Celebrity

1. prosince 2021 13:06

Jana Divišová

Tajemství pohádky Pyšná princezna – Vyvolala skandál, který neměl tehdy obdoby

Kdyby tehdy v padesátých letech existovaly společenské rubriky, zaplnila by je dvě jména – Alena Vránová a Vladimír Ráž. Představitelé hlavních rolí v legendární pohádce Pyšná princezna se totiž do sebe zamilovali nejen na plátně, ale i ve skutečnosti. A vypukl skandál, který pomalu neměl v té době obdoby. Manžel Aleny Vránové se totiž dost netradičně mstil.

Stalinistický básník Pavel Kohout byl s Alenou Vránovou ženatý velmi krátce (svatbu měli na básníkovo přání v den narozenin sovětského diktátora), když mu ji na place během natáčení přebral charismatický Vladimír Ráž. Ten byl mimochodem také ženatý, s herečkou Sašou Myškovou.

Pro něho však rozvod neznamenal takový problém jako pro Vránovou. Té šlo v době politických procesů doslova o krk. Zhrzený Kohout napsal divadelní hru Dobrá píseň o zradě ženy. Hrála se tehdy v divadlech po celé republice a Alena Vránová byla označena za rozvracečku režimu! „Filmaři se začali bát, pomalu jsem nemohla ani vyjít na ulici,“ posteskla si v jednom z rozhovorů Alena Vránová. Jen tak tak sehnala roli na oblastním divadle.

Skandál postupně utichl. Ráž a Vránová se vzali, ale jejich manželství se stejně nakonec rozpadlo. Vzešla z něho jediná dcera Markéta, která se později upila k smrti.

Co o pohádce Pyšná princezna možná ještě nevíte? Trvalo dlouhých třináct let, než se poprvé vysílala v televizi. Do kin na ni přišlo neuvěřitelných osm milionů diváků.

Pyšnou princeznu sledujte 25. prosince na Primě v 16:55.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.