Jiřího Menzela s Olgou spojoval humor. Vdova má miminko a nový vztah. Co o něm prozradila?

Je to přesně rok od smrti Jiřího Menzela. Oscarového režiséra na sklonku života sužovaly vážné zdravotní problémy. Osudným se mu stal nakonec covid, kterým se i přes přísná hygienická pravidla nakazil. Měsíc před smrtí jeho manželka Olga porodila syna Alberta, jehož otcem je egyptolog Miroslav Bárta. 

Manželství režiséra Jiřího Menzela a Olgy bylo od začátku velmi netradiční. Nejenže je od sebe dělilo čtyřicet let, ale zvláštní bylo i to, že děti, které se jim během jejich soužití narodily, měly jiné biologické otce. Prvorozenou Aničku počala Menzelová s režisérem Jaroslavem Brabcem, který byl předtím ženatý s herečkou Veronikou Freimanovou.

Po ní přivedla na svět Evičku, jejímž tátou měl být Menzel. A loni v srpnu, tedy měsíc před jeho smrtí, v přísném utajení na Mallorce porodila syna Alberta. Otcem je egyptolog Miroslav Bárta, se kterým od té doby tvoří pár. „Žijeme spolu ve šťastném partnerském vztahu. Jiří o něm celou dobu věděl, s profesorem Bártou mě sám seznámil, což je na tom trochu bizarní,“ svěřila se v talk show Face to Face Olga.

Olga Menzelová: Jirka chtěl, abych byla šťastná

Olga odmítá, že by byl její nový přítel náhradou za Jiřího Menzela. Jejich vztah vznikl už za jeho života a režisér s ním souhlasil. Dokonce byl prý rád, že spolu čekají miminko. „Nikdy nic neprobíhalo za Jirkovými zády. Uvědomoval si věkový rozdíl a chtěl, abych byla šťastná. Ty tři poslední roky, když byl nemocný, byly pro mě psychicky i fyzicky velmi náročné. Člověk nesmí zapomínat i na sebe. Potřebovala jsem být nad věcí a na něco se těšit,“ přiblížila Menzelová.

Na podzim roku 2017 podstoupil Jiří Menzel náročnou několikahodinovou operaci hlavy. Po ní byl několik týdnů udržován v uměleckém spánku. Šlo o komplikace po těžké meningitidě.

Když režisér onemocněl, ukázala se prý soudržnost rodiny. Oba tatínci dětí Olgy jí se vším pomáhali. „Byla řada složitých situací, které bych sama nezvládla. Přišlo mi úžasné, jak se tatínek Aničky pan režisér Brabec, tak i Mirek Bárta, zachovali. Nesmírně si toho vážím a jsem šťastná za to, jakou rodinu mám. Je to netypické, zvláštní, všechno, co vybočuje upoutává pozornost a zároveň irituje. Ale nikomu do toho nic není,“ dodala Olga.

Čekala na znamení ze záhrobí

Na soužití se slavným režisérem, s nímž prožila krásných dvacet let, vzpomíná s láskou. „Spojoval nás humor. Naučil mě přijímat těžkosti, které život přináší s úsměvem a lehkostí,“ prozradila. Začátky prý ovšem nebyly jednoduché a prošli si i složitým obdobím. Jiří Menzel vzhledem ke svému věku nejdříve děti nechtěl, pak byl ovšem za ně vděčný a litoval, že si je nepořídil dříve. „Evička po něm podědila úžasné divadelní nadání. Chodí zpívat do Kühnova dětského sboru. Tam vidím, jak je šikovná a jak se ty geny propisují,“ přiblížila hrdě Olga Menzelová.

S odchodem milovaného muže se vyrovnává těžko. Jeho smrt je pro ni stále velmi bolestivé téma. „On měl velkou chuť s tou nemocí, s tím co ho potkalo, bojovat. Pro mě ale neodešel a je tu pořád. Když na mě padne splín, pouštím si jeho namluvené paměti,“ uvedla vdova. Vzhledem k tomu, že přečetla několik knih o posmrtném životě, věřila, že ji Jiří dá ze záhrobí nějaké znamení. „Čekala jsem, co bude a nic, tak jsem byla trochu zklamaná.“

Režisérovy ostatky nechala vdova rozptýlit na jejich společném oblíbeném místečku na Mallorce, kam pravidelně jezdívali. Druhé místo hledá v Praze. „Jirkův přístup k těmto věcem byl pasivní a negativní. Cokoliv souviselo se smrtí, nesnášel, na hřbitovy zásadně nechodil. Vybrala jsem tedy místo, které miloval, a jedno musím najít ještě v Praze, aby lidé, kteří ho měli rádi, měli kam položit kytičku nebo zapálit svíčku,“ uvedla Olga Menzelová.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.