Celebrity

14. ledna 2021 11:40

Petra Kloidová

Olga Menzelová vzpomíná na 22 let po boku Menzela: Nic se nedělo za něčími zády

Olga Menzelová žila po boku režiséra Jiřího Menzela 22 let. „Životem jsme se prosmáli,“ vzpomíná na život po boku manžela a držitele Oscara a mluví o jejich otevřeném vztahu. Před lety se dokonce setkala se světově slavnou expřítelkyní Jiřího Menzela.

„My jsme se celý život vyblbli, dělali jsme různé koniny, měli jsme veselý život. Celý život jsme se smáli. I v posledních třech letech, kdy byl Jirka nemocný, tak jsme se smáli,“ popisuje Olga Menzelová. Ta se starala s pomocí zdravotníků o svého manžela sama až do konce, nechtěla, aby byl v nemocnici. Jsou to čtyři měsíce, co Jiří Menzel odešel.

„Když se přeje k novému roku, kde se říká, ať je ten nový rok lepší, tak já už Jirku neuvidím, nevím, v čem by měl být lepší“ říká Olga a u těchto vět neskrývá velký zármutek.

Manželství bez pravidel monogamie

Rok 2020 byl pro média ve vztahu k Olze Menzelové velice výživný. Po smrti jednoho z našich nejslavnějších režisérů Olga na svém Instagramu zveřejnila, že má ročního syna, kterého porodila tajně na ostrově Mallorka. Mediální veřejnost na její počin, utajení syna, jehož otcem je český egyptolog Miroslav Bárta, reagovala bouřlivě. „Nic se nedělo za zády,“ vysvětluje Olga Menzelová, která už v médiích několikrát naznačila, že s Jiřím Menzelem měli otevřené manželství a mezi nimi tak nepanovala žárlivost nebo zášť.

Na české poměry neobvyklý vztah mezi ženou a mužem dokládá třeba i fotografií, kdy se před lety potkala na večeři s bývalou přítelkyní Jiřího Menzela, slavnou dcerou Charlieho Chaplina Annou, s kterou český režisér žil rok a půl v období filmu Ostře sledované vlaky. Olga Menzelová má tři děti, první dceru Annu s kameramanem Jaroslavem Brabcem, s Jiřím Menzelem dceru Evu a s Jiřím Bártou syna Alberta.

„Je to sice nestandardní, ale už jen to, že jsem se dala dohromady s člověkem, co byl o čtyřicet let starší, bylo nestandardní, a to, co na to navazovalo... Nespadáme do nějakých šablon, ale mě to nezajímá. Žijeme si svůj život. Ještě když Jiří žil, holky byly šťastné, měly táty, kteří se o ně starali, milovali je, nežili v žádné tenzi. Neměla jsem dva partnery, měla jsem manžela Jirku. Jarda je táta Aničky, ale stará se i o Evičku. Stejně tak Jirka miloval Aničku. Ostatní nám mohli akorát závidět,“ dodala Menzelová v rozhovoru.

„Měla jsem kliku, že jsem dvaadvacet let žila po boku výjimečného člověka a ovlinili jsme se v mnohém,“ říká.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.