Celebrity

30. prosince 2021 05:00

David Laštovka

Smutné výročí Pavla Zedníčka. Před čtyřmi lety při tragédii zemřel jeho synovec

První leden bude pro herce Pavla Zedníčka už navždy velmi bolestným dnem. Synovec Jakub Zedníček, kterého bral jako syna a v televizi s ním moderoval zábavný pořad, tragicky zahynul. Bylo mu pouhých sedmadvacet let.

To, co se během silvestrovské noci, v prvních minutách roku 2018 stalo, je pro Pavla Zedníčka stále jako zlý sen. Když mu na Nový rok zavolali, že jeho synovec Jakub je mrtvý, nemohl strašlivé zprávě uvěřit. Tím, že se vlastních potomků nedočkal, upnul se na něj a doslova se v něm viděl.

Zvlášť poté, když se tak trochu zhroutily vztahy s jeho nevlastní dcerou Lucií Zedníčkovou, kterou vyženil v prvním manželství s tanečnicí Taťanou Staudacherovou. Lucie se s ním rozhádala kvůli tomu, že opustil její matku. Kuba mu nahrazoval syna, kterého nikdy neměl. Několik let společně moderovali zábavný pořad, který se vysílal v televizi a Pavel si spolupráci nemohl vynachválit. „Je to šikovnej kluk, má to v sobě,“ říkával o něm pyšně.

Tragická dopravní nehoda u Brna

Mladý talentovaný umělec, který byl čerstvým otcem devítiměsíční dcery Mayi a začínal se prosazovat jako herec a moderátor, měl celý život před sebou. Nejsmutnější na tom všem je, že smrt byla úplně zbytečná. Zřejmě se jednalo o zkrat. Na dálničním průtahu Brnem ve směru na Vyškov dostal Jakub smyk a s vozem skončil ve svodidlech. Následně vystoupil z auta, přelezl svodidla a vešel do silnice, kde ho přejela projíždějící dodávka. Na místě byl mrtvý. Zemřel náhle a tragicky. Zhruba půl hodiny po silvestrovské půlnoci.

Zůstala po něm zdrcená partnerka, o jedenáct let starší Lenka Janíková, která na malou dcerku zůstala úplně sama. Jakubova osudová láska byla zároveň jeho kolegyní. Na prknech Městského divadla Brno spolu trávili ohromné množství času. Plánovali svatbu, což už bohužel nestihli.

Jeho maminka, jediná sestra Pavla Zedníčka, která v Brně pracuje v manželské poradně jako psycholožka se zhroutila. Smrt mladého umělce se slavným příjmením nikdy nepřebolí.

Sdílejte článek
Štítky výročí smrt Kuba Brno silvestr Pavel Zedníček Lucie Zedníčková synovec Městské divadlo Brno Jakub Zedníček Lenka Janíková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.