Celebrity

14. prosince 2021 15:10

Petra Kloidová

Tereza Maxová o nemoci: Zjistila jsem, že můžu rychle ztratit svět, který žiju

7 pádů Honzy Dědka - Tereza Maxová

Pomíjivost vysněného světa modelingu poznala topmodelka Tereza Maxová už během prvních úspěchů ve světě. „Zjistila jsem, že nechci být sama v New Yorku, v krásném bytě ve West Village, ale že chci domů,“ zavzpomínala na období, když jí kvůli náročnému životnímu stylu vypovědělo službu zdraví.

Na první pohled patří Tereza Maxová do pohádky o tom, jak holky z východu v čele s budoucími topmodelkami, jako byla Eva Herzigová a Daniela Peštová, ovládly svět. První modelingová cesta do Paříže tomu u Terezy Maxové zpočátku nenasvědčovala. „Do Francie jsem odjela velmi jazykově nevybavená. Anglicky jsem uměla jenom sure, really a hello, I am Tereza from Czechoslovakia. Musela jsem se rychle naučit anglicky i francouzsky, abych se domluvila na práci,“ vzpomněla na rok 1989.

Zkomolené setkání s Lagerfeldem

Paříž nebyla zpočátku pro Terezu Maxovou příliš příznivá, brzy byla poslána do Milána, podle modelingových agentů měla ale pár kilo navíc a nelíbil se jim ani její úsměv. Když se mladá modelka usmála, nos byl podle nich příliš blízko ústům. Nakonec se Tereze povedlo prorazit a nastal osamělý pracovní kolotoč v módním průmyslu, který absolutně neznala.

„Nevěděla jsem, co to obnáší. Neznala jsem ani Karla Lagerfelda. Na jeho adrese jsem ho sice našla, ale nepoznala jsem ho. Ten koukal. Pamatovala jsem si křestní jméno, příjmení mi přišlo dlouhé. Když jsem ho zkomolila, pozval mě dál, a díky tomu jsem šla i s extra kily navíc módní přehlídku Chanel. Nevěděla jsem, že je taková legenda. Byl velmi pracovitý a kreativní. Během dne navrhoval, večer studoval a v noci fotil. Spal jen tři hodiny denně. Věděl o Československu moc věcí, to mi bylo příjemné, že někdo o naší zemi ví,“ zavzpomínala Maxová na chvíle, které roztočily její kariéru.

Návrat do Čech. Pomoc pro kojenecké ústavy rozjela nemoc

Diety, ale i časté přelety a přepracovanost se podepsaly i na mladé Tereze, která si uvědomila, že svět modelingu je pouze pozlátko bez příslibu vnitřního naplnění. „Během týdne jsem kvůli práci přelétávala kontinenty, nikdy jsem neřekla ne. Pracovala jsem tak, že to odneslo zdraví. Málo jsem spala, špatně jsem jedla. Vztahy v modelingu – vždycky tam byla trošku konkurence, v podstatě nebylo na čem stavět. Když jsem onemocněla, zjistila jsem, že nechci být sama v New Yorku, v krásném bytě ve West Village, ale že chci domů. Jela jsem za mamkou, věděla jsem, že mi udělá vývar a že se o mě postará. Přijela jsem sem a zjistila, že můžu velmi rychle ztratit ten svět, který žiju. A že je to něco velmi pomíjivého,“ připomněla si zlomové chvíle svého života.

Po návratu do Česka se rozhodla vydělané peníze proměnit v pomoc potřebným. „Měla jsem štěstí, že jsem měla finanční prostředky. A chtěla jsem pomoct někomu, kdo štěstí neměl. Ve Žlutých stránkách jsem našla kojenecký ústav. A v tu chvíli se mi život změnil,“ popisuje modelka.

Tereza Maxová jako budoucí prezidentka podle Bryana Adamse

Nadace TERIBEAR s úspěchem pomáhá už 25 let. Ve startu jí hodně pomohl její dobrý přítel, zpěvák Brian Adams. „S Brianem Adamsem jsme se znali z 90. let. Ještě když byl mladý a pěkný. Byl muzikant a začínal fotit. Vyprávěla jsem mu o tom, jak v Česku pomáhám. Řekl, že by se rád přijel podívat. Přijel, udělal reportáž v kojeneckém ústavu, písničku Heaven věnoval nadaci. I finanční prostředky. Pozval mě na koncert v roce 2006 v Praze a během něho mě vyzval, ukázal na mě a řekl: ‚Tady máte budoucího českého prezidenta.‘ A lidé skandovali,“ smála se Maxová, která má pro funkci prezidentky dobrý vklad. Už brzy se bude totiž vyjímat na poštovních známkách. Celý rozhovor sledujte v útery v pořadu 7 pádů Honzy Dědka ve 21:35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.