zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vánoční program na Primě nabídne osvědčené pohádky, premiéry i filmovou klasiku

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zuzana Ostrá, foto: FTV Prima , Vydáno: 11.11.2021
Nejslavnější princezny a princové, láska, humor a pohoda. Televize Prima i letos přichází o vánočních svátcích a na silvestra s bohatou programovou nadílkou, z níž si jistě vybere každý člen rodiny. Chybět nebudou oblíbené české pohádky, klasické vánoční tituly, ale ani řada filmů, které se objeví v televizní premiéře. Užijte si Prima Vánoce i silvestra 2021.

reklama

Sváteční atmosféru navodí pohádkový maraton, který letos odstartuje na Primě již první adventní neděli (28. listopadu) ve 20:15, a to televizní premiérou české filmové pohádky s prvky fantasy Princezna zakletá v čase, která se v kinech setkala s nevídaně pozitivním přijetím. V roli princezny Elleny bojuje s kletbou slovenská herečka Natalia Germani. Pomáhá jí princ Jan v podání hvězdy Slunečné Marka Lambory, kamarádka a alchymistka Amélie s důstojnou tváří Elišky Křenkové a také její učitel, zkušený mystik Archivald, kterého ztvárnil Roman Zach. 

Neděli 5. prosince ve 20:15 rozsvítí pohádka s hvězdným obsazením Když draka bolí hlava. Při jejím sledování mohou diváci mimo jiné zavzpomínat na Karla Gotta, který si v ní zahrál jednu z hlavních rolí. 

Karel Gott se svou (nejen filmovou) rodinou při natáčení pohádky.

Když draka bolí hlava: Díky pohádce opět ožije Karel Gott, který si zahrál i se svými dcerami

Večer 22. prosince bude uveden legendární český filmový muzikál se špičkovým hereckým obsazením – Noc na Karlštejně.

Jana Brejchová a Vlastimil Brodský ve filmu Noc na Karlštejně.

Noc na Karlštejně: Milostný trojúhelník Brodský–Brejchová–Hanzlík i dvě nečekaná úmrtí

Štědrý den na Primě: vánoční pohádková a filmová klasika

Pravá pohádková smršť nastane v čase Vánoc. Ráno před Štědrým dnem čeká na diváky televizní premiéra česko-německé pohádky Unesená princezna a večer bude programu kralovat nezapomenutelná a nestárnoucí Pretty Women.

Na samotný Štědrý den odpoledne se budou moci všichni zvědavci v pohádce Hurvínek a kouzelné muzeum přesvědčit o tom, že i Hurvínek je kluk jako každý jiný a ani jeho neminul svět počítačových her. Poté již navážou pohádkové klasiky – Kouzelný měšec a Sedmero krkavců.

Pohádkovou sváteční atmosféru navodí s Primou i Sedmero krkavců. Další krásná česká pohádka.

Sedmero krkavců Alice Nellis je veselá pohádka s lehce hororovým natáčením

A Štědrý den by nebyl štědrý, kdybychom se večer nepodívali, jaké to je být Sám doma. Poté nahlédneme spolu s Michaelem Douglasem a Robertem de Nirem do Las Vegas ve filmu Frajeři ve Vegas.

První svátek vánoční přinese na obrazovku noblesu první republiky, a to ve filmech Dívka v modrém (v 9:10) a Prstýnek (ve 13:00). Na ně naváže v 16:55 Pyšná princezna Alena Vránová z Půlnočního království. Večer se pro změnu ztratíme v New Yorku s Kevinem McCallisterem a Donaldem Trumpem ve snímku Sám doma II. Pozitivní vibrace a sladkou příchuť přinese snímek Čokoláda s Johnnym Depem v hlavní roli, který půjde do vysílání hned poté (ve 22:40).

Pyšná princezna.

