Celebrity

16. září 2021 05:53

Žaneta Dernerová

Mladý tanečník dostal Dianu Mórovou na kolena. Ostatní z něj měli husí kůži

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT IX (3) - upoutávka

V Česko Slovensko má talent padl první zlatý bzučák. Dianu Mórovou oslnil slovenský tanečník natolik, že namísto slůvka „ano“ nečekaně vstala a jako první ze všech porotců stiskla zlaté tlačítko, které poslalo sympatického mladíka rovnou do finále. Co ji natolik uchvátilo, že neváhala a darovala mu finálovou vstupenku? Podívejte se v exkluzivních ukázkách.

Už v zákulisí Česko Slovensko má talent se porotkyně Diana Mórová svěřila kolegům, že se jí zdálo o tom, že zmáčkne takzvaný gold buzzer neboli zlatý bzučák. Možná to byla předzvěst nedaleké budoucnosti. Taneční vystoupení s aktuálním obsahem ji totiž nadchlo tak moc, že se její sen stal skutečností a devětadvacetiletý Noro Grofčík díky ní postoupil přímo do finálového kola.

Noro začal s tancem v sedmi letech. Nejprve se věnoval folkóru, pak přešel ke společenským tancům. Zhruba v patnácti se jednou s kamarádem dívali na videa, na nichž viděli jiné kluky, jak se točí na hlavě. To se jim zalíbilo natolik, že je to popostrčilo k založení vlastní taneční skupiny. Jak říká sám Noro, učinili tak bez jakéhokoliv tanečního vzdělání, vše se museli naučit sami a vydřít si to.

Nyní má vlastní taneční školu, kde předává nadšeným mladším tanečníkům své zkušenosti. „Lepší dny přijdou, jen je třeba začít sám u sebe, nespoléhat se na druhý, nevymlouvat se na to, co bylo nebo co je, ale jít si za svými sny a cíli, ať se děje cokoliv,“ říká sympatický Noro Grofčík.

Noro Grofčík všechny zaujal svou choreografií

Do Česko Slovensko má talent se rozhodl jít s jasnou vizí. Chtěl odevzdat nějaké „poselství Česku a Slovensku, a především umělcům, kteří v době covidu zažívali krizi a těžkou situaci“. Jeho choreografie tak znázorňuje přesně tuto současnou problematiku.

Po standing ovation celé Incheba Expo arény v Bratislavě se Noro dočká jen samé chvály. „Všichni sem přijdou, pustěj si hudbu, vždycky se tam ozvou tři výbuchy, po jednom výbuchu upadne jeden, na konci je pokaždé výbuch, kdy upadnou všichni, a pak do hudby bez nějakýho většího obsahu poskakujou, protože se to naučili. A vypadá to i dobře, když je to synchronní. Ale pak se zapomíná na to, že když to má nějaký obsah, tak v tu chvíli dostává ten pohyb nějaký význam,“ zhodnotil jeho vystoupení Jakub Prachař s tím, že právě onen obsah je pro něho nejdůležitější.

Diana Mórová byla nadšená a stiskla zlatý bzučák

Slova chvály přišla i od ostatních porotců. Marta Jandová třeba přiznala, že byla dojatá od první sekundu a skoro nemohla dýchat. I moderátor show David Gránský se svěřil kolegyni Jasmině Alagič, že měl poprvé v životě husí kůži z tance.

Herečka Diana Mórová ocenila fakt, že se Norovi podařilo v pohybu vyjádřit to, čemu bude rozumět každý. „Ta výpověď těla a to, co jste chtěl těmi pohyby říct, bylo fantastické. Něco tak srozumitelného a fantasticky odvedeného… Nejvíc ze všech jsi mě překvapil,“ je ohromena jeho výkonem Diana. Když pak Noro získá od ostatních porotců třikrát „ano“, slovenská herečka už nemá slov a jen zmáčkne zlatý bzučák.

Kdo další uchvátí porotce a dostane přímou vstupenku do finále? Sledujte další díl show Česko Slovensko má talent v pátek od 20:15 na Primě.

Předešlou epizodu se skvělým vystoupením Nora najdete v archivu na iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.