Celebrity

20. září 2021 11:45

Gabriela Kolinová

Ivana Gottová prolomila mlčení a dojatá vystoupila před lidmi: Karel by si to přál

Vdova Ivana Gottová po téměř dvou letech od smrti Karla Gotta vystoupila na veřejnosti. Stalo se tak na předpremiéře dokumentárního filmu Karel, která proběhla v Plzni. Celé to bylo velmi emotivní. Na atmosféru předpremiéry a exkluzivní rozhovor se můžete podívat v úvodním videu.

Celovečerní dokumentární film Karel nabídne ojedinělý pohled do soukromí a do duše nejpopulárnějšího českého zpěváka. Představí Mistra tak, jak ho znali jen ti nejbližší. Karel Gott je ve filmu zpěvákem, malířem ale hlavně manželem a milujícím otcem. Dokument se natáčel poslední rok zpěvákova života a nechybí momenty štěstí i beznaděje. Předpremiéru měl film v Plzni. Po skončení snímku viselo ve vzduchu spoustu emocí. Dojaté byly také autorky filmu, režisérka Olga Malířová Špátová a producentka Ivana Gottová. „Já jsem byla nadšená, že se lidi smáli. Pro Karla byl humor nejpodstatnější věcí a vždycky jsem si říkala, že vztah Ivanky a Karla byl protkaný humorem,“ prozradila v reportáži pro Showtime režisérka Špátová. Přiznala, že bez Karla Gotta je tu prázdno: „Chybí nám, proto jsme smutní. Dneska se lidi úžasně smáli, bylo krásný to vidět na velké plátně, to bylo velký,“ dodala.

Ivana Gottová: Vidět film s diváky byl silný zážitek

Předpremiéra byla výjimečná i tím, že na ni dorazila vdova Ivana, která se od smrti Gotta neobjevila na veřejnosti. To chtělo asi odvahu. „Tak jsem si říklala, že by si to Karel přál, abych na to pódium vyšla a promluvila. Už je to dva roky, co jsem se nikde neobjevila,“ vysvětlila Gottová. I na ní bylo vidět, že je velmi dojatá. „Je pravda, že my jsme film viděly mnohokrát, ale takto ho vidět s diváky byl silný emocionální zářitek. A jsem ráda, že jsem tady v jeho rodném městě,“ uvedla.

Jak Ivanu, tak Olgu potěšila jedna věc, a to že se lidé bavili. „Smáli se přesně tam, kde jsme si myslely, že se smát budou,“ řekla nadšeně Gottová. Jenže humorné okamžiky střídají ty smutné. „Já jsem šťastná, že do určité chvilky, asi dvacet minut před koncem se lidi smějou, ale pak už to nejde se smát, je to smutný, že nám Karel odchází. Ale myslím, že by si to Karel tak přál, že se lidi smáli a my jsme s Ivankou do sebe strkaly, že to je ono,“ vysvětlila režisérka svůj záměr.

Po předpremiéře v Plzni čeká film o Karlu Gottovi slavnostní premiéra v Praze, ta se uskuteční 5. října. Do kin pak snímek dorazí o dva dny později. „Samozřejmě, že budu na premiéře a doufám, že v lidech Karel zůstane už napořád stejně jako v našich srdcích a že budou na něj vzpomínat s láskou,“ dodala na závěr Ivana Gottová.

Přečtěte si více o Karlovi Gottovi:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.