zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Petra Janů: Manžel mi stále chybí. Co pokřtila na jeho počest na jihu Čech?

Petra Janů vzpomíná na manžela (zdroj: CNN Prima NEWS)
Petra Janů vzpomíná na manžela (zdroj: CNN Prima NEWS)
Gabriela Kolinová , Vydáno: 19.09.2021
Někdo křtí knihy, někdo desky, Petra Janů pokřtila rybník. Křest to byl dojemný, protože vznikl na počest jejího manžela a manažera Michala Zelenky, který zemřel před deseti lety a byl velmi dobrý a zapálený rybář. Zpěvačka tráví hodně času na chalupě v jižních Čechách, kde to miloval i její drahý choť.

reklama

Bude to už deset let, co Petra Janů přišla o manžela, producenta a manažera Michala Zelenku. Ten podlehl zhoubné nemoci. Zemřel krátce před Vánocemi v roce 2011 a bylo mu třiašedesát let. Na chalupě v jižních Čechách, kam nás zpěvačka pozvala, jí ho připomíná úplně všechno. 

„Já jsem tady hrozně ráda, ale byla jsem tady deset měsíců. Naštěstí jsem tu měla kamarádku. A pořídila jsem si štěně, to je taky velmi pozitivní záležitost,“ prozradila v pořadu Showtime zpěvačka, která se také věnuje zahradničení. „Mám skleník, ale ten je letos trapnej, protože když zrovna byly sazeničky, tak jsem si zlomila nohu,“ svěřila se s tím, že kytičkám se ale věnovala. Naštěstí vše se dobře zahojilo a Petra už běhá. „Už nosím i podpatky,“ dodala se smíchem.

Petra Janů se svěřila, že ji manžel a manažer Michal Zelenka stále chybí.
Autor: profimedia Petra Janů se svěřila, že ji manžel a manažer Michal Zelenka stále chybí.

Petra Janů křtila rybník, dostal jméno Michal

Tentokrát se ke zpěvačce na chalupu do jižních Čech sjeli přátelé, kamarádi i celá kapela, aby společně pokřtili rybník, který tady chtěl už dávno obnovit její manžel Michal Zelenka. Bohužel to ale nestihl, a tak se toho chopila právě Petra a deset let po jeho smrti projekt dotáhla do zdárného konce. Rybník na počest úspěšného producenta a manažera nese jméno Michal. 

Na manžela, který zemřel na rakovinu, Petra stále myslí, i když už ne tak intenzivně. „První rok po smrti Michala byl strašidelný. Uvědomila jsem si, že jsem žila ve skleněné kouli. Byla jsem naprosto nesamostatná. Vždycky za mě všechno zařizoval někdo jiný. A když pak ten důležitý článek odejde, ztuhnete a hrozně těžko se z toho vyhrabáváte,“ svěřila se tehdy zpěvačka v časopise Téma. 

Petra Janů si pořídila pejska.
Autor: profimedia Petra Janů si pořídila pejska.

S manželem diskutuji pořád

Na chalupě jí ho mnoho věcí připomíná. „Kam se podíváš, tam je ho kousek, ale nejvíc mi ho připomíná koutek na velíně. To je takový přístěnek u kuchyně, kde, když se pěkně nacpal, ležel a velel domácnosti v horizontální poloze, odtud velín,“ prozradila Petra Janů.

Bolest ze ztráty milované osoby prý přetrvává, ale jak se říká, čas vše zahojí. „Je tam pořád, ale v koutku a je taková smířená. Ale je fakt, že protože byl i můj manažer, tak mockrát, když se něco děje kolem práce a chalupy, tak si říkám, jak by to udělal on, diskutuju s ním pořád,“ přiznala Petra Janů, pro kterou bude příští rok velmi výjimečný. Oslaví sedmdesátiny a padesát let na scéně listopadovým koncertem v pražské Lucerně.

Radoslav Brzobohatý a Hana Gregorová (2005)

Hana Gregorová o Brzobohatém: Byl to skvělý milenec, dodnes se mi zjevuje

reklama

Související témata: petra janu , Michal Zelenka , rakovina , chalupa , bydlení , Showtime

reklama

Přečtěte si také

reklama