zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tajemství hereckých hvězd z Vinnetoua: Sexuální zneužívání i svatba se stalkerkou

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka, foto: Profimedia , Vydáno: 06.12.2021
Francouzská herečka Marie Versini, představitelka Nšo-či, která zemřela letos v listopadu, patřila mezi poslední žijící legendy z kultovního filmu Vinnetou. Jaké bylo soukromí hlavních hereckých hrdinů? Ribanny, Vinnetoua nebo Old Shatterhanda? Kdo propadl alkoholu, bojoval s rakovinou, byl označován za sexuálního násilníka a za manželku si vzal stalkerku?

reklama

Vinnetou – Pierre Brice: Vzal si stalkerku 

Francouzský herec pocházel ze šlechtického rodu. V devatenácti letech narukoval do cizinecké legie, bojoval v Indočíně a působil i jako výsadkář v Alžírsku. Už jako slavný herec v rozhovorech vzpomínal, že během bojů tehdy zabil tři lidi. Za manželku si vzal svoji velkou fanynku Hellu Krekel, která ho bezmezně milovala a obdivovala. Několik let mu pravidelně psala dopisy, cestovala za ním na každé natáčení a doufala v osobní setkání. Když se pak konečně viděli, přeskočila jiskra i z hercovy strany. Brali se v roce 1981 a láska jim vydržela až do jeho smrti. Brice zemřel v roce 2015 ve věku 86 let v nemocnici na zápal plic. Milovaná manželka s ním byla až do poslední chvíle a držela ho za ruku.

Marie Versini zemřela letos v listopadu. Během natáčení Vinnetoua měla s Lexem Barkerem, představitelem Old Shatterhanda, milostný románek.
Autor: profimedia Marie Versini zemřela letos v listopadu. Během natáčení Vinnetoua měla s Lexem Barkerem, představitelem Old Shatterhanda, milostný románek.


Old Shatterhand – Lex Barker: Sexuálně zneužíval nevlastní dceru

Na rozdíl od filmové postavy v civilním životě žádný svatoušek nebyl. Oženil se pětkrát, holdoval alkoholu a preferoval bohémský způsob žití. Zemřel v pouhých čtyřiapadesáti letech na infarkt. Po smrti ho dcera hollywoodské herečky Lany Turnerové, která byla jeho třetí manželkou, obvinila z toho, že ji od jejích deseti do třinácti let sexuálně obtěžoval. 

Pierre Brice a Marie Versini ve filmu Vinettou.
Autor: profimedia Pierre Brice a Marie Versini ve filmu Vinettou.

Nšo-či – Marie Versini: Románek na place

Během natáčení Vinnetoua mezi ní a Lexem Barkerem, představitelem Old Shatterhanda došlo k milostnému románku. Herec byl v té době ale ženatý, navíc jeho žena umírala na leukémii. „S vědomím, že jsem ublížila nemocnému člověku, bych asi nedokázala žít. Být Lex volný, všechno by dopadlo jinak,“ vzpomínala herečka, která se nakonec provdala za režiséra a scenáristu Pierra Vialetta, který byl o dvaadvacet let starší. Během kariéry natočila třiatřicet filmů, v roce 1984 pověsila herectví na hřebík, aby se o svého muže, který se dožil čtyřiadevadesáti let, mohla starat. Marie zemřela letos v listopadu ve věku 81 let. Osudným se jí stal nešťastný pád v bytě v Paříži, ke kterému došlo před dvěma lety. Způsobila si několik zlomenin a vážné poranění hlavy. Z četných zranění se zotavovala pomalu a až do smrti byla odkázána na pomoc svého ošetřovatele. „Nic už není jednoduché, ani čekání na to, až bude líp,“ svěřila se v posledním rozhovoru pro německý deník Bild.

Ribanna – Karin Dorová: Zabila ji matka s kočárkem

Německá půvabná herečka byla třikrát vdaná. V osmadvaceti letech překonala rakovinu. Během náročné léčby, kterou musela podstoupit, se stala závislá na lécích proti bolesti a povzbuzení. Poslední roky dožívala v pečovatelském domě, její smrt ovšem byla velmi nešťastná. Při jedné z procházek ji omylem srazila matka s kočárkem. Herečka utrpěla zranění, kterým po několika měsících podlehla. Bylo jí 79 let. 

Jaromír Hanzlík

Baldwin není jediný. I Hanzlík zažil smrt kolegy při natáčení. Zemřel mu v náručí

reklama

Související témata: Vinnetou , Nšo-či , Marie Versini

reklama

Přečtěte si také

reklama