zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Veronika Žilková Stropnická: Z tragické smrti syna se dodnes nevzpamatovala

David Laštovka , Vydáno: 28.08.2021
Navenek rozdává úsměvy na všechny strany, uvnitř prožívá obrovskou bolest. Herečka Veronika Žilková Stropnická, kterou budeme vídat v novém seriálu TV Prima Hvězdy nad hlavou, si v životě prošla tím nejstrašnějším, co může matku potkat. Přišla o své milované dítě, syna Melichara. Letos by mu bylo čtrnáct let.

reklama

Herečka Veronika Stropnická by se pro svou rodinu rozdala. Každého svého potomka zahrnuje nesmírnou láskou, péčí a obětavostí. Po tom všem, co si prožila, dobře ví, že zdravé dítě je ten největší dar. Když s manželem Martinem Stropnickým čekala syna Melichara, do osmého měsíce těhotenství probíhalo všechno v pořádku. Pak ovšem přišel šok. Lékaři Veronice oznámili zdrcující zprávu, že chlapeček má brániční kýlu.  

Drama nastalo hned po porodu, miminko nedýchalo a muselo být okamžitě operováno. Během zákroku dostalo implantát, díky kterému se mu měly začít rozvíjet plíce. To se bohužel nestalo. „Po jeho narození nastalo osm měsíců hrozného utrpení, kdy jsem se chodila dívat, jako moje dítě trpí. Bylo to, jako když skřípnete kotě mezi dveře a díváte se, jak s tím zápasí,“ popsala herečka ve své 13. komnatě. 

Herečka Veronika Žilková je v Izraeli.

Veronika Žilková o situaci v Izraeli: Manžel běhal do krytu i pětkrát za noc

Po šesti měsících Melichar zemřel. Když už bylo jasné, že si svůj život nevybojuje, poslední dny už s ním netrávila. Byla psychicky na dně. „Chodila jsem za ním každý den, hrála si s ním, krmila ho. Vychovala jsem pět dětí, ale vyprovodit dítě ke smrti? To jsem věděla, že na to nemám. V tu chvíli nastoupil můj muž, který u něj byl celý týden. Byl tam, když nastala smrt,“ svěřila se Veronika. Krutou ironií osudu bylo, že v den, kdy zemřel, měla premiéru divadelní hry, v níž hrála ženu, která porodila mrtvou holčičku. Bolest, kterou s manželem prožívali, byla nepopsatelná. Nebylo snadné zase normálně žít a začít fungovat. V hlavě měli jen Melichara. 

Strašně chtěl žít, měl tu žilkovskou živelnost

„Můžete si umět představit cokoli, ale dokud to neprožijete, nic o tom nevíte. Je fakt, že jsem byla na sebevraždu. On strašně chtěl žít, měl tu žilkovskou živelnost, cvičil, rehabilitoval, naučil se jíst se lžičkou. Odchod přišel ve chvíli, kdy jsme si mysleli, že jsme vyhráli,“ prozradila se slzami v očích herečka.  

Poslechěte si také rozhovor o nejnovější roli Veroniky Žilkové v seriálu Hvězdy nad hlavou:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hvězdy nad hlavou - Veronika Žilková o roli dojičky

Vzpomínky na svého zesnulého syna nikdy nevytěsní, postupem let se ale naučila rodinnou tragédii přijmout. „Člověk si samozřejmě řekne, proč se to stalo zrovna mně. Ale pak jsem si někde přečetla, co řekl Honza Potměšil, když se ho ptali, jestli nenadává na osud, že je na vozíku. On si neříkal: „Proč zrovna já?“ Ale řekl si: „A proč ne zrovna já?“ A tak jsem si s Melicharem řekla: „A proč ne zrovna já? Proč by mi nemělo umřít dítě? Proč by mně se to mělo vyhnout?“ 

Se stejnou diagnózou jako Melichar bojoval ještě předtím i její syn Cyril, kterého má s bývalým manželem Markem Navrátilem. U něj naštěstí všechno dobře dopadlo. 

Skvělou českou herečku Veroniku Žilkovou můžete nově sledovat v poetickém seriálu Hvězdy nad hlavou, který startuje již 30. srpna ve 20:15 na Primě!

 

Agáta Hanychová a Veronika Žilková (teď už Stropnická) měly svého času zákaz vstupu na festival v Karlových Varech.

Největší skandály Karlových Varů: Proč měla Agáta Hanychová zákaz vstupu na festival?

reklama

Související témata: Hvězdy nad hlavou , Veronika Žilková , smrt dítěte , Martin Stropnický

reklama

Přečtěte si také

reklama