Celebrity

3. listopadu 2021 05:40

Žaneta Dernerová

Rozlouskne Jakub Prachař oříšek jen svým pozadím? Kolegové porotci brečeli smíchy

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT IX (10) - upoutávka

Když nemůžete doma najít louskáček na ořechy, zcela jistě hledáte jinou vhodnou alternativu, jak skořápku rozlousknout. Málokoho by ale napadl naprosto neotřelý způsob, jakým ořechy louská sympatický chlapík ze Španělska. Podaří se mu tento fígl naučit i Jakuba Prachaře?

Španělu Sotovi je padesát tři let a do talentové soutěže přijel až z Baskicka. Jeho netradiční vystoupení zahrnuje opravdu neobvyklé „pomůcky“ – vlašské ořechy, lískové ořechy a pistácie. Pracuje ve vinařství a se svým jedinečným uměním, za které získal už mnoho ocenění, vystupuje především v baskických restauracích.

Ač to zní neuvěřitelně, Soto louská ořechy pomocí svého pozadí. A jak ho to vlastně vůbec napadlo? „Jednou jsem si dal panáka a přemýšlel jsem, jak rozlousknout ořech bez louskáčku. A něco mě napadlo,“ popisuje, kde se vzal jeho neotřelý způsob. Jeho vyšperkováním se v něm stal absolutní jedničkou a je díky němu držitelem hned čtyř Guinnessových rekordů.

Sympatický Španěl chce ukázat výjimečný způsob louskání ořechů

Tak dalekou cestu vážil především proto, že chce Čechům a Slovákům předvést něco, co ještě neviděli. A nutno podotknout, že má pravdu. „Louskáček máte určitě doma, ale když ho potřebujete, nikdy ho nenajdete,“ uvádí své vystoupení a v sále by asi nikoho nenapadlo, co bude následovat. Soto je jednoduše živý louskáček.

Rozlousknout ořechy svým pozadím si zkusí i Jakub Prachař

„Důležité je, aby žádný oříšek nezmizel,“ komentuje vystoupení Jakub Prachař, zatímco část diváků se nesmírně baví a jiní se obávají o Sotovo pozadí. Oblíbený herec dostane vzápětí možnost si tuto disciplínu sám vyzkoušet. Soto ho na začátek obdaruje jeho speciálním baretem a Jakub dostává od svých kolegů v porotě nejrůznější rady. „Pozor, ať to trefíš zadkem, ne předkem,“ varuje ho například Marta Jandová.

Než Jakub přišel na ten správný grif a podařilo se mu oříšek rozsednout, porotci se řezali smíchy už jen při jeho snaze si dřepnout. O to větší obdiv si ale získal, když se mu to opravdu povedlo. Lískový oříšek už mu dal ale zabrat mnohem víc. Jestli Jakub pokořil i pistácii se podívejte v archivu na iPrima.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.