Olga Menzelová si prožila náročný rok, ale podržely jí děti a pomohl jí také partner egyptolog a archeolog Miroslav Bárta, se kterým má dlouho utajovaného syna. „Než k něčemu došlo, trvalo to strašnou dobu, nebylo to hned,“ vzpomíná Menzelová na začátky vztahu s Miroslavem Bártou. Stal se její oporou a váží si odkazu Jiřího Menzela, kterého znal. „Je to skvělý člověk,“ říká Olga Menzelová. Více se dozvíte ve videu v úvodu článku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.