Celebrity

19. července 2021 11:00

Petra Kloidová

Zemřel Milan Lasica: Zamilovaný byl do Emílie, na její sestru Magdu Vášáryovou čekal dvacet let

V jednaosmdesáti letech zemřel herec, dramaturg a režisér Milan Lasica. Slovenský komik naposledy vydechl tak, jak si přeje většina jeho kolegů – na pódiu. Zanechal ze sebou dvě dcery a manželku Magdu Vašáryovou. Na tu si musel počkat trochu déle, než je obvyklé.

Ačkoliv měl Milan Lasica k herectví možná nejblíže, nevystudoval ho. Rozhodl se pro dramaturgii, která mu prý dala to, co v životní profesi potřeboval. I tak se ale na škole s herci výrazně potkával. Jednou z mladých studentek herectví byla v padesátých letech i okouzlující Emília Vašáryová. Do éterické krásky byl na vysoké škole múzických umění zamilován každý. Výjimkou tak nebyl ani hubený dlouhán Milan Lasica. Emília pověstná svým ostychem a nedobytností nepodlehla, ačkoliv spolu trávili čas.

„Emília byla velmi krásná. Všichni jsme se kolem ní začali točit a každý jsme si dělali všelijaké naděje. Ona však byla absolutně nedostupná. Zkrátka se to nedalo prorazit. Pamatuji si, že jsem ji jednou pozval do kina, nenechala se ani chytit za ruku. Tak už jsem to potom nechal tak a chodil do toho kina sám. Nikdo z nás neměl takovou trpělivost,“ vzpomínal Milan Lasica. Nebyl samozřejmě sám, kdo se jí dvořil, mezi její amanty patřil i Ladislav Chudík nebo Ivan Rajniak.

Sedm let manželství s ambiciózní herečkou a zpěvačkou

Nepovedený pokus o slovenskou krásku Lasicu nerozhodil. Randil dál, až zakotvil u herečky a zpěvačky Zory Kolínské. Ani u Zory to zpočátku neměl lehké, herečka dlouho odolávala. Vzali se v roce 1962, v den, kdy Lasica na vysoké škole promoval. Manželství vydrželo pověstných sedm let. „Rozvedl jsem se po sedmi letech, protože jsem si kdysi přečetl, že je to krizový rok, tak jsem to chtěl dodržet. Byl jsem velice disciplinovaný,“ vtipkoval herec. Lasicu a Kolínskou tehdy spojoval velký úspěch v showbyznysu. Lasica vystupoval v šedesátých letech se Satinským, Kolínská měla velký úspěch jako zpěvačka. Jejich manželství ale trpělo nedostatkem času obou partnerů. Ambiciózní Zora Kolínská se po rozvodu vdala za slovenského herce Juraje Kukuru.

Dvacet let čekání na Magdu Vašáryovou

Na tu pravou si Milan Lasica musel počkat dvacet let. Po rozvodu a několika vztazích se potkal s třiadvacetiletou československou hvězdou Magdou Vašáryovou, sestrou Emílie. „Magda je mladší sestra Milky. Když jsem ji poznal, bylo jí asi deset let. Takže jsem dvacet let čekal na další Vašáryovou, ale nebylo to plánované,“ vyprávěl Lasica. Vzali se během natáčení filmu Postřižiny v roce 1980.

„V té době už byla Magda v počátečním stadiu těhotenství, dohodli jsme se, že se budeme potkávat na půl cesty v Břeclavi. Když jsme se brali, měla už viditelné bříško,“ vzpomínal Lasica pro Plus 7 dní. Magda Vašáryová zanedlouho přivedla na svět prvorozenou dceru Hanu a krátce na to Žofii. Manželská dvojice se musela vypořádat i se smrtí, když se jim předčasně narodil syn, který brzy nato zemřel.

Magda Vašáryová ukončila hereckou kariéru, aby se úspěšně mohla vrhnout do slovenské politiky a diplomacie. Milan Lasica ji v druhé životní kariéře významně podporoval, zatímco do konce svých dní pracoval jako herec, dramaturg a režisér.

Sdílejte článek
Štítky děti herec dcery Milan Lasica Magda Vášáryová Emília Vašáryová Emília Vášáryová Magda Vašáryová Juraj Kukura Ladislav Chudík Ivan Rajniak

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.