Celebrity

5. prosince 2021 05:13

Zuzana Schneidewind

Poznáváte je? Slavné tváře Primy nadělovaly dárky v nemocnici jako čert, Mikuláš a anděl

Převlečeni za čerta, Mikuláše a anděla rozdaly hvězdy televize Prima radost v pražské Thomayerově nemocnici. S košíky dárků přišli vyjádřit uznání a poděkovat zdravotníkům za jejich usilovnou péči. Odhalíte, kdo se pod dokonalým přestrojením skrývá?

Zpravodajci Primy a CNN Prima News Karel Voříšek, Klára Doležalová a Petr Vágner denně přinášejí zprávy o počtech hospitalizovaných lidí s covidem-19, o vzniku nových covidových center, o bezmezném úsilí zdravotníků často hraničícím s vyčerpáním v takřka dvouleté pandemii. Moderátoři hlavní zpravodajské relace se proto vypravili do pražské Thomayerovy nemocnice, aby tamější personál pobavili. Podívejte se na ně v extra galerii v úvodu.

Nešetřili ale ani slovy uznání, jež patřila nejen přítomným, ale všem zdravotníkům, kteří riskují vlastní zdraví pro záchranu jiného. „Pro nás i pro všechny zdravotníky je to úžasné povzbuzení. Všichni vykonávají obrovskou práci. A každá taková pomoc je strašně důležitá i z hlediska psychiky, protože tahle doba je nesmírně náročná. A bohužel musím říct, že někteří pacienti na nás nejsou zrovna přívětiví. Takže tohle je obrovské povzbuzení a jsme za to moc rádi,“ sdělil ředitel Thomayerovy nemocnice v Praze doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.

Čtěte více: Téma koronavirus

Andělská Klára Doležalová

V přestrojení a s respirátory byli k nepoznání a pro Kláru Doležalovou to byla jedna velká premiéra. „Tohle je moje poprvé. I když si myslím, že jako matka dvou dětí mám svatozář stále, takže jsem tu vlastně ve své kůži. V přestrojení jsem nikdy nechodila a Mikuláš ani nechodí k nám domů. V dětství jsem se jich bála, proto jsem nechtěla, aby se jich děsily i moje děti. Když je čert jako Karel Voříšek, je to krásné, ale když jdou ti ďáblové, to si myslím, že je pro děti hodně. Domů jsme je proto nebrali, ale chodili jsme se na ně dívat ven,“ říká Klára Doležalová.

Karel Voříšek čertovsky rád hřeší

To Karel Voříšek má s čertovskou profesí bohaté zkušenosti. „Já jsem chodil dlouhou dobu za čerta nebo Mikuláše pro sestřiny děti, pro Janičku a Štefánka, ale před pár lety mě poznali podle bot. Tak jsem toho musel nechat. Sám jsem vyrůstal do šesti let na vesnici a tam chodili echtovní čerti a Mikuláši. A to jsem se hodně bál! Zalézal jsem pod stůl. Ale že bych méně zlobil, to se nezadařilo,“ přiznává Karel Voříšek s tím, že ani dnes není bez hříchu. „Hřeším, jak můžu a dost mě to baví,“ dodává.

Petr Vágner jako Mikuláš

Petr Vágner si tentokrát vyzkoušel pro něj netradiční roli Mikuláše. „Vždycky jsem dělal čerta, ten mě bavil nejvíc, mohl chrastit řetězem. Mámě jsem bral ze skříně její norkový kožich. Největší haló pak bylo, když mě viděla, jak v něm běhám s klukama po sídlišti. Bavilo nás to, dostávali jsme pamlsky a čím jsme byli starší, tím se Mikuláš víc potácel a čert pochopitelně taky. Postupně jsem to upgradoval, že jsem měl pytel a z něho čouhaly dětské nožičky. Mlátil jsem do něj, to bylo hustý. Jako dítě jsem se vždycky čertů bál, proto jsem za ně radši chodil,“ směje se Petr Vágner, který je častým návštěvníkem Thomayerovy nemocnice. „Každý rok už několik let chodím do Thomayerovy nemocnice darovat krev a tím, že jsem prodělal covid, chodím darovat i plazmu,“ říká Vágner, který mimo to na jaře letošního roku přiložil ruku k dílu doslova, když dva měsíce pomáhal na tamějším interním oddělení s každodenní péčí o pacienty. Na celou reportáž s populární moderátorskou trojicí se podívejte v neděli 5. prosince v magazínu Showtime.

Mikuláš v rouškách a bezpečně

Protože kvůli současným proticovidovým opatřením nebylo možné navštívit s dárky i dětské pacienty, pobavily je tváře televize Prima alespoň na dálku pod okny. O nadílku ale děti ochuzeny nebyly.

Do mikulášské nadílky, kterou televize Prima iniciovala v rámci svého CSR programu Prima SVĚT, se zapojilo a zdravotníky i děti svými dárky potěšilo několik partnerů. Společnost Fruitisimo darovala v rámci projektu #vitaminovainjekce sto kusů čerstvých ovocných nápojů. Biopekárna Zemanka věnovala sto padesát balíčků bio perníčků a Nespresso zdravotníky potěšilo kávovarem a několika baleními kávových kapslí. Desítky balíčků hraček nejrůznějších druhů věnovali dětem distributor hraček a společenských her ADC Blackfire a Bambule Království hraček. Všem partnerům patří velké a srdečné poděkování.

Podobné články


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.