Celebrity

27. října 2021 15:30

Petra Kloidová

Tomáš Verner: Výchova syna? S manželkou máme jasno, budeme přísní rodiče

Show Jana Krause (33) - Poroučí manželka Vernerovi?

Bývalý krasobruslař Tomáš Verner, mistr Evropy z roku 2008, měl v kariéře slibně nakročeno. Cestu k olympijským stupínkům mu ale zatarasila jeho vlastní psychika, která je neodmyslitelnou součástí úspěchu. Dnes je čerstvý otec a sportovní minulost mu pomáhá v každodenním životě. Jak s manželkou, která je Američanka thajského původu, vychovávají syna? A jak to chodí v jejich domácnosti?

  • Jste jedním z prvních českých sportovců, který začal mluvit o zásadní roli psychiky. Za co všechno tedy může dobrá psychika u profesionálního sportovce?

Je to úplně jednoduché, za všechno (směje se). Sportovní výkon se řídí psychikou, když je psychika silná, tak i sportovní výkony jsou silné. Když jsou natrénované svaly a ne hlava, tak je možné výkon podat náhodně, ale ne opakovaně a cíleně. A tak to nefunguje jen u sportovce, ale i u člověka, který se věnuje svému umění nebo řemeslu.

  • Váš příběh má dobrý konec. Co vám přesně pomohlo? Na čem jste pracoval v rámci své psychiky?

Myslím, že jsem kariérou prošel dobře, ale ne výborně. Měl jsem svoje vlastní kolísání, vlastní problémy a díky mentálnímu koučinku a několika skvělým lidem, kteří mi pomohli najít sama sebe a nebýt jen sportovcem, jsem nezanevřel na sport, z kterého jsem si neodnesl zlatou medaili, po které jsem tak koukal.

  • Dokážete říct, v čem vám teď pomáhá zkušenost profesionálního sportovce v reálném životě?

Přenos jakýchkoliv dovedností ze sportovní kariéry je užitečný, ale umět je tam rychle přenést a v rychlém sledu, to už není tak jednoduché. Sportovci se toho naučí hodně sami o sobě, naučí se dřít, naučí se odhodlání, naučí se i prohrávat, ale nechtějí prohrávat. A také se naučí spoléhat na tým.

  • Vaše žena je Američanka thajského původu, která se přestěhovala do Česka. Jak to chodí ve vaší domácnosti? Udržujete nějaké thajské nebo americké zvyky?

Naše domácnost je ryze česká, ale máme doma vynikající thajskou kuchyni. Máme syna, který je Čech a Američan zároveň, protože manželka je sice thajského původu, ale americké národnosti. A jinak máme velmi veselou a pestrou domácnost.

  • Než jste se dali s manželkou dohromady, pár let to trvalo. Na co jste ji nakonec ulovil?

To byste se musela zeptat mé manželky… To nedokážu říct, každopádně jsem rád, že jsem ji ulovil. Nebo možná ona ulovila mě!

  • Líbilo se jí zpočátku něco specificky českého?

Hlavně kuchyně, má ráda svíčkovou, smažák s hranolky, v parném dni si dá pivo. Jinak si myslím, že přestože se o Češích říká, že jsou to protivové, tak si tady v Čechách našla zalíbení a líbí se jí tady.

  • Nedávno jste se stal tatínkem. K jaké výchově s manželkou inklinujete?

My máme jasnou, striktní představu o tom, že naše výchova bude přísnější. Oba dva jsme byli tak vychováváni. My jsme rodiči, nejsme kamarádi. Ale syna milujeme nade vše. Budeme nastavovat jasná pravidla.

Tomáše Vernera, Jitku Asterovou nebo spisovatele Tomáše Padevěta uvidíte ve středu 27. 10. v Show Jana Krause na Primě ve 21:35.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.