Celebrity

12. listopadu 2021 05:00

Žaneta Dernerová

Těžký osud nadějného zpěváka odrovnal Martu Jandovou. Zažil noční můru každého rodiče

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT IX (11) – Marta objímá Bertíka

Pokorný pan Bartoloměj pochoval vlastního syna. Dítě mu vzala zákeřná choroba. Ze svého smutku a bolesti se teď vyzpíval v talentové soutěži, kde dojal naprosto všechny. Zpěvačka Marta Jandová ho dokonce běžela na pódium obejmout. Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Motivací k přihlášení Bartoloměje Girgy (44) do talentové show mu byly jeho děti. „Sledovali jsme váš pořad a ony říkají: ‚Tati, už máš na to věk, aby ses tam postavil. Tak ať tě tam vidíme!‘,“ vypráví Bartoloměj, všemi zvaný Bertík, kterému jeho potomci dodali tolik odvahy, že ho opravdu přesvědčili.

Výhru by starostlivý tatínek z Teplic využil nejen na jejich zaopatření, ale část by daroval a udělal tak radost někomu, kdo to potřebuje. Tímto záměrem si vyslouží nejen potlesk publika, ale smekne před ním i porotce Jaro Slávik: „To jsou věci, které potřebujeme v této době. Starat se o sebe navzájem,“ chválí ho.

Syn Bertíka zemřel na zákeřnou nemoc

Bertík přijel s přetextovanou písní My Baby You od Marca Anthonyho. „Máme tam vlastní text, který jsme napsali s kamarádem, kterému umřel syn stejně jako mně na zákeřnou nemoc. Nás ta písnička spojila. Tímto bych ji chtěl poslat všem dětem na světě,“ říká Bertík.

Moderátorům soutěže Jasmině Alagič a Davidu Gránskému ještě před vstupem na pódium svěří, že po letech od této tragické události už je s tím srovnaný, přesto se mu slzy derou do očí stejně jako moderátorské dvojici.

Nejenže předvede Bertík výkon hodný letitého profesionála, ale dá do vystoupení všechnu svou bolest a odžité nešťastné okamžiky. Navíc je text písně natolik silný, že si snad každý musí alespoň na chvíli uvědomit, co je v životě skutečně důležité.

Dojatá Marta Jandová běží Bertíka obejmout na pódium

Již během jeho zpěvu slzí nejenom Jasmina Alagič a Marta Jandová, ale oči se lesknou i pánům. Čtyřiačtyřicetiletý Bertík se dočká zaslouženého potlesku vestoje. „To jsi nám tedy nandal,“ přiznává uchvácená Diana Mórová.

„Vyzařuje z vás vlastně takový štěstí, i když jste toho prožil tolik smutnýho,“ povídá Marta Jandová, která je viditelně dojatá. „Ta barva hlasu, ta slova řekla vlastně úplně všechno, co se vám v životě stalo, a já si toho strašně moc cením,“ hodnotí s nalomeným hlasem Marta, která jde nakonec Bertíka na pódium obejmout, ačkoliv nemá boty.

Pokorný Bertík se při té příležitosti Martě svěří, že se mu splnil sen už jen tím, že mohl na jevišti stát a zpívat. Takové ovace zřejmě sám vůbec nečekal a bylo znát, jak moc si toho váží a dojímá ho to. Nejen na toto fantastické a srdceryvné vystoupení se těšte v show Česko Slovensko má talent v pátek od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.