Celebrity

31. října 2021 05:55

Žaneta Dernerová

Sandra Nováková a Jakub Prachař se hádají. Natáčí se nová komedie Hádkovi

Snad každý to známe. Svoje rodinné příslušníky milujeme, ale často se v některých záležitostech prostě neshodneme a skončí to hádkou. Nejen o tom bude nová komedie Hádkovi se Sandrou Novákovou, Jakubem Prachařem, Jitkou Čvančarovou nebo Hynkem Čermákem. Těšit se na ni můžeme už příští léto.

Režisér Vojtěch Moravec začal natáčet komedii Hádkovi. Jak název napovídá, vyprávět bude o rodině, která se neustále hádá. Ačkoliv se její členové mají rádi, nemohou si pomoct. „Hádkovi by měla být komedie plná všech emocí. Postavy se navzájem milují a současně se nemohou vystát. Diváci budou mít chuť většinu postav uškrtit a některé hned potom obejmout,“ je přesvědčený Vojtěch Moravec. „Především by ale Hádkovi měli diváky v kinech pobavit,“ dodává.

V rolích bratrů Hádkových uvidíme Jakuba Prachaře a Hynka Čermáka, jejich ženy ztvární Sandra Nováková a Jitka Čvančarová. Jako sestra, kterou nemůžou obě manželky vystát a leží jim v žaludku, se představí Lucie Polišenská. Hlavu klanu, otce Hádka, si zahraje Ondřej Pavelka.

Scénář napsala Sandra Nováková a Vojtěch Moravec

Scénář napsali životní partneři Sandra Nováková a Vojtěch Moravec, kteří při psaní vycházeli také ze svých vlastních zkušeností a inspirací jim bylo i jejich dohadování. „Trošku je to i film o nás, samozřejmě,“ přiznávají. „Téma partnerských a rodinných hádek je ale samo o sobě nevyčerpatelnou studnicí komických situací. Stačí poslouchat vyprávění kamarádů a známých, někdy i dávat pozor na ulici nebo v restauraci, jednotlivé momenty a situace filmu jsme našli i tam,“ popisují vznik scénáře autoři.

„Některé hádky pak rozehráli na zkouškách dokonce sami herci. Nakonec jsme řadu nápadů museli škrtat. A i u toho jsme se pohádali... trošku,“ vyprávějí se smíchem Sandra a Vojta, kteří už mají za sebou úspěšnou spolupráci na filmu Matky. Zatímco Vojtěch komedii o čtyřech nejlepších kamarádkách a mateřství, kterou v kinech vidělo téměř tři sta tisíc diváků, režíroval, Sandra si střihla jednu z hlavních rolí a podílela se i na tvorbě scénáře.

Hádkovi se natáčeli v průběhu podzimu a premiéra je naplánovaná na léto 2022. Svým filmem by tvůrci rádi navázali na slavné komedie o rodině Homolkových, ale sázejí i na silné dialogy, jaké jsme mohli vidět třeba v úspěšných Vlastnících.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.