zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Diana Mórová vysekla poklonu ženě s roztroušenou sklerózou: Lidé by se před vámi měli sklánět

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Žaneta Dernerová , Vydáno: 13.09.2021
Žít s diagnózou roztroušené sklerózy a přitom se odhodlat a zkusit štěstí v show Česko Slovensko má talent, chce pořádnou dávku odvahy. Usměvavá Martina se sice odhodlávala několik let, ale nakonec svůj strach porazila a svým vystoupením i životním příběhem porotce úplně odzbrojila. Podívejte se v exkluzivní ukázce na medailonek Martiny Medviďové.

reklama

Přihlásit se do soutěže Česko Slovensko má talent se odhodlávala jedenáct let. Osud se navíc s jednadvacetiletou Martinou Medviďovou vůbec nemazlil. Od třinácti let trpí roztroušenou sklerózou a dojít na pódium a zazpívat před porotou je tak pro ni mnohem větší výzvou než pro ostatní soutěžící. Svým úsměvem a optimismem ale nakazila všechny v sále a porotci byli z jejího vystoupení naměkko.

Již při příchodu na pódium bylo patrné, že chůze působí sympatické Martině menší problémy. Když jí pak ze zákulisí donesli židli, aby nemusela po celou dobu stát, porotce Jaro Slávik se zeptal, zda měla nějakou nehodu nebo co se jí stalo. „Já mám sklerózu multiplex od třinácti let,“ odpoví otevřeně Martina.

Martina bojuje s roztroušenou sklerózou 

Roztroušená skleróza neboli skleróza multiplex je chronické autoimunitní onemocnění, při němž imunitní systém člověka napadá centrální nervovou soustavu. „Nejprve jsem neviděla na levé oko, pak jsem neslyšela, třásly se mi ruce. A teď mě neposlouchají moje dvě krásné ženy,“ dívá se Martina na své ruce.

„Je to těžký život, když člověk neujde ani deset metrů a už je unavený,“ přiznává mladá slečna nelehký boj s nemocí, na niž zatím neexistuje žádná známá kauzální léčba. Je to právě hudba, která usměvavé Martině pomáhá překonat náročné chvíle. „Když mám těžkosti a bolesti, tak mě léčí hudba. Je to moje droga. Jsem velmi hrdá a pyšná na to, jak to zvládám,“ říká upřímně Martina, která svou nakažlivou dobrou náladou doslova okouzlila všechny porotce.

Česko Slovensko má talent IX - Martina Medviďová.
Autor: FTV Prima Česko Slovensko má talent IX - Martina Medviďová.

„Ať už budete na pódiu dělat cokoliv, hlavně se při tom smějte. Když se usmíváte, už to je dobré,“ poradil jí ještě před vystoupením Jaro Slávik. Když pak Martina podmanivým nakřáplým hlasem zazpívala emotivní píseň Stoj od slovenské skupiny Peter Bič Project, dočkala se samých krásných reakcí. „Před takovými lidmi, jako jste vy, by se lidé měli sklánět,“ zhodnotila kupříkladu pohnutým hlasem Diana Mórová.

Česko Slovensko má talent IX - Matej Kocourek.

Kdo je černý kůň Jakuba Prachaře v Česko Slovensko má talent? Pracuje v hutích a miluje operu!

Na vystoupení milé Martiny i celý díl se podívejte v archivu na iPrima.cz. Další epizoda zábavné show Česko Slovensko má talent na vás čeká v pátek od 20:15 na Primě.

reklama

Související témata: ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT , Česko Slovensko má talent 2021 , Diana Mórová , Jaro Slávik , roztroušená skleróza , boj s nemocí , FTV Prima

reklama

Přečtěte si také

reklama