zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tajemství pohádky Pyšná princezna – Vyvolala skandál, který neměl tehdy obdoby

Zuzana Ostrá, Foto: Filmové studio Barrandov , Vydáno: 01.12.2021
Kdyby tehdy v padesátých letech existovaly společenské rubriky, zaplnila by je dvě jména – Alena Vránová a Vladimír Ráž. Představitelé hlavních rolí v legendární pohádce Pyšná princezna se totiž do sebe zamilovali nejen na plátně, ale i ve skutečnosti. A vypukl skandál, který pomalu neměl v té době obdoby. Manžel Aleny Vránové se totiž dost netradičně mstil.

reklama

Stalinistický básník Pavel Kohout byl s Alenou Vránovou ženatý velmi krátce (svatbu měli na básníkovo přání v den narozenin sovětského diktátora), když mu ji na place během natáčení přebral charismatický Vladimír Ráž. Ten byl mimochodem také ženatý, s herečkou Sašou Myškovou.

Pro něho však rozvod neznamenal takový problém jako pro Vránovou. Té šlo v době politických procesů doslova o krk. Zhrzený Kohout napsal divadelní hru Dobrá píseň o zradě ženy. Hrála se tehdy v divadlech po celé republice a Alena Vránová byla označena za rozvracečku režimu! „Filmaři se začali bát, pomalu jsem nemohla ani vyjít na ulici,“ posteskla si v jednom z rozhovorů Alena Vránová. Jen tak tak sehnala roli na oblastním divadle.

Pyšná princezna.
Pyšná princezna.

Skandál postupně utichl. Ráž a Vránová se vzali, ale jejich manželství se stejně nakonec rozpadlo. Vzešla z něho jediná dcera Markéta, která se později upila k smrti.

Co o pohádce Pyšná princezna možná ještě nevíte? Trvalo dlouhých třináct let, než se poprvé vysílala v televizi. Do kin na ni přišlo neuvěřitelných osm milionů diváků.

Pyšnou princeznu sledujte 25. prosince na Primě v 16:55.

reklama

Související témata: skandál , ženatý , básník , Alena Vránová , československá pohádka online , pyšná princezna , film , nevěra , televizní program na Vánoce 2021

reklama

Přečtěte si také

reklama