Celebrity

20. září 2021 12:30

David Laštovka

Sophia Loren životní lásku potkala v šestnácti. V Itálii ji za to málem ukamenovali

Po italské herečce Sophii Loren, která je považována za největší sexuální symbol 20. století, toužilo tisíce mužů, ona však celý život zůstala věrná pouze jednomu. O dvacet let staršímu filmovému producentovi Carlo Pontimu. Příběh jejich lásky by vydal na dramatický román. 

Sophia Loren, která slaví 87. narozeniny, očarovala Pontiho během soutěže Miss Řím, kde skončila druhá. Bylo jí šestnáct let a toužila prorazit do filmového světa. Že se ti dva dali dohromady, překvapilo mnohé, a to nejen kvůli jejich věkovému rozdílu. Zatímco Sophia měla neskonalý půvab a šarm, Carlo zrovna nepatřil k atraktivním mužům. Navíc byl v té době ženatý a měl dvě děti. Jak ale krásná herečka s odstupem let přiznala, byl velmi galantní a vyzařovalo z něj charisma, kterému nešlo odolat.

Sophia Loren s manželem pohoršili celou Itálii

Vztah Sophie Loren a staršího Pontiho neměl na růžích ustláno. Chtěli spolu žít, ale oficiálně nemohli. Katolická církev v Itálii tehdy rozvody neumožňovala. Dlouhých sedm let lásku museli veřejně skrývat. Ponti se nakonec rozhodl vzít osud do vlastních rukou. Se Sophií odcestovali do Mexika, kde uzavřeli sňatek poté, co se tam nechal rozvést se svojí první ženou Giulianou. V Itálii tím ovšem způsobili doslova poprask a stali se vyvrheli společnosti. Lidé na ně pokřikovali na ulici, hněv Vatikánu byl enormní. Carlo byl obviněn z bigamie, jeho rozvod byl anulován a manželský svazek s Loren neuznán.

V napjaté atmosféře jim nezbývalo nic jiného než uprchnout. Vybrali si Francii. Carlo, jeho první manželka a Sophia se rozhodli přijmout francouzské státní občanství. V zemi galského kohouta jim byl rozvod umožněn a sňatek si zopakovali. Konečně mohli žít svoji pohádku. Narodili se jim dva synové Carlo a Edoardo a štěstí bylo dokonáno.

„Šosácká morálka, která v té době v Itálii panovala, jim nedala klid. Sophia dostávala snad tuny anonymů a jednou v noci během natáčení jí někdo, a musel to být člen štábu, nastříkal na auto, že je coura. Až jsem si říkal, jestli to má zapotřebí. Mohla mít totiž kohokoli, na koho jen prstem ukázala, všichni jsme po ní šíleli. Byla nádherná, bohatá a vynikající herečka. Jenže milovala zrovna Pontiho,“ zavzpomínal režisér Vittorio de Sica. Právě on byl označován nejen za jejího dvorního režiséra, ale i občasného milence, což ale oba označili za nesmysl a výplod fantazie bulvárních novinářů.

Podvedl Loren s Brigitte Bardot a Claudií Cardinale?

Údajný románek měla Sophia Loren prožít také s italským hercem Marcellem Mastroiannim, jednou z největších hvězd evropského filmu druhé poloviny 20. století, s kterým na plátně mnohokrát představovali partnerské dvojice. Svůj údajný vztah ovšem nikdy nepřiznali. „Byli jsme jen přátelé,“ tvrdili oba.

Také Ponti byl podezírán z nevěr. Milostné pletky měl mít například s Brigitte Bardot, Claudií Cardinale či Ginou Lolobrigidou. Nikdy se ovšem nic neprokázalo. Když v roce 2007 ve čtyřiadevadesáti letech umíral, Loren ho držela za ruku. Byli spolu více než padesát let... „Když odešel, byla jsem pohlcena smutkem a cítila jsem se osaměle. S tím, že už tu můj muž není a nikdy nebude, se stále nedokážu smířit,“ svěřila se před rokem v rozhovoru pro magazín AARP.

Sophia Loren žije sama v Ženevě

Od té doby žije sama a těší se z dětí a vnoučat. S přibývajícím věkem si těžkou hlavu nedělá. „Občas, když se mě někdo zeptá, kolik mi je, sama své odpovědi nevěřím. Cítím se pořád jako dvacítka. V poslední době mám velký strach z covidu, takže zůstávám raději převážně doma. Žiji ve švýcarské Ženevě, v kontaktu s rodinou a vnoučaty jsem často. Jen se teď nevídáme osobně, ale prostřednictvím videohovorů a fotografií. Kontakt s blízkými mi dělá největší radost. Snažím se užívat si každou takovou chvilku společného štěstí. V době pandemie je opravdu potřeba mít se alespoň trochu z čeho se těšit. Přiznávám, že si občas dám bez výčitek i kousek čokolády. Musíme doufat v lepší zítřky,“ prohlásila Sophia Loren.

Sdílejte článek
Štítky rozvod láska Itálie Řím Ženeva herec Brigitte Bardotová Katolická církev sexsymbol Sophia Loren Carlo Ponti Sofia Lorenová Vittorio de Sica

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.