zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Intimní zpověď Olgy Menzelové rok po smrti manžela: Urna putuje z knihovny na hřbitov

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Matouš Hartman , Vydáno: 17.10.2021
Už je to více než rok, co zemřel držitel Oscara Jiří Menzel. Jeho manželka Olga Menzelová si nechala urnu s popelem u sebe doma. Přišel ale čas, aby ji uložila na místo, kde budou moci uctít režisérovu památku všichni jeho příznivci.

reklama

„Jirka si přál být na Mallorce,“ vzpomíná Olga Menzelová v exkluzivním rozhovoru pro pořad Showtime magazín. Manželé tam roky jezdili trávit chvíle volna do domku, který si pronajímali. Olga Menzelová tam dokonce vzala urnu s manželovým popelem. Jenže majitelé se rozhodli, že dům budou pronajímat i jiným zájemcům. A Olga nechtěla, aby v domě urna byla, když tam budou bydlet jiní nájemníci a ona tam nebude moci jít. „Cestovali jsme s urnou sem a tam. Seděl na sedačce samozřejmě,“ vypráví Menzelová.

Olga Menzelová zavzpomínala na Jiřího Menzela, od jehož smrti uběhl rok.
Autor: profimedia Olga Menzelová zavzpomínala na Jiřího Menzela, od jehož smrti uběhl rok.

Fanoušci budou moci uctít režisérovu památku

Zatím má urnu uloženou v knihovně, ale brzy by se měla přesunout na místo, kam budou moci za režisérem oscarových Ostře sledovaných vlaků přijít všichni, kteří chtějí uctít umělcovu památku. „Bude to místo, kam budou moct chodit lidi, kteří měli Jirku rádi a budou mu tam moc dát svíčku nebo kytičku,“ vysvětluje Olga Menzelová s tím, že se jí ptá i hodně lidí ze zahraničí, kam mohou přijít uctít památku jejího manžela. „Nemůžu je zvát do knihovny,“ dodává. Urna se tak přestěhuje během několika měsíců na Vyšehrad. Pomník navrhl architekt David Vávra.

Olga Menzelová si prožila náročný rok, ale podržely jí děti a pomohl jí také partner egyptolog a archeolog Miroslav Bárta, se kterým má dlouho utajovaného syna. „Než k něčemu došlo, trvalo to strašnou dobu, nebylo to hned,“ vzpomíná Menzelová na začátky vztahu s Miroslavem Bártou. Stal se její oporou a váží si odkazu Jiřího Menzela, kterého znal. „Je to skvělý člověk,“ říká Olga Menzelová. Více se dozvíte ve videu v úvodu článku. 

Jiří Menzel s manželkou Olgou

Jiřího Menzela s Olgou spojoval humor. Vdova má miminko a nový vztah. Co o něm prozradila?

Olga Menzelová s Jiřím Menzelem

Olga Menzelová: Když Jirka žil, ostatní nám mohli závidět

reklama

Související témata: FTV Prima , Olga Menzelová , Jiří Menzel

reklama

Přečtěte si také

reklama