Celebrity

19. července 2021 06:50

Gabriela Kolinová

Zemřel František Nedvěd. Stihl se před smrtí usmířit s bratrem Janem?

Zemřel písničkář František Nedvěd. Mladší z bratrů Nedvědových, kteří před 25 lety vyprodali stadion na pražském Strahově. Od té doby měli mezi sebou napjaté vztahy. Přesto uvažovali o společném koncertě, který by je smířil. Bohužel, fanoušci se ho už nedočkají.

„S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme, že nás dnes ve večerních hodinách navždy opustil náš milovaný táta František Nedvěd,“ uvedl na svém facebookovém profilu v neděli syn Vojta. František Nedvěd podlehl rakovině plic. Bylo mu 73 let.

S bratrem Janem tvořili v minulosti úspěšné sourozenecké pěvecké duo. V roce 1996 vyprodali bratři Nedvědovi stadion na pražském Strahově. Místo euforie z toho, co se jim podařilo dokázat, se nedlouho po Strahově k údivu všech rozhádali. Jejich soukromé i pracovní cesty se na dlouhých jedenáct let rozešly. Nestýkali se, nepřáli si k Vánocům, svátkům, narozeninám, chovali se k sobě tak, jako by ten druhý snad ani neexistoval.

Ani rakovina plic, kterou František před rokem onemocněl a během chemoterapií dokonce přišel i o hlas, bratry nesblížila. „Naposledy jsme se viděli někdy před Vánoci u sestry, kde jsme se všichni sešli. Tam na tu mou chorobu padla řeč,“ prozradil František letos v dubnu.

I přesto, že mezi bratry byly napjaté vztahy, uvažovali o společném koncertu: „Říkal jsem si, že jestli se mi znovu vrátí hlas, zkusím ho k tomu oslovit. Už jsem mu to naznačil právě při našem předvánočním setkání u sestry. On se k tomu staví zatím neutrálně. Bylo by to ale nádherný. Jsou mezi námi nějaké nesrovnalosti, které si musíme vyříkat. To za nás nikdo nevyřeší, jen my dva. Náš společný koncert není vyloučený,“ prohlásil tehdy mladší z bratrů Nedvědových.

V červnu oslavil třiasedmdesátiletý František Nedvěd zlatou svatbu se svou manželkou Marií. Bratr Jan na oslavu dorazil a opravdu padla slova o společném koncertě: „Vypadá to, že bychom udělali koncert v O2 aréně. Bavíme se o tom,“ potvrdil Jan Nedvěd. Bohužel, společného koncertu už se fanoušci nedočkají, ale vypadá to, že bratři Nedvědovi se díky zlaté svatbě usmířili.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.