Tajemství pohádky Pyšná princezna – Vyvolala skandál, který neměl tehdy obdoby

Druhý svátek vánoční

Ani tento slavnostní den nezůstane tomu prvnímu, co se programu týče, nic dlužen. Ráno se opět můžeme přesvědčit o kouzlu českých filmů „pro pamětníky“. Roztomilý člověk k nám přijde hned v 8:35. Po něm bude ve 12:15 na řadě Babička, klasika podle předlohy Boženy Němcové. Pak si přijdou na své milovníci Leonarda DiCapria – Muže se železnou maskou uvede Prima ve 14:10. Následovat budou klasické české pohádky, a to hororová  Panna a netvor od Juraje Herze či s Čerty nejsou žerty. Není nadto se zasmát – proto je na tento večer připravena do vysílání i komedie Slunce, seno, jahody (ve 22:15). 

Helena Růžičková v hlavní roli komedie Slunce, seno, jahody.

Slunce, seno, jahody: Kolik si vydělaly místní babičky a který herec málem zemřel?

České pohádky na vánoční svátky na Primě

 • 28. listopadu ve 20:15 Princezna zakletá v čase
 • 5. prosince ve 20:15 Když draka bolí hlava
 • 23. prosince ve 7:00 Unesená princezna
 • 24. prosince ve 13:45 Hurvínek a kouzelné muzeum
 • 24. prosince ve 15:45 Kouzelný měšec
 • 24. prosince ve 17:48 Sedmero krkavců 
 • 25. prosince ve 16:55 Pyšná princezna
 • 26. prosince ve 16:55 Panna a netvor
 • 26. prosince ve 20:15 S čerty nejsou žerty
 • 27. prosince ve 20:15 Šíleně smutná princezna
 • 28. prosince ve 20:15 Princ a Večernice 

Silvestrovský program na Primě

Loučení s rokem 2021 se na Primě odehraje především ve znamení českých evergreenů. Těšit se můžete na nejlepší české filmy, jako jsou: Král králů (v 10:40), Šíleně smutná princezna (ve 12:40), Tři chlapi na cestách (ve 14:30), Slunce, seno, erotika (v 16:30) a film s krásnou Olgou Schoberovou Kdo chce zabít Jessii? (v 18:25), který letos oslaví 55. výročí.

Herečka Olga Schoberová

Sexsymbol Olga Schoberová: Dotáhla až do Hollywoodu. Kdo byli její milenci a co dělá dnes?

Silvestrovský večer se již klasicky ponese v duchu zábavy a humoru. Na 20:15 je připraveno speciální silvestrovské vysílání show 7 pádů Honzy Dědka. Následovat bude Silvestrovská Partička – jak jinak než se silvestrovskou tematikou. K půlnočnímu přípitku diváky dovede Silvestrovský Talent, který připomene to nejlepší z letošního ročníku.  

Na Nový rok se mohou diváci těšit například na pohádky Princ a Večernice (ve 12:55), Sedmero krkavců (v 16:45) a na klasiku všech klasik Limonádový Joe (ve 14:40). Na večer jsou pak zařazeny premiéry filmů Podfukářky (ve 20.15) a Gentlemani (ve 22:15).

Původní silvestrovská tvorba

 • 31. ledna ve 20:15 7 pádů Honzy Dědka
 • 31. ledna ve 21:20 Silvestrovská Partička
 • 31. ledna ve 22:30 Silvestrovský Talent
Nejlepší české pohádky

12 Top českých pohádek. Které příběhy a hlášky nás chytají za srdce po generace?

Filmové premiéry

Mezi svátky a na Nový rok čeká diváky televize Prima hned několik premiér: 

 • 23. prosince od 7:00 Unesená princezna
 • 29. prosince ve 22:15 se těšte na strhující akční thriller Mrazivá pomsta, který je plný černého humoru. Hlavní roli Nelse Coxmana, muže od rodiny, jehož klidný život s manželkou (Laura Dern) je obrácen vzhůru nohama, když jim za podivných okolností zemře syn, hraje Liam Neeson
 • 30. prosince ve 20:15 začíná zatím nejúspěšnější ruská moderní pohádka Poslední bohatýr
 • 1. ledna od 20:15 Podfukářky
 • 1. ledna nastupují od 22:15 Gentlemani

České novodobé filmy

Ondřej Pavelka a Jakub Prachař ve filmu Padesátka.

