Celebrity

12. listopadu 2021 06:01

Gabriela Kolinová

Syn Žbirky sdílel dojemnou vzpomínku: Nikdo mě neinspiroval víc než on

Zesnulý zpěvák Miro Žbirka měl tři děti. Z prvního manželství dceru Denisu, z druhého pak Lindu a Davida. Šestadvacetiletý syn je bubeníkem, skladatelem a režisérem. Žije v Anglii a se svým tátou často spolupracoval na hudebních projektech. Na sociální síti sdílel velmi osobní a dojemnou vzpomínku.

Hudební scéna přišla odchodem Mekyho Žbirky o skutečného gentlemana a výjimečného hudebníka. Rodina o milovaného manžela, tátu a dědu. Syn David, který studuje v Londýně, umístil na Instagram emotivní vzpomínku.

K fotografii, na které je se svým tátou, připsal tento vzkaz: „Včera jsem přišel o tátu. Nikdo mě neinspiroval víc než on. Skutečná legenda v každém smyslu slova. Slova nedokážou popsat, jak moc mi bude chybět, tak jsem vytvořil playlist mých nejoblíbenějších písní od něj, abych ho připomněl.“

Rodina byla pro Žbirku vším. I proto loni na vánoční svátky dostal syna z Londýna, kdy v tu dobu řádila nová mutace koronaviru a obyvatelům metropole hrozila dlouhá karanténa. Hudebník proto poslal pro syna osobní letadlo, jehož pronájem může stát až 262 tisíc korun.

Meky Žbirka patřil mezi nejdůležitější muzikanty československé hudební scény. Díky hitům jako Zažni, Atlantida, Biely kvet, 22 dní, Katka nebo Fair Play je zapsán do srdcí fanoušků všech generací.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.