Celebrity

13. března 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Tereza Těžká o polyamorii: Není to jen o sexu. Největší problém je čas na všechny

Herečku Terezu Těžkou proslavil dokument V síti, ve kterém si zahrála hlavní roli. V současné době je ale známa i jako vyznavačka polyamorie. Životního stylu, kdy máte několik milostných vztahů. Prostě jí nestačí milovat jen jednoho muže. Ona sama má tři silné vztahy. A jak jim to mezi sebou funguje? "Láska se nedělí, ale násobí," říká o polyamorii sympatická herečka.

Herečka Tereza Těžká přiznala, že žije v polyamorním vztahu a její manžel Honza není jediným jejím partnerem. Po osmiletém manželství přišli oba na chuť životnímu stylu, který akceptuje několik milostných vztahů. Učarovala jim polyamorie.

"Mám radost, když Honza potká někoho dalšího, kdo mu dá něco, co já nemůžu. O to je vztah silnější. Důvěra mezi námi je velká. Nemám strach, že mě opustí a ani nemám důvod si ho přivlastňovat," vysvětlila Tereza v pořadu ShowTime.

V pořadu si musela pomoci i papírem a tužkou, aby všechny vztahy a propojení vysvětlila. "Tady jsem já, tady je Áňa, tady je Honza a vlastně dohromady máme ještě jeden vztah, kdy jsme všichni dohromady. Já mám ještě přítele Petra, který má přítelkyni Klárku, která je zároveň s Honzíkem," snažila se objasnit mladá herečka.

Mám tři vztahy. Láska se nedělí, ale násobí

Tereza přiznává, že se často setkává s nepochopením okolí: "Setkávám se s tím, že lidé nechápou koncept milovat víc lidí, myslí si, že je to o sexu, o tom to není," vysvětluje a dodává: "Takový základním vysvětlení je, že láska se nedělí, ta se násobí."

Lásku podle Terezy nemusíte dělit mezi všechny osoby (stejně tak ji nedělíte mezi děti): "Ve chvíli kdy miluju tři lidi, to neznamená, že musím lásku rozdělit na tři dílky a nějak ji rozdat. Mám tři velký silný vztahy. Jediný, co se dělí, je čas a to může být malinko komplikace," uznává.

Nevěra u polyamorních vztahů neexistuje. Mohou mít i děti

Polyamorní vztahy mají i své výhody: "Nevěra u nás nefunguje. Tím, že máme polyamorní vztah a máme každý jiný romantický milostný vztahy, tak nevěrní jsme si nikdy být nemuseli být nebo nebyli," tvrdí Tereza.

A jak to bude s jejími vztahy ve chvíli, kdy se rozhodne mít děti? "Já třeba znám spoustu polyamorních rodin, které spolu vychovávají dítě. Samozřejmě, že rodiče jsou dva, to ani jinak nejde. Já vím, že my bychom to dokázali," zní odhodlaně hvězda dokumentu V síti.

Tereza Těžká o polyamorii říká, že je to životní styl, touha žít v několika milostných vztazích. Vlastně moc nechápe, proč by se za to měla stydět nebo své vztahy skrývat: "Já si vlastně neumím představit, co na tom přesně lidem vadí. Jedná se přece o lásku, které není na světě nikdy dost a je to nevyčerpatelný zdroj, tak proč to tuhle věc tajit," uzavírá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.