Padesátka: Prachař s Taclíkem si sáhli na dno, Tomicová vzpomínala na Snowboarďáky

Vánoce a Silvestr na malých televizních kanálech

Prima SHOW

Prima SHOW přinese v prosinci hned trojici premiérových reality show! Od 17. prosince uvidí diváci každý všední den ve 21:00 americkou verzi reality show Svatba na první pohled, ve které se ženich s nevěstou vidí poprvé až na vlastní svatbě.

V pondělí 20. prosince ve 20:10 odstartuje pořad Tyhle šaty beru! V ní se módní specialisté snaží vybrat a připravit pro nevěsty ty správné svatební šaty. Během vánočních svátků pak Prima SHOW přinese nevšední reality show s názvem Sníh, sex a rodiče v patách, ve které skupina mladých lidí vyrazí na nespoutanou zimní dovolenou plnou alkoholu, touhy, sexu… A netuší, že jejich rodiče se na všechno, co dělají, pozorně dívají!

 • Od 17. prosince v pondělí až pátek od 21:00 Svatba na první pohled USA I – premiéra
 • Od 20. prosince v pondělí až pátek od 20:10 Tyhle šaty beru X, XI – premiéra
 • Od 26. prosince v sobotu až neděli od 22:00  Sníh, sex a rodiče v patách I – premiéra 

Prima COOL

Zažijte letošní vánoční svátky jinak! Vyhněte se přeslazeným pohádkám a laďte pořádnou porci akce a dobrodružství na Prima COOL. Štědrý večer rozpoutá filmovou katastrofu s názvem Smrtící erupce, na první svátek vánoční se dva týpci ve filmu Srážka s mimozemšťanem vydají na cestu po stopách UFO a druhý svátek vánoční bude patřit hrdinským činům ve snímku Nepřemožitelný Samson. Konec roku 2021 oslaví Prima COOL stylově s akčním bijákem Odpočet do katastrofy a první lednový večer nového roku se zrodí legenda jménem Herkules.

Prima MAX

Vánoční program Prima MAX přinese na obrazovky mix nejrůznějších filmových žánrů od oblíbených českých komedií přes nestárnoucí dramata až po romantické příběhy. Štědrý večer bude ve znamení nestárnoucího mysteriózního thrilleru Jméno růže se Seanem Connerym v hlavní roli. První svátek vánoční nabídne rodinnou komedii Táta je doma s Markem Wahlbergem a druhý svátek vánoční romantické fantasy Nádherné bytosti. Pro silvestrovský večer je připravena komedie režiséra Jana Hřebejka Svatá čtveřice a na Nový rok zaručeně rozesměje všechny diváky Ben Stiller v komedii Baba na zabití.

Jiří Langmajer v komedii Copak je to za vojáka...

Copak je to za vojáka: Kolik si Langmajer vydělal a co ho čekalo na skutečné vojně?

Prima KRIMI

Ani vánoční svátky nezastaví vlnu zločinu na Prima KRIMI. Klan Reaganových čekají v premiérové jedenácté řadě další zamotané případy, naštěstí však mají Spravedlnost v krvi. Na obrazovky se vrátí i vyšetřovatelka Vera Stanhopeová ve Zločinech z vřesovišť a do vyšetřování smrti vlastního manžela se opět ponoří Georgina v Riviéře.

Prima LOVE

Již na přelomu listopadu a prosince si nejzamilovanější český kanál Prima LOVE připravil pro své divačky velkolepý premiérový seriál Velvet: Návrat. Jak název napovídá, přinese pokračování příběhů Any Rivery a jejích přátel, známých už ze seriálu Velvet. Hlavní vysílací čas ve všední dny pak ovládnou královny romantických filmů. Patřit totiž budou romantickým snímkům z pera Ingy Lindströmové, Emilie Richardsové a Katie Fforde.

