zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Matěj Ruppert utekl před tornádem z karavanu! Radka Třeštíková: Katastrofa! Brečím!

Moravu zpustošilo tornádo (zdroj: CNN Prima NEWS)
Moravu zpustošilo tornádo (zdroj: CNN Prima NEWS)
Gabriela Kolinová , Vydáno: 25.06.2021
Ničivé tornádo, které se prohnalo obcemi na Břeclavsku a Hodonínsku, napáchalo strašlivé škody. A bohužel si vyžádalo i lidské životy. Tragická událost zasáhla snad všechny obyvatele České republiky. Lítost vyjádřily i známé osobnosti. Řada z nich má navíc na Moravě své rodiny a přátele. Zpěvák Matěj Ruppert s rodinou byl jen pár kilometrů od nejvíc postižených Hrušek. Před tornádem prchl s rodinou do hotelu.

reklama

Zpěvák Matěj Ruppert byl během řádění bouře v obytném voze ve Velkých Bílovicích: „Včera večer jsme se tu napíchli na elektriku. Najednou přišla první velká bouře, a bohužel jsme vůbec netušili, že jen pár kilometrů od nás se odehrává opravdu neuvěřitelná přírodní katastrofa,“ prozradil zpěvák CNN Prima News. 

Svěřil se, že se opravdu báli a tak se rozhodli jednat: „Evakuovali do blízkého hotelu, kde jsme přečkali noc, protože jsme opravdu měli strach o děti,“ dodal. Vyzval všechny občany, aby zasaženým oblastem pomohli: Pomožme jižní Moravě, Hodonínsku, ať už pomocí nějaké sbírky, nebo jinak. Potom, až se to všechno spraví, tak tam pojedeme za dobrým vínem, jídlem a skvělýma lidma,“ apeloval na občany. 

Zpěváka Matěje Rupperta zastihla bouře v obytném voze. Radka Třeštíková má v postižených oblastech přátele.
Autor: profimedia Zpěváka Matěje Rupperta zastihla bouře v obytném voze. Radka Třeštíková má v postižených oblastech přátele.

V šoku je i spisovatelka Radka Třeštíková, která pochází z Moravy: „Já tady kvůli tomu od včerejška vlastně brečím. Sice nejsem přímo z té zasažené oblasti, pocházím z Veselí nad Moravou, což je asi 30 kilometrů, ale mám tam známé a kamarády. Všechny obvolávám, jestli jsou v pořádku. Je to hrozná tragédie a doufám, že se všichni nějak semkneme, abychom tu Moravu zachránili,“ svěřila se Třeštíková pro pořad Showtime. 

Na svém instagramu sdílela odkaz na sbírku na pomoc obcím zasaženým ničivým tornadem. K příspěvku napsala jen: Rve mi to srdce

 

Velkou část rodiny má na Moravě i herečka, zpěvačka a moderátorka Petra Vojtková. V pořadu Showtime prozradí, jak živelná katastrofa postihla její rodinu. Její sestřenice v době řádění tornáda zrovna jela trasu Břeclav - Hodonín. 

Pořad Showtime sledujte dnes v 19:55 po Hlavních zprávách na CNN Prima News. 

Jak pomoci lidem zasaženým katastrofou?

Jak pomoci lidem na Moravě zasaženým katastrofou? Potlačte nutkání něco hned udělat, radí odborníci

reklama

Související témata: tornádo , živelna katastrofa , jižní Morava , Matěj Ruppert , Radka Třeštíková

reklama

Přečtěte si také

reklama