Životní styl

16. listopadu 2020 06:00

Petra Kloidová

Olga Menzelová: Když Jirka žil, ostatní nám mohli závidět

Manželka zesnulého režiséra Jiřího Menzela Olga umí šokovat. Prvorozenou Aničku má s režisérem Jaroslavem Brabcem, který byl předtím ženatý s herečkou Veronikou Freimanovou, po ní přivedla na svět Evičku, jejímž otcem měl být Menzel a nyní oznámila další nečekanou novinu. Na své sociální síti prozradila, že se jí před rokem a půl narodil syn, kterému dala jméno Albert. I když otce neprozradila, vypadá to, že ho počala s egyptologem Miroslavem Bártou. 

Protože své těhotenství a následnou existenci svého potomka chtěla udržet co nejdéle v tajnosti, rodila v zahraničí. „Věděla jsem, že pokud budu chtít mít na porod klid, v Čechách to nebude možné. Odcestovala jsem proto na Mallorcu, což je náš druhý domov, žije tam kmotra dcery Aničky a máme tam spoustu přátel. Rozhodla jsem se pro domácí porod. Miminko jsem porodila v domečku na samotě, byl u toho španělský porodní dědek a vše dopadlo nádherně,“ vylíčila nyní Olga, která si ze svých milostných propletenců těžkou hlavu nedělá.

Nežijeme podle šablon

Olga Menzelová se jako úspěšná žena nikdy neptala na názor ostatních, žije si podle sebe. Působí jako fundraiser, tedy ten, kdo získává finanční prostředky na obecně prospěšnou činnost, kromě toho pořádá výstavy. „Je to sice nestandardní, ale už jen to, že jsem se dala dohromady s člověkem, co byl o čtyřicet let starší, bylo nestandardní, a to, co na to navazovalo... Nespadáme do nějakých šablon, ale mě to nezajímá. Žijeme si svůj život. Ještě když Jiří žil, holky byly šťastné, měly táty, kteří se o ně starali, milovali je, nežili v žádné tenzi. Neměla jsem dva partnery, měla jsem manžela Jirku. Jarda je táta Aničky, ale stará se i o Evičku. Stejně tak Jirka miloval Aničku. Ostatní nám mohli akorát závidět,“ dodala Menzelová.

OLGA MENZELOVÁ SDÍLELA DOJEMNÉ VIDEO S JIŘÍM MENZELEM

Menzel o miminku věděl, i kvůli němu toužil žít

Po dalším dítěti toužila, ale nechávala to na osudu. „Dcera Evička je taková malá maminka, obě holky mají mimina moc rády, takže jsem to nikdy nevylučovala. Splnilo se mi všechno, co jsem chtěla. Strašně brzo jsem věděla, co chci a co nechci. Je hodně lidí, co se plácají životem a nevědí. Když ale člověk ví, co od života chce, tak mu to v jeho cestě může dost pomoci,“ míní Olga.

Její zesnulý manžel režisér Menzel o narození Alberta věděl a těšil se z něj. I kvůli němu i přes své nekončící zdravotní problémy měl nesmírnou touhu žít. Jenže osudným se mu nakonec stal koronavirus. „Za ty dva roky, co byl Jirka doma, jsme toho zvládli hodně. Oboustranný zápal plic, různé infarkty a jiné. Bohužel covid ho dostal. Podlehl covidovému zápalu plic. Nemoc se u něj začala projevovat tak, že dostal vysoké teploty, kašlal a měl bolesti. Zřejmě se nakazil od jednoho z ošetřovatelů, který o své nákaze vůbec nevěděl. Přitom se veškerá hygienická opatření jsem velmi pečlivě dodržovala. Přesto všechno to vypadalo nadějně a věřili jsme, že i tuto nemoc překoná. Jiří byl velmi statečný, bojoval a nevzdával to, chtěl tu strašně moc být,“ prozradila Olga. Když umíral, držela ho za ruku. „Prožila jsem v přímém přenosu jeho umírání. Psychicky to u té poslední nemoci byla nejnáročnější péče, kterou jsem s Jiřím zažila. Být oblečená od hlavy až k patě v ochranném obleku, v brýlích, rukavicích, bez možnosti ho políbit, bylo nejvíc depresivní v mém životě,“ dodala Menzelová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.