Celebrity

12. prosince 2021 05:55

Karolína Oehmová

Podívejte se na vánoční dům tváře Primy: Přípravy začínají už v polovině října!

Vánoční dům Vojty Eflera

K Vánocům neodmyslitelně patří nejrůznější dekorace včetně světýlek. Ale takovou výzdobu, jakou má doma herec Vojta Efler s partnerkou Ivou, tu jste určitě u nikoho neviděli. Třeba načerpáte inspiraci a příští rok už budete plně vybavení, nebo to stihnete ještě letos?

U herce Vojty Eflera začínají myšlenky na Vánoce už v polovině října, kdy dostane od partnerky pokyn, aby sundal veškerou vánoční výzdobu z půdy. Pak už je to na jeho partnerce Ivě, která se vrhne do vybalování krabic a rozmisťování vánoční dekorace. „Většinou od půlky října Iva tady sedává, má před sebou skicák a kreslí si reliéf celého obýváku, kde by co mohlo být. Různě si to pak vymýšlí a přesouvá, podle toho to i zdobí a nakonec řekne, že to udělá jinak,“ vypráví průběh zdobení Efler.

Sousedská tradice v hodnocení bramborového salátu

Na Štědrý den partneři dodržují krásnou tradici, kterou mají společnou se sousedy, bramboro-salátobraní. „Děláme soutěž v bramborových salátech, navzájem si je bodujeme a každý rok se dělá vítěz nejlepšího bramborového salátu tady u nás,“ popisuje Vojta Efler, kterého můžete vídat například v seriálu 1. MISE každou středu ve 20:15 na Primě. On sám má ovšem ještě jednu tradici, čistě osobní a to je pořádně se na Štědrý den přejíst. Tudíž každý rok přesně v deset hodin večer si dá druhou večeři i kdyby měl prasknout. Na slehnutí pak zajdou ještě k sousedům na vaječný likér.

Pyžamový den na Boží hod vánoční

Nejoblíbenější částí Vánoc je pro Vojtu s Ivou Boží hod vánoční. V tento den totiž tradičně mají pyžamový den. „Já miluji to, že si v tom pyžamu lehnu na gauč, pokrčím nohy, opřu si knížku, na břiše mám ten obrovský talíř s bramborovým salátem a jím a čtu si. To je nejvíc, tohle já miluji,“ prozrazuje svoji zálibu partnerka Iva.

Několikaletá dřina se každý rok vyplatí

Pokud jste se inspirovali a toužíte po stejné výzdobě, tak máte co dělat. Iva totiž tuto krásu sbírá několik let. „Tak je to nasbíraný za spoustu let, protože já prostě Vánoce miluji. Takže já sbírám různé komponenty, co někde vidím. Hlavně to kupuji zásadně ve slevě, proto toho máme tolik,“ směje se Iva a rozhlíží se po té vánoční kráse, kterou opět letos doma vytvořila.