Celebrity

7. listopadu 2021 05:35

Zuzana Schneidewind

Film Tady hlídáme my s Lukášem Vaculíkem bude k vidění tam, kde budou chtít diváci

Již 2. 12. 2021 vstoupí do kin rodinná komedie Tady hlídáme my (2021), natočená v nádherných lokacích Šumavy. Je volným pokračováním filmu Tady hlídám já (2012), který zvítězil na Festivalu Oty Hofmana. Pro tvůrce je důležité oslovit diváky přímo, proto se rozhodli pro vlastní distribuci filmu.

"K tomuto rozhodnutí jsme dospěli z několika příčin. Především byly důvodem coronavirová opatření, kvůli kterým se výroba filmu posunula o několik měsíců a my jsme nestihli start filmu na začátku léta, takže jsme si počkali a našli si vhodný termín v předvánočním čase, a to od 2. 12. 2021. Toto datum nám vyhovuje i tím, že náš film začíná v zimě, a tak budeme mít pro diváky vánoční dárek v podobě milé a pohodové rodinné komedie, při které se diváci v předvánočním ruchu uvolní a získají dobrou náladu," vysvětlila producentka filmu Beatriz Šajmovičová.

Film plný nejen sněhu, ale i čtyřnohých psích miláčků se odehrává na Šumavě v nádherných lokacích, takže i milovníci přírody si přijdou na své. "Při jednání s několika distributory vznikl požadavek na termín premiéry v období léta 2022, a to především z případných restrikcí v rámci coronavirových opatření. Navíc návštěvnost v kinech na podzim není taková, jakou očekávali, asi právě z důvodu "přeplněnosti" nových filmů v kinech. Pro nás však byl tento další posun nepřijatelný, a to z důvodu obchodních podmínek televizí v Čechách a na Slovensku, které mají zakoupená vysílací práva k filmu," uvádí dále producentka s tím, že se nakonec rozhodli pro distribuci vlastní.

Podívejte se na komedii Tady hlídám já, která předcházela premiérové Tady hlídáme my:

Na straně tvůrců hraje velkou roli zájem diváků, kteří na film Tady hlídáme my čekají. "My už máme své diváky, fanoušky, kteří se na film, který je volným pokračováním Tady hlídám já z roku 2012, těší. Je to obrovská komunita jezevčíkářů, pejskařů napříč Českou republikou, i na Slovensku, také dětí, které od doby Tady hlídám já dorostly, a jejich rodičů," vysvětluje dále Šajmovičová.

Film na přání fanoušků

Film je totiž nejen pro milovníky samotných psů. "V "jedničce" jsme se dotkli tématu ADHD a v Tady hlídáme my je důležitým motivem canisterapie. Podtitul filmu je "O psí lásce, která léčí", a my jsme přesvědčeni, že ona skutečně léčí, minimálně lidskou duši," říká producentka, která sama jezevčíky chová přes dvacet let. Z tohoto důvodu se s většinou stejně nadšených pejskařů osobně zná. "Nakonec, byli to oni, co přijeli na natáčení největší psí scény bez nároku na honorář, odměnou jim bylo uvedení jména jejich psíka v závěrečných titulcích filmu."

A jak sami tvůrci přiznávají, fanoušci si dokonce o film píší sami s tím, ve kterém kině ho chtějí vidět. "V naší produkci tak vzniká velmi obsáhlý seznam kin, které oslovíme přímo a pokud budou mít kinaři zájem, vezmeme psíky, co si zahráli hlavní psí role, jezevčíky Huga a Aishu, a vyrazíme s režisérem Jurajem Šajmovičem přímo za diváky do jejich kina," dodává s tím, že jde o zcela nový a možná i unikátní systém distribuce filmu, který má jistě v budoucnu velký potenciál.

Děj filmu Tady hlídáme my

A na co se ve volném pokračování diváci mohou těšit? Maminka s tatínkem se na Šumavě rozhodnou provozovat penzion, ale bohužel se jim nedaří. Pes Hugo naočkuje Kačku, aby se z penzionu stalo „výcvikové a oddechové ubytovací zařízení pro psy a jejich páníčky“. Neuplyne ani pár dní a penzion je maximálně zaplněn. Co se však stane po příjezdu prvních hostů? Jak dopadne Hugova láska? A podaří se rodičům Kačky splnit si svůj sen v podobě dalšího potomka?

Nádherné lokace Šumavy nám dají nahlédnout do přírodních scenérií ve všech ročních obdobích. Ve filmu si zahrají původní postavy, jako je Lukáš Vaculík, Jitka Ježková, Pavel Nový, Klára Jandová a tehdejší představitelka malé školačky Veronika Divišová.

Filmovou psí smečku doplní kromě dalšího jezevčíka i baset, irský setr, zlatý retrívr, foxteriér i jorkšír. K hlavním hereckým postavám přibude Nela Boudová, Štěpán Tuček, Milan Šteindler, Martina Hudečková, Vlasta Žehrová, Václav Vydra, Roman Skamene a další.

Režie: Juraj Šajmovič

Scénář: Juraj Šajmovič, Beatriz Šajmovičová

Kamera: Vladimír Holomek

Hudba: Michal Šupák

Film TADY HLÍDÁME MY (2021) byl uveden jako předpremiéra na Festivalu Oty Hofmana v Ostrově.

HLAVNÍ PARTNER: TV PRIMA, která zakoupila televizní licenci na filmy TADY HLÍDÁM JÁ i TADY HLÍDÁME MY.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.