Celebrity

5. října 2021 06:04

Gabriela Kolinová

Premiéra filmu Karel: Blízcí přátelé se báli emocí. Takhle to slušelo Gottovým dcerám

Dokumentární film Karel má za sebou dlouho očekávanou premiéru. Ta musela být kvůli pandemii o rok odložena. Režisérka Olga Malířová Špátová ve filmu zachytila poslední období života zpěváka Karla Gotta. Podle prvních ohlasů jde o velice silný zážitek. Kdo ze známých osobností dorazil na slavnostní promítání? A kdo se bál, že neovládne své emoce?

Slavnostní premiéra dokumentu Karel proběhla v pondělí večer ve Slovanském domě a nenechala si ji ujít řada známých osobností.

Na film o zlatém slavíkovi dorazila i zpěvačka Lucie Bílá s partnerem Radkem Filipim. „Já jsem ten typ, který nedokoukal ani film Titanic nebo Romeo a Julie. Trochu se bojím, že ty své emoce nebudu umět ovládat,“ řekla v pořadu Showtime zpěvačka a kolegyně Karla Gotta. Zároveň přiznala, že se moc těší. „Ten dokument bude báječný, jako byl Karel sám,“ dodala.

Na Mistra také krátce zavzpomínala. „Karel byl kouzelný. Já jsem si od něj na premiéru vzala prstýnek pro štěstí. Jsem trošku nervózní a myslím, že by byl i Karel. On nás určitě sleduje,“ prozradila Bílá.

Silný emotivní zážitek očekával také hudebník Felix Slováček. „Trochu se toho bojím, tak jsem si vzal raději kapesníčky,“ svěřil se Slováček, který s Gottem dlouhá léta spolupracoval. „Když se smíchají vzpomínky s emocemi, nevím, jak to dopadne,“ dodal.

Dorazila i Gottova starší dcera Lucie se syny

Na premiéru zavítal i zpěvák a skladatel Michal David, režisér Juraj Jakubisko, hudebník Karel Vágner nebo bývalá první dáma Dagmar Havlová. Nechyběla ani režisérka filmu Olga Malířová Špátová a samozřejmě vdova Ivana Gottová s dcerami Charlotte a Nelly. Všem třem Gottovým ženám to moc slušelo.

Slavnostní premiéru si nenechala ujít ani starší dcera Karla Gotta – Lucie, která přišla i se syny Vojtou a Honzíkem a novým přítelem Lukášem. S manželem Janem se rozvedla loni. Všichni hosté se shodli na jednom – jde o silný emocionální zážitek.

Pro Karla byl humor podstatný, řekla režisérka Špátová

Někteří diváci už ale měli příležitost vidět snímek před dvěma týdny ve zpěvákově rodné Plzni, kde měl předpremiéru. „Já jsem byla nadšená, že se lidi smáli. Pro Karla byl humor nejpodstatnější věcí a vždycky jsem si říkala, že vztah Ivanky a Karla byl protkaný humorem,“ prozradila po plzeňské předpremiéře režisérka Špátová. „Je pravda, že my jsme film viděly mnohokrát, ale takto ho vidět s diváky byl silný emocionální zářitek. A jsem ráda, že jsem tady v jeho rodném městě,“ dodala Ivana Gottová, která se v Plzni ukázala po dlouhé době na veřejnosti.

Reportáž z premiéry dokumentu Karel uvidíte v pořadu Showtime, který startuje na Primě hned po Hlavních zprávách.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.