Celebrity

1. prosince 2021 13:06

Jana Divišová

Tajemství pohádky Pyšná princezna – Vyvolala skandál, který neměl tehdy obdoby

Kdyby tehdy v padesátých letech existovaly společenské rubriky, zaplnila by je dvě jména – Alena Vránová a Vladimír Ráž. Představitelé hlavních rolí v legendární pohádce Pyšná princezna se totiž do sebe zamilovali nejen na plátně, ale i ve skutečnosti. A vypukl skandál, který pomalu neměl v té době obdoby. Manžel Aleny Vránové se totiž dost netradičně mstil.

Stalinistický básník Pavel Kohout byl s Alenou Vránovou ženatý velmi krátce (svatbu měli na básníkovo přání v den narozenin sovětského diktátora), když mu ji na place během natáčení přebral charismatický Vladimír Ráž. Ten byl mimochodem také ženatý, s herečkou Sašou Myškovou.

Pro něho však rozvod neznamenal takový problém jako pro Vránovou. Té šlo v době politických procesů doslova o krk. Zhrzený Kohout napsal divadelní hru Dobrá píseň o zradě ženy. Hrála se tehdy v divadlech po celé republice a Alena Vránová byla označena za rozvracečku režimu! „Filmaři se začali bát, pomalu jsem nemohla ani vyjít na ulici,“ posteskla si v jednom z rozhovorů Alena Vránová. Jen tak tak sehnala roli na oblastním divadle.

Skandál postupně utichl. Ráž a Vránová se vzali, ale jejich manželství se stejně nakonec rozpadlo. Vzešla z něho jediná dcera Markéta, která se později upila k smrti.

Co o pohádce Pyšná princezna možná ještě nevíte? Trvalo dlouhých třináct let, než se poprvé vysílala v televizi. Do kin na ni přišlo neuvěřitelných osm milionů diváků.

Pyšnou princeznu sledujte 25. prosince na Primě v 16:55.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.