Celebrity

14. listopadu 2021 06:05

David Laštovka

Baldwin není jediný. I Hanzlík zažil smrt kolegy při natáčení. Zemřel mu v náručí

O tragédii, kdy americký herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou při natáčení filmu Rust zastřelil kameramanku a zranil režiséra, mluví celý svět. Také v tuzemsku v minulosti došlo k několika neštěstím, kdy hlavní aktéři umírali na place. Kteří slavní umělci se z práce už domů nikdy nevrátili? 

Jan Libíček – Naposledy vydechl Jaromíru Hanzlíkovi v náručí

Herec Jan Libíček zemřel během natáčení komedie Jak utopit doktora Mráčka anebo Konec vodníků v Čechách, kde hrál vodníka Aloise. Zemřel během scény, kterou na Vltavě točil s Jaromírem Hanzlíkem. Zemřel mu přímo v náručí. Libíček měl velké zdravotní problémy. Měl silnou cukrovku, selhávaly mu ledviny, ale odmítal se svěřit do péče lékařů, z nichž měl panický strach. Když zemřel, do jeho postavy byl obsazen Zdeněk Řehoř.

Milan Lasica – Dozpíval song Ja som optimista, uklonil se a sesunul k zemi

Traduje se, že zemřít přímo na scéně, ať už na prknech, která znamenají svět, nebo před kamerou, je pro herce vysněná smrt. Slovenskou legendu takový osud potkal. Během představení přímo na pódiu zkolaboval a oživit se už ho nepodařilo. Dozpíval písničku Ja som optimista, uklonil se a pak se sesunul k zemi. Příčnou smrti byla náhlá porucha srdečního rytmu.

Václav Lohniský – Zabořil se hlavou do sněhu a byl konec

Také jeho smrt byl velmi nečekaná a náhlá. Navždy odešel uprostřed natáčení filmu Krakonoš a lyžníci. „Zrovna se měl točit záběr, kdy z vrcholku hor sjede jako financ v uniformě na lyžích do údolí. Vydal jsem se s ním do stráně, on si nesl lyže a já se snažil zprovoznit nefunkční vysílačku. Ještě jsem mu říkal, ať na mě počká, že mu je vezmu. Těkal jsem očima mezi vysílačkou a místem, odkud se měl pořídit záběr a najednou vidím, že si pan Lohniský lehl do sněhu. Říkal jsem mu, že to není vhodné místo pro odpočinek, ale hned jsem poznal, že něco není v pořádku. Přiběhl jsem k němu a viděl, jak se mu protočila bělma,“ zavzpomínal na hrůzný zážitek Zdeněk Troška, který v té době pracoval jako asistent režie.

Přestože ihned zavolal lékařskou pomoc, všechno bylo marné. Lohniského zradilo srdce, osudný se mu stal třetí infarkt, který byl natolik masivní, že mu už nebylo pomoci. „Doktoři nám řekli, že by ho nezachránilo ani to, kdyby tam na kopci byl s námi zdravotník,“ povzdechl si Zdeněk Troška.

Stanislav Tříska – Stačil si užít poslední aplaus

Herec, kterého nejvíce proslavila role Škopka v trilogii Slunce, seno... zemřel náhle přímo ve své šatně zlínského divadla pár minut poté, co odehrál představení. Užil si potlesk ve stoje, šel se osprchovat, pak se spokojeně usadil na svou židli a zkolaboval. Příčinou byl masivní infarkt. Bylo mu třiašedesát let. Bezvládné tělo našla až další den ráno divadelní uklízečka.

Věra Špinarová – Kolaps po druhé písničce

Zpěvačka Věra Špinarová zkolabovala během svého koncertu v čáslavském divadle, kde vystupovala s kapelou svého syna Adama Pavlíka. Tragédii přitom vůbec nic nenasvědčovalo. „Ten den probíhal jako vždycky. Přijel jsem pro mámu, naložily se věci a jeli jsme na vystoupení. Máma byla hrozně veselá, celou dobu si zpívala,“ popsal médiím syn Adam.

Během koncertu Věra odzpívala dvě písničky, pak se na něj otočila a oznámila mu, že má problémy s dechem a musí si na chvíli odpočinout. „Odešli jsme do šatny, kde ten její stav začal být podstatně horší. Najednou říkala, že nemůže dýchat a začala ztrácet vědomí. Okamžitě jsme zavolali záchranku. Přiběhly k ní také dvě lékařky, které byly v hledišti a začaly s resuscitací,“ uvedl Pavlík. Zpěvačka byla ve vážném stavu transportována vrtulníkem do nemocnice v pražském Motole. Z kómatu už se neprobrala a po čtyřech dnech zemřela. Bylo jí pětašedesát let.

Oldřich Lipský – Smrt před kamerou

Známý režisér a bratr herce Lubomíra Lipského skonal během natáčení komedie Velká filmová loupež, do které se mu podařilo obsadit plejádu těch nejlepších herců, kteří v té době byli k mání. Na práci se velmi těšil, ale finálního výsledku už se nedožil. Přímo na place ho postihl infarkt. Lékařům se ho na místě ještě podařilo oživit, ale během převozu do nemocnice zemřel. Vzhledem k tomu, že už byla polovina filmu natočena, bylo rozhodnuto, že se snímek i přes smutnou událost dokončí. Role režie se ujal Zdeněk Podskalský.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.