zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Roman a Petra Vojtkovi o střídavé péči: Být třetím rodičem je v Česku tabu

Roman a Petra Vojtkovi
Autor: profimedia Roman a Petra Vojtkovi
Lenka Nováková , Vydáno: 23.06.2021
Herečtí kolegové a zároveň manželé, Petra a Roman Vojtkovi, se dali dohromady na natáčení. Muzikálová herečka Petra se tak stala ze dne na den nevlastní matkou dvou dětí, které má Roman z prvního manželství. Nedávno se jim narodil syn, a tak má občas na starost děti tři. Jak s mužem zvládají střídavou péči?

reklama

Dvojice se potkala na zkoušce muzikálu, kde hrál Roman Vojtek Petře otce. Pohledná blondýnka vzpomíná, že se k ní Roman od začátku choval podezřele familiárně, a dokonce se s ní rozloučil slovy: „Pa, dcerunko!“ Za několik měsíců se potkali na filmovém natáčení v Plzni, kde Roman seděl v kabrioletu a podle režisérských pokynů měl při jízdě mávat na zákazníky v kavárně. Mezi nimi seděla i Petra. „Já jí musel kvůli natáčení zamávat, pak jsem si přisedl, a pak jsme trávili čas společně, druhý den už jsem se na ni hodně těšil,“ popisuje začátky vztahu Roman Vojtek.

Roman a Petra Vojtkovi prozradili, jaké to je být třetím rodičem
Autor: profimedia Roman a Petra Vojtkovi prozradili, jaké to je být třetím rodičem

Střídavá péče je lepší než rozhádaní manželé

Během šesti let dvojice stihla svatbu a narodil se jim syn. Petra se s Romanem Vojtkem podílí i na výchově jeho dvou dětí z předchozího manželství – jedenáctileté dcery a šestiletého syna. „Myslím, že je lepší, aby děti vyrůstaly ve dvou harmonických vztazích či domácnostech než v jedné neharmonické,“ vysvětluje Roman svůj pohled na střídavou péči, se kterou jsou u nich prý všichni spokojení. „Známe to všichni, že se pak děti v dospělosti zeptají, proč jste to dělali, a rodiče řeknou – kvůli vám.“

Roman a Petra Vojtkovi
Autor: profimedia Roman a Petra Vojtkovi

Třetí rodič? Tabu pro Českou republiku

Střídavá péče o Romanovy děti se ovšem dotýká hlavně Petry, na níž leží značná část zodpovědnosti. Nedávno porodila syna Nathaniela, takže se pravidelně stará až o tři děti. „Roman má hodně práce, občas jsem na děti sama, ale aspoň jsem štíhlá,“ směje se čerstvá maminka. „Otázka třetího rodiče je v České republice velké tabu a nijak se neřeší,“ posteskne si. „Neexistuje k tomu ani žádná literatura, já jsem našla snad dvě tři knížky. Sama za sebe ale mohu říct, že když do toho jde člověk s láskou, tak jde všechno,“ prozradila v pořadu Show Jana Krause, který uvidíte ve středu ve 21:35 na Primě. 

Petra Hřebíčková s partnerem Matějem Dadákem

Petra Hřebíčková o těhotenství: Tvrdili, že nebudu mít děti. Pomohl až šaman

reklama

Související témata: Show Jana Krause , Roman Vojtek , Petra Vojtková , dítě , střídavá péče , třetí rodič

reklama

Přečtěte si také

reklama