 • Od 29. listopadu – 22:00 Velvet: Návrat (každý den)
 • Od 1. prosince – 20:00 Inga Lindströmová (každý všední den)
 • Od 14. prosince – 20:00 Emilie Richardsová (každý všední den)
 • Od 27. prosince – 20:00 Katie Fforde (každý všední den) 

Prima STAR

Prosinec na Prima STAR přinese vzpomínky známých českých osobností na své zlomové životní okamžiky, a to hned ve dvou pořadech. Jiřina Bohdalová diváky provede pořadem Zrcadlo tvého života a s humorem sobě vlastním se Tomáš Hanák rozpovídá ve Vodopádu.

 • Od 1. prosince – 22:20 Zrcadlo tvého života (středa)
 • Od 17. prosince – 22.20 Vodopád Tomáše Hanáka (pátek) 

Prima ZOOM

Prima ZOOM v prosinci divákům opět nabídne pokračování oblíbeného seriálu Kapří monstra, který je ideální pro vánoční čas. Ve čtvrté řadě tohoto strhujícího přírodovědného seriálu se moderátor a rybář Ali Hamidi vydává do slovinské divočiny, na chorvatské pobřeží, zdolává vysokohorské Alpy a zamíří i do Francie. Aliho a jeho kamarády nemůže nic zastavit. Jsou to totiž vášniví rybáři, kteří jsou více než ochotni obětovat všechno, dokonce i vlastní končetiny nebo holý život, aby rozdrtili dosavadní rekordy. Tváří v tvář nečekaným nebezpečím loví největší kapří monstra. A je to náramně napínavá zábava. Protože je vánoční čas trochu magický – nebude chybět hvězdná obloha –, vydáme se také po stopách duchů, za druidy a na posvátná místa. Nadělíme pár tematických dokumentů o zvířatech. Navštívíme jednu z nejznámějších katedrál. A ukážeme vám příběh tří statečných žen – Jane Goodallové, Dian Fosseyové a Birute Galdikasové.

 • Od 3. prosince – 21:00 Kapří monstra IV
 • Od 3. prosince – 23:00 Po stopách duchů XIV
 • 4. prosince – 20:00 Trimátky (1. část)
 • Od 7. prosince – 20:00 Příběh hvězdné oblohy
 • 11. prosince – 20:00 Trimátky (2. část)
 • 14. prosince – 21:00 Notre-Dame: Věčná katedrála
 • 15. prosince – 21:00 Vánoce v říši zvířat
 • 18. prosince – 20:00 Sněžná vlčice: Zimní příběh
 • Od 25. prosince – 20:00 Planeta Země z vesmíru
 • Od 25. prosince – 22:00 Posvátná místa
 • 28. prosince – 20:00 Druidové: Záhada keltských kněží
 • 29. prosince – 20:00 Magický Island
 • 1. ledna – 21:00 Bláznivý svět veverek 

CNN Prima NEWS

Vánoce se samozřejmě nevyhnou ani zpravodajské platformě CNN Prima NEWS. A protože informace jsou tady to hlavní, diváky čekají zejména nabité souhrnné speciály, které připomenou ty nejvýznamnější okamžiky uplynulého roku. SHOWTIME vánoční speciál nabídne to nejzásadnější ze showbyznysu, SPORT vánoční speciál zase události ze sportovního světa. Chybět nebudou ani vánoční a silvestrovská vydání pořadu Interview se speciálními svátečními hosty. Pomyslnou čáru za uplynulým rokem, který byl na zpravodajské události mimořádně bohatý, pak udělá Silvestrovský speciál. Celý rok 2021 si můžete zrekapitulovat 31. 12. od 19:30 ve třech částech. A chybět nebude ani výhled do roku 2022 s mnoha ekonomickými výzvami.

reklama

Související témata: Vánoce 2021 , vánoční pohádky , vánoční televizní program na Primě , klasické české pohádky , pohádka na Štědrý den , Prima Max , program televize Prima , Prima Krimi , Prima COOL , Prima SHOW , Prima STAR , Prima ZOOM , Prima Love , Televizní program na Silvestra 2021 , FTV Prima , televizní program na Vánoce 2021 , Princezna zakletá v čase , Sám doma , Vánoce na Primě

reklama

Přečtěte si také

reklama