Celebrity

25. června 2021 09:30

Gabriela Kolinová

Matěj Ruppert utekl před tornádem z karavanu! Radka Třeštíková: Katastrofa! Brečím!

Ničivé tornádo, které se prohnalo obcemi na Břeclavsku a Hodonínsku, napáchalo strašlivé škody. A bohužel si vyžádalo i lidské životy. Tragická událost zasáhla snad všechny obyvatele České republiky. Lítost vyjádřily i známé osobnosti. Řada z nich má navíc na Moravě své rodiny a přátele. Zpěvák Matěj Ruppert s rodinou byl jen pár kilometrů od nejvíc postižených Hrušek. Před tornádem prchl s rodinou do hotelu.

Zpěvák Matěj Ruppert byl během řádění bouře v obytném voze ve Velkých Bílovicích: „Včera večer jsme se tu napíchli na elektriku. Najednou přišla první velká bouře, a bohužel jsme vůbec netušili, že jen pár kilometrů od nás se odehrává opravdu neuvěřitelná přírodní katastrofa,“ prozradil zpěvák CNN Prima News.

Svěřil se, že se opravdu báli a tak se rozhodli jednat: „Evakuovali do blízkého hotelu, kde jsme přečkali noc, protože jsme opravdu měli strach o děti,“ dodal. Vyzval všechny občany, aby zasaženým oblastem pomohli: Pomožme jižní Moravě, Hodonínsku, ať už pomocí nějaké sbírky, nebo jinak. Potom, až se to všechno spraví, tak tam pojedeme za dobrým vínem, jídlem a skvělýma lidma,“ apeloval na občany.

V šoku je i spisovatelka Radka Třeštíková, která pochází z Moravy: „Já tady kvůli tomu od včerejška vlastně brečím. Sice nejsem přímo z té zasažené oblasti, pocházím z Veselí nad Moravou, což je asi 30 kilometrů, ale mám tam známé a kamarády. Všechny obvolávám, jestli jsou v pořádku. Je to hrozná tragédie a doufám, že se všichni nějak semkneme, abychom tu Moravu zachránili,“ svěřila se Třeštíková pro pořad Showtime.

Na svém instagramu sdílela odkaz na sbírku na pomoc obcím zasaženým ničivým tornadem. K příspěvku napsala jen: Rve mi to srdce

Velkou část rodiny má na Moravě i herečka, zpěvačka a moderátorka Petra Vojtková. V pořadu Showtime prozradí, jak živelná katastrofa postihla její rodinu. Její sestřenice v době řádění tornáda zrovna jela trasu Břeclav - Hodonín.

Pořad Showtime sledujte dnes v 19:55 po Hlavních zprávách na CNN Prima News.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.