Šéfka Miss Taťána Makarenko popsala strach z války na Ukrajině. V ohrožení je i její rodina

Taťána Makarenko o rodině na Ukrajině

Konflikt na Ukrajině se velice silně dotýká i ředitelky Miss Czech Republic Taťány Makarenko (32). Ta má v rodné Oděse dodnes i celou rodinu. Tedy kromě maminky, která žije s Taťánou v Česku. Pochopitelně tak s hrůzou sledují dění posledních hodin. Co říká na kroky prezidenta Putina?

Dvaatřicetiletá ředitelka české Miss Taťána Makarenko prožívá aktuální dění na Ukrajině daleko silněji než většina ostatních. Kromě matky, která s ní v Česku žije od jejích devíti let, totiž celý zbytek rodiny zůstal v Oděse. Na přítomnost Rusů v tamějším přístavním městě jsou přitom místní už roky zvyklí.

„Jsem z Oděsy, která byla vždy okupována Rusy, bylo tam hodně ruských námořníků, je to také tím, že je to velký přístav,“ popisuje mladá ředitelka, která ještě před pár dny doufala, že k takto rozsáhlé okupaci nedojde.

„Mám strach, že to, co se nyní děje, bude začátek války. To, co nyní Rusko předvádí, je proti všem mezinárodním úmluvám. Už se to stalo v roce 2014 s Krymem, teď to pokračuje, co bude dál? Vezme si další území,“ řekla v úterý serveru Super.cz.

Její obavy se teď bohužel naplnily. Makarenko si je přitom dobře vědoma, že život v Rusku rozhodně není jako z pohádky, ale spíš naopak. Sama pak nechápe, proč je Putin skálopevně rozhodnutý dobývat země, které se v minulosti tak usilovně snažily o osamostatnění.

„Rozhodně to není ve 21. století v pořádku. Když už se jednou SSSR rozpadl, lidé chtěli být samostatní, chtěli se od Ruska odpojit. A teď se to zase snaží Putin slepovat, aniž by se zeptal těch lidí. Přijde mi to hrozné,“ prohlásila šéfka Miss ve vysílání CNN Prima NEWS.

Makarenko: Bojím se o Oděsu. Je pro ně důležitá

Makarenko říká, že problémy na Ukrajině se stupňují už od roku 2014, kdy ruská armáda obsadila Krym. Ona sama tam má mnoho přátel. „Na Krymu máme kamarády, známé. Samozřejmě se cítí být jako Ukrajinci, ale pokud bychom se na to podívali z ruské strany, ti už mají určitě Krym vyznačený, že je jejich. Ačkoliv to nikdo neuznal,“ vysvětlila.

Největší strach má o své nejbližší, ale také o rodné město Oděsu. „Bojím se, že když se připojily tyto dvě části, s Krymem tři, aby potom nepřišla i Oděsa, která je pro ně také důležitá. Tam je celá moje rodina. To budu ještě víc nervózní, než jsem teď,“ dodala.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.