Celebrity

29. srpna 2021 05:45

Roman Vojtek se v patnácti letech strašně trápil. Co slavného herce užíralo?

Hvězdy nad hlavou: Rozhovor s Romanem Vojtkem

Co ho tak mohlo trápit? Samozřejmě že láska! A láska bude také hlavním tématem nového seriálu televize Prima Hvězdy nad hlavou, v němž si Roman Vojtek zahraje ústřední roli svůdníka Jirky. Podlehnou mu nejen Kateřina Marie Fialová a Tereza Kostková.

Jak popisuje Roman Vojtek, největší vášní, ale zároveň i životním trablem jeho hrdiny je jeho kladný vztah k ženám. „Jirka je v seriálu muž uměleckého původu. Má rád nejen umění, protože je hrnčířem a malířem, tíhne ale také ke slabšímu pohlaví, což mu do života přináší nemalá úskalí. Jeho první manželství na tom zkrachovalo. Nyní se ho možná snaží tak trochu zachránit. Na druhou stranu se ale i tak vrhá po hlavě do dalšího vztahu s o mnoho let mladší krásnou dívkou z vesnice,“ nastiňuje proutnickou povahu své postavy Vojtek.

Roman Vojtek a Roman Zach: Sokové v seriálu Hvězdy nad hlavou

Přes nesporné úspěchy u žen ale nebude pro seriálového Jirku snadné získat zpět srdce exmanželky Lucie (Tereza Kostková), protože bude mít soka v postavě šarmantního architekta Veselého. „Soka v lásce budu mít velkého, protože ho hraje Roman Zach. Na Romana Zacha totiž každý průměrný muž pohlíží zezdola. Je opravdu vysoký,“ vysvětluje problematické aspekty spoluhraní s Romanem Zachem jeho jmenovec Vojtek.

Podobné trápení ve formě rivala ve vztahu známe asi všichni, Romana Vojtka nevyjímaje. Při vzpomínkách se vrátil až do své puberty: „Pamatuju si, jak jsem se strašně trápil v 15 letech. Myslela jsem si, že holka, kterou miluji, miluje mého kamaráda. A až po 15 letech se mi svěřila, že byla zamilovaná do mne. Vlastní vinou jsem si tak šlapal po štěstí!“ Takže po této zkušenosti je již přesvědčený, že největším sokem v životě a v lásce je člověk sám sobě, třeba i kvůli nesmyslné žárlivosti.

Kurňa pěkný seriál!

Dnes už podruhé ženatý herec ze soků obavy nemá, ty s gustem přenechá svému Jirkovi v seriálu Hvězdy nad hlavou, z jehož natáčení je nadšený. „Už dlouho jsem netočil tak velký projekt. Přijal jsem ho, protože se mi strašně líbil scénář a obsazení. Skvělé je, že se nic netočí v kulisách ateliérů, ale vše je reálné. Ale hlavně, když jsem si to přečetl, řekl jsem si ‚Kurňa, to může být moc pěkný seriál!‘“.

Jak moc pěkný jsou Hvězdy nad hlavou seriál, to posuďte sami v pondělí 30. srpna ve 20:15 na Primě nebo již nyní v exkluzivní předpremiéře on-line v iPrima Videopůjčovně!

Sdílejte článek