Celebrity

23. června 2021 13:30

Petra Kloidová

Roman a Petra Vojtkovi o střídavé péči: Být třetím rodičem je v Česku tabu

Herečtí kolegové a zároveň manželé, Petra a Roman Vojtkovi, se dali dohromady na natáčení. Muzikálová herečka Petra se tak stala ze dne na den nevlastní matkou dvou dětí, které má Roman z prvního manželství. Nedávno se jim narodil syn, a tak má občas na starost děti tři. Jak s mužem zvládají střídavou péči?

Dvojice se potkala na zkoušce muzikálu, kde hrál Roman Vojtek Petře otce. Pohledná blondýnka vzpomíná, že se k ní Roman od začátku choval podezřele familiárně, a dokonce se s ní rozloučil slovy: „Pa, dcerunko!“ Za několik měsíců se potkali na filmovém natáčení v Plzni, kde Roman seděl v kabrioletu a podle režisérských pokynů měl při jízdě mávat na zákazníky v kavárně. Mezi nimi seděla i Petra. „Já jí musel kvůli natáčení zamávat, pak jsem si přisedl, a pak jsme trávili čas společně, druhý den už jsem se na ni hodně těšil,“ popisuje začátky vztahu Roman Vojtek.

Střídavá péče je lepší než rozhádaní manželé

Během šesti let dvojice stihla svatbu a narodil se jim syn. Petra se s Romanem Vojtkem podílí i na výchově jeho dvou dětí z předchozího manželství – jedenáctileté dcery a šestiletého syna. „Myslím, že je lepší, aby děti vyrůstaly ve dvou harmonických vztazích či domácnostech než v jedné neharmonické,“ vysvětluje Roman svůj pohled na střídavou péči, se kterou jsou u nich prý všichni spokojení. „Známe to všichni, že se pak děti v dospělosti zeptají, proč jste to dělali, a rodiče řeknou – kvůli vám.“

Třetí rodič? Tabu pro Českou republiku

Střídavá péče o Romanovy děti se ovšem dotýká hlavně Petry, na níž leží značná část zodpovědnosti. Nedávno porodila syna Nathaniela, takže se pravidelně stará až o tři děti. „Roman má hodně práce, občas jsem na děti sama, ale aspoň jsem štíhlá,“ směje se čerstvá maminka. „Otázka třetího rodiče je v České republice velké tabu a nijak se neřeší,“ posteskne si. „Neexistuje k tomu ani žádná literatura, já jsem našla snad dvě tři knížky. Sama za sebe ale mohu říct, že když do toho jde člověk s láskou, tak jde všechno,“ prozradila v pořadu Show Jana Krause, který uvidíte ve středu ve 21:35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.