Celebrity

31. října 2021 05:45

Žaneta Dernerová

Snědli byste padesát vajec během pěti minut? Tenhle mladík to zkusil v talentové show

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT IX (9) - upoutávka

Málokdo prý tuší, jak je těžké něco takového natrénovat a jak se pak člověk několik následujících dní cítí. Přesto se třicetiletý muž pokusí překonat svůj vlastní rekord a do talentové soutěže přijde s jasným cílem – sníst padesát natvrdo uvařených vajec během pěti minut. Po tomto zážitku nebudou chtít porotci vajíčka dlouho vidět.

Při pohledu na útlého Radima Dvořáčka by asi nikoho nenapadlo, co všechno, a hlavně v jakém množství, dovede spořádat. Dosavadní rekord tohoto mladíka je třicet devět snědených vajec během pěti minut. Do talentové show ale přišel se záměrem ho pokořit. Jeho metou je sníst během stejného času vajec padesát a na závěr to zapít čtyřmi litry mléka.

Když vylíčí tento svůj plán porotě, Jakub Prachař se musí začít smát, zatímco ostatní jen nevěřícně zírají s otevřenou pusou. Radim přizná, že k vytouženému dosažení padesáti snědených vajec se nechal inspirovat filmem Frajer Luke s Paulem Newmanem v hlavní roli. Ten si získá respekt spoluvězňů právě i vyhranou sázkou, při níž spořádá padesát natvrdo uvařených vajec.

Radimův cíl je dostat se do newyorské soutěže jedlíků

Ve filmu to ale Newman dokázal během hodiny, Radim to hodlá zvládnout během pěti minut. „Tak protože jste Čech, tak jste to vylepšil. To dá rozum, ne?“ hodnotí jeho rozhodnutí Jakub Prachař. Přesto existují přeborníci, kteří jsou schopni toto neskutečné číslo ještě předčít. „V Americe mají pojídací ligu, v níž šampion snědl v osmiminutové soutěži sto třicet natvrdo uvařených vajec,“ netají se svým obdivem Radim.

Ani on není v podobných soutěžích žádným nováčkem. Účastní se jich již šest let a má jich za sebou na dvě stě. Významný úspěch se mu povedl na Trnkobraní ve Vizovicích, kde překonal patnáct let starý rekord sto devadesáti snědených švestkových knedlíků. Radim jich během hodiny snědl hned dvě stě dva.

To mladíkovi z Ostravy ale nestačí, míří mnohem výš. „Můj sen je se dostat na pojídání hotdogů do New Yorku. To je pro jedlíka úplně nejvíc, jako pro sportovce olympiáda,“ vysvětluje Radim, proč se touží dostat zrovna tam.

„A jak je možné, že nepřiberete?“ ptá se ho porotkyně Diana Mórová. „Tak já se jinak snažím jíst dietně,“ rozesměje ji i Jakuba Prachaře svou odpovědí drobný Radim. „Nezdravé soutěže vyvažuju normálním zdravým jídelníčkem.“

Drobný jedlík přitom v dospívání vážil téměř metrák

V dospívání přitom nebyl Radim žádný drobeček. Vážil skoro sto kilo. Zhruba v osmnácti letech ale začal cvičit a jíst zdravě a získal sportovní postavu. V pětadvaceti letech objevil kouzlo soutěží v pojídání, nicméně na jeho váhu nemá jeho profesionální přejídání žádný vliv a dokáže si ji udržet i nadále.

Po jeho výkonu se některým porotcům stejně jako moderátorům zvedal při pohledu na vajíčka žaludek. Radim se navíc nebál odhalit ani svoje břicho nacpané snědenými vejci, které připomínalo těhotnou ženu v pátém měsíci. Zda se mu povedlo uskutečnit jeho záměr a snědl všech padesát vajec se podívejte v archivu na iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.