Celebrity

25. dubna 2021 05:59

Petra Kloidová

Petr Vágner moderuje sport a ve volnu pomáhá zachraňovat lidské životy

Sportovní moderátor CNN Prima NEWS bojuje proti koronaviru aktivněji než většina z nás. Jeho zkušenosti ze záchranné služby mu dovolují zapojit se do boje plnou parou, možná i proto, že sám těžký průběh koronaviru prodělal. Petr Vágner na covidové JIP poznal, jak vypadá momentální situace v českém zdravotnictví.

  • Po prodělání koronaviru se aktivně účastníte boje proti pandemii naprosto nevídaným způsobem – poté, co jste daroval plazmu s protilátkami na covid-19, chodíte pomáhat do Thomayerovy nemocnice v Praze na Covid JIP a internu ARO. Co vás k tomu přimělo?

V Thomayerově nemocnici jsem už přes deset let pravidelným dárce krve (mám i bronzovou medaili), několikrát jsem organizoval i odběry nejenom pro kolegy ze CNN Prima NEWS. Po prodělání covidu-19 jsem se rozhodl pomoci i darováním rekonvalescentní plazmy, protože jsem měl vysoké protilátky. Kamarád doktor Pavel Suchánek mi nabídl, ať pomůžu i na JIPu a interní ambulanci doktorům a sestřičkám v první linii. Seznámil mě proto s doc. MUDr. Pavlem Kohoutem, Ph.D. a vrchní sestrou Karolína Vaicovou, kteří mě hned vzali, i díky mým zkušenostem z pražské záchranky. A musím přiznat, že jsem nečekal, jak moc mě ta práce tady bude bavit!

  • Jaká panuje na oddělení atmosféra? Jak to zvládají lékaři, sestry a vy?

Nastoupil jsem do nemocnice někdy v březnu letošního roku a sám mohu potvrdit, že ty dvanáctky byly naprosto šílené. Na začátku mi vše jednou ukázali, řekli a pak už na vás spoléhali, že to všechno budete sami umět. Prostě tam z jejich strany byla naprostá důvěra, že vše zvládnete a bude to připravené. Pořád jste v respirátorech, anticovid oblecích, zpocený, unavený… a to jsem doktorům a sestrám „jenom“ pomáhal. Oni to mají samozřejmě mnohem těžší, když pacienta vyšetřují a dělají různé lékařské zákroky, smekám před nimi.

  • Na co se člověk musí připravit během takové služby?

Myslím, že na tu práci na JIPu a interní ambulanci se nedá připravit. Člověk se s tím musí nějak sám poprat… Nějaké zkušenosti jsem už měl z minulosti, když jsem pomáhal na pražské záchrance. Nedávno jsem pomáhal v Thomayerově nemocnici na JIPu při zavádění katetru, otáčel, omýval pacienty. Na interně jsme zase zápasili se zdrogovanou feťačkou, se sestřičkou jsem vytahoval člověka bez známek života z auta a resuscitoval 20 minut naprosto bezvládné tělo. Běžně musíte přepnout a jít dál pracovat. Mnohdy jsem ještě chodil i moderovat Sport na CNN Prima NEWS. Takže to bylo dost náročné i na tu psychiku.

  • Být osm hodin v obleku není žádný med. Dermatologické výzkumy momentálně mluví o takzvaném maskné (akné po nošení roušky nebo respirátoru), kterým většina pracovníků zdravotnictví v této době dost trpí. Co vy a vaše pleť? Jak se změnila během roku 2020 a 2021?

Při práci v nemocnici jsem to nijak neřešil, spíše až když se o tom bavili doktoři a sestry, že mají takové problémy. Ale byly situace, kdy jsem si respirátor sundal za dvanáct hodin pouze na dvacet minut na oběd. Problémy s pokožkou jsem řešil, když jsem točil film, seriál, nebo hrál v divadle. Tam se totiž používá hodně líčidel, kosmetiky a někdy nepříliš kvalitní. Dříve jsem tomu nepřikládal velkou váhu, ale před třemi roky jsem měl problémy s pletí a od té doby si na to dávám velký pozor.

  • Jak u vás vypadá klasická denní rutina v rámci péče o pleť?

Ráno po tréninku většinou používám čistící gel Pureté a hned potom třeba Lotion Extraordinaire. Běžně zase po několikahodinovém moderování Sportu v televizi nebo po natáčení se odličuji Orlane Daily Stimulation Program. A někdy ještě večer před spaním použiji Émulsion Détox Anti Fatigue Absolut.

  • Když vládní situace dovolí, chodíte i na kosmetiku do Institut Orlane Praha. Co všechno jste zde vyzkoušel a jaké máte zážitky?

Po pravdě jsem na Institut Orlane v Praze narazil až při jednom natáčení. To bylo zhruba před rokem a půl a od té doby jsem zde pravidelným návštěvníkem. Tedy byl, než to vládní nařízení zakázala. Chodil jsem se stříhat nebo na různé masáže obličeje. Vůbec jsem totiž netušil, že díky neustálému líčení a odličování v divadle, v televizi a v seriálu dostává pleť dost zabrat!

Naučil jste se o pleti něco, co jste vůbec netušil?

Musím přiznat, že jsem se o kosmetiku a s ní spojenou péčí začal zajímat až ve chvíli, kdy jsem řešil dermatitidu, která mi vznikla na jednom natáčení právě díky nekvalitním líčidlům. Ovšem díky doporučení a péči v Orlane jsem ten problém rychle vyřešil.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.