Celebrity

29. května 2021 06:00

David Laštovka

Svatopluk Skopal: Říká se o něm, že je morous a podivín. Proč nemá mobil?

Charismatický herec a dabér, Svatopluk Skopal, který v osmdesátých letech býval hvězdou a šel z role do role, o sobě tvrdí, že je ze staré školy. Při natáčení musí mít všechno svůj pevný řád, nesnáší nepřipravenost, a pokud se mu něco nelíbí, řekne to bez vytáček napřímo. A je jedno, kdo proti němu zrovna stojí. Zda-li režisér nebo producent. Servítky si nebere.

Možná i proto si v branži vysloužil pověst morouse a podivína, se kterým není snadné vyjít. A tudíž přichází o potencionální práci. Drží se zásad, přes které prostě nejede vlak. „Když mi nabídnou seriál, u kterého mi nejsou schopni dát přečíst ani jeden díl, odmítám to. Někomu to nevadí, ale já na tom trvám. I když si o mně třeba myslí, že jsem blbec ze staré školy minulého století,“ prohlásil herec.

Skopal je samorost

Další jeho zvláštností je, že dodnes nemá dokonce ani mobilní telefon. „Nesnáším je, obtěžují mě. Samozřejmě vím, že telefon potřebuji, ale je to pro mě nutné zlo a hned, jak zazvoní mám vyrážku. Mám pevnou linku se záznamníkem, když bliká, tak si ho poslechnu, zavolám zpátky a to mi stačí. Jít na chatě na procházku a mít v kapse mobil, který začne zvonit, je pro mě hororová představa. Chci mít svoje soukromí, které nebude nikdo rušit. Lidi mi říkají, vždyť ho můžeš vypnout... Ale stejně člověk pořád podvědomě myslí na to, co kdyby zrovna někdo volal,“ vysvětlil svůj svérázný postoj k moderní technice Skopal.

Od svých kolegů si drží odstup a i během natáčení se straní společnosti. „Když jsme točili seriál Vyprávěj, měli jsme dotočné po každé sérii. Navíc jsme se všichni setkávali průběžně, navštěvovali se, něco ugrilovali... Tedy až na Svatopluka Skopala. To se přiznám, že ne. To je takový samorost,“ prozradil například Roman Vojtek, který mu ve zmíněném seriálu hrál syna.

Manželství Skopala patří mezi ukázkové

V lásce měl Skopal štěstí. Jeho manželství s kolegyní Lenkou Skopalovou, za svobodna Kodešovou, patří mezi ukázkové. Potkali se na prknech vinohradského divadla, kde se do sebe zamilovali. Než se vzali, museli ovšem vyřešit jeden zásadní problém, oba v té době měli jiné životní partnery. Museli se rozvést, aby spolu mohli začít žít. „Hned jak jsem ji uviděl, řekl jsem si, že je to ženská podle mého gusta. Díval jsem se na ni jako na svatý obrázek,“ zavzpomínal s úsměvem Svatopluk. Mají spolu syna Františka, který odmalička závodně hrával hokej za pražskou Spartu, nakonec však skončil u toho, čemu se věnují jeho rodiče. Tedy herectví. V dubnu loňského roku se mu narodilo miminko a ze Svatopluka Skopala se stal hrdý dědeček.

Sdílejte článek
Štítky narozeniny Roman Vojtek herec Svatopluk Skopal Lenka Skopalová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.