Celebrity

25. června 2021 09:30

Gabriela Kolinová

Matěj Ruppert utekl před tornádem z karavanu! Radka Třeštíková: Katastrofa! Brečím!

Ničivé tornádo, které se prohnalo obcemi na Břeclavsku a Hodonínsku, napáchalo strašlivé škody. A bohužel si vyžádalo i lidské životy. Tragická událost zasáhla snad všechny obyvatele České republiky. Lítost vyjádřily i známé osobnosti. Řada z nich má navíc na Moravě své rodiny a přátele. Zpěvák Matěj Ruppert s rodinou byl jen pár kilometrů od nejvíc postižených Hrušek. Před tornádem prchl s rodinou do hotelu.

Zpěvák Matěj Ruppert byl během řádění bouře v obytném voze ve Velkých Bílovicích: „Včera večer jsme se tu napíchli na elektriku. Najednou přišla první velká bouře, a bohužel jsme vůbec netušili, že jen pár kilometrů od nás se odehrává opravdu neuvěřitelná přírodní katastrofa,“ prozradil zpěvák CNN Prima News.

Svěřil se, že se opravdu báli a tak se rozhodli jednat: „Evakuovali do blízkého hotelu, kde jsme přečkali noc, protože jsme opravdu měli strach o děti,“ dodal. Vyzval všechny občany, aby zasaženým oblastem pomohli: Pomožme jižní Moravě, Hodonínsku, ať už pomocí nějaké sbírky, nebo jinak. Potom, až se to všechno spraví, tak tam pojedeme za dobrým vínem, jídlem a skvělýma lidma,“ apeloval na občany.

V šoku je i spisovatelka Radka Třeštíková, která pochází z Moravy: „Já tady kvůli tomu od včerejška vlastně brečím. Sice nejsem přímo z té zasažené oblasti, pocházím z Veselí nad Moravou, což je asi 30 kilometrů, ale mám tam známé a kamarády. Všechny obvolávám, jestli jsou v pořádku. Je to hrozná tragédie a doufám, že se všichni nějak semkneme, abychom tu Moravu zachránili,“ svěřila se Třeštíková pro pořad Showtime.

Na svém instagramu sdílela odkaz na sbírku na pomoc obcím zasaženým ničivým tornadem. K příspěvku napsala jen: Rve mi to srdce

Velkou část rodiny má na Moravě i herečka, zpěvačka a moderátorka Petra Vojtková. V pořadu Showtime prozradí, jak živelná katastrofa postihla její rodinu. Její sestřenice v době řádění tornáda zrovna jela trasu Břeclav - Hodonín.

Pořad Showtime sledujte dnes v 19:55 po Hlavních zprávách na CNN Prima News.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 6. 2024

Berani, dnes můžete očekávat, že budete ve svých mezilidských vztazích podnikavější. Můžete si najít nové přátele nebo si užít kvalitní čas s těmi starými. Je pravděpodobné, že se zintenzivní váš milostný život. Několik následujících týdnů vám poskytne vynikající zdroje pro zlepšení vaší citové pohody. Využijte toho